podstawowe umundurowanie i wyposażenie żołnierza u.s. army

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
sp00fz
Posty: 10
Rejestracja: 14 maja 2009, 11:15
Lokalizacja: Legnica
Tytuł użytkownika: Hooah!
Płeć:

Post autor: sp00fz »

Oct. 25, 2006 dokładnie - Parwan province in Afganistan

[ Dodano: 2009-05-29, 22:19 ]
aciepk pisze: Akurat ten żołnierz je ma. W kwestii rękawiczek jest na prawdę duża dowolność, na rynku masz tego od cholery i możesz kupić praktycznie dowolny model, dowolnego producenta.
przejrzałem sporą ilość zdjęć z 10th do końca 2008 roku praktycznie (zdjęcia z października-listopada 2008) i zauważyłem, że na większości u nich królują nomexy jednak

dostałem waista :D jest super 8-)

[ Dodano: 2009-05-31, 19:51 ]
aciepk pisze:Nie wliczyłeś też kosztów zakupu odzieży od ECWCS gen.III, która jest obowiązkowa jeżeli ma się zamiar bawić w górską. Musisz mieć przynajmniej jeden komplet bielizny (Level 1 lub 2), bluzę polarową lvl.3, komplet soft-shell lvl.5. Komplet gore lvl.6 w plecaku i windshirta lvl.4 też możesz mieć.
tak, śledzę sobie twoje odpowiedzi i znalazłem to powyżej
mógłbyś troszeczkę to bardziej opisać, bo jak tak zacząłem przegladać neta to mamy kurtki, parki itp. i jest napisane na przykład parka soft-shell z goretexu? hmm
a co to jest windshirt?
jeśli chodzi o tego typu ciuchy jestem zupełnie zielony, zatrzymałem się na rosyjskiej pałatce :P, bawełnianych galotach i polarze z alpinusa ewentualnie :D

ok, troche pogrzebalem, tylko nie wiem, po co tego az tyle - kiedy gore, kiedy softshell a kiedy windshirt bo chyba na raz sie wszystkiego nie da zalozyc. Troche to kosztuje ;)

jeden komplet bielizny (Level 1 lub 2), (35zl koszula dlugi rekaw/kalesony 35zl)
bluzę polarową lvl.3, (250zl)
komplet soft-shell lvl.5. (bluza - 699zl/spodnie - 449zl)[komplet - 999zl]
Komplet gore-tex lvl.6 w plecaku (kurtka - 499zl) [parka - ebay 286zl/zestaw 640zl]
windshirta lvl.4 też możesz mieć. (180zl)
Obrazek
ODPOWIEDZ