Ultimate Survival Bear Grylls

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

Cieszę, się że kolega Kenpei umieścił swój post w tym dziale - idealnie pasuje :)
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

brt pisze:Swoją drogą jak to jest , Bear jest autorem tego programu czy od odgrywa scenariusz napisany przez inną osobę? Dopatrzył się ktoś tego ?
Wszystko jest wyreżyserowane. Mówią mu gdzie ma iść, co ma robić a że go wybrali na jego charakter, gadatliwy, zabawny itp. to ludzie takich oglądają.
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Myślę, że Kobra ma dużo racji.

Ale medal ma też drugą stronę, a jak ona wygląda dowiedzielibyśmy się, znając odpowiedź na pytanie: Ile osób trafiło na to forum dzięki temu, że w programie tego gościa usłyszało po raz pierwszy słowo- "survival"?
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Ja właśnie dzięki niemu zacząłem się interesować survivalem. Znalazłem zieloną kuchnię i tam Reconneta ;)
Może i "szkoła przetrwania" jest wyreżyserowany ale pokazuję jak przetrwać, no jeśli skacze z 10m to możemy po prostu to olać bo nie musimy skakać, tak samo jak wspinaczka, czy ktoś karzę nam się wspinać? zawsze możemy lecieć te pół dnia na około, każdy robi jak chcę. Ważne że pokazuję sztukę survivalu, jak zdobyć pożywienie, jak zbudować szałas czy jak zdobyć wodę. Było kilka scen jak je padlinę, ale on nie jadł mięsa tylko szukał tłuszczu i tych robaków które zjadają padlinę, ale on ich nie zjadał tylko brał je ze sobą a potem gotował na postoju.
Grzechu24
Posty: 21
Rejestracja: 05 lis 2009, 19:52
Lokalizacja: Gdańsk ;)
Gadu Gadu: 11737014
Płeć:

Post autor: Grzechu24 »

Kobra pisze:Ja właśnie dzięki niemu zacząłem się interesować survivalem. Znalazłem zieloną kuchnię i tam Reconneta ;)
To tak samo jak ja , i sądzę że wielu zaczęło się interesować survivalem po obejrzeniu Bear'a .
;D
Awatar użytkownika
Kenpei
Posty: 6
Rejestracja: 12 mar 2010, 16:35
Lokalizacja: Gdzie pieprz rośnie
Gadu Gadu: 5758800
Tytuł użytkownika: Samo ZuO O.o
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Kenpei »

No oczywiście, że tak... Był tak promowany, że trudno byłoby Go przeoczyć ;p
"Zabierz mi życie, skoro nic innego nie potrafiłeś mi zabrać" - Prolog- "Siewca Wiatru"
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Ale że teraz puszczają w kółko te same odcinki to już tego za bardzo nie oglądam, nowe odcinki miały być w wakacje...
Awatar użytkownika
Kenpei
Posty: 6
Rejestracja: 12 mar 2010, 16:35
Lokalizacja: Gdzie pieprz rośnie
Gadu Gadu: 5758800
Tytuł użytkownika: Samo ZuO O.o
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Kenpei »

Kpisz? Jutro o 21.30 będzie trzeci odc z nowej serii. Powtórki puszczają we wszystkie inne godziny, ale s środy są nowe odc.
"Zabierz mi życie, skoro nic innego nie potrafiłeś mi zabrać" - Prolog- "Siewca Wiatru"
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

No nareszcie, pewnie w soboty są powtórki. I jak nowe odcinki?
Awatar użytkownika
LeElectro
Posty: 66
Rejestracja: 10 paź 2009, 14:05
Lokalizacja: Lubanowo
Gadu Gadu: 604208
Płeć:

Post autor: LeElectro »

Nowe odcinki ? Bear przechodzi samego siebie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
unabomber
Posty: 228
Rejestracja: 16 sie 2009, 18:52
Lokalizacja: Beskid Niski
Tytuł użytkownika: wirus homo sapiens
Płeć:

Post autor: unabomber »

Niesamowite. Nie wiedziałem, że on był w Stoczni Gdynia. Ja tam dwa lata życia spędziłem.
Wspaniałe dwa lata, dodam.
Tak, chyba przyszła na to kolej. Obejrzę po raz pierwszy w życiu słynnego Gryllsa w akcji. icon_twisted
Ale jaja, to moje tereny są :D
Zima weryfikuje.
Grzechu24
Posty: 21
Rejestracja: 05 lis 2009, 19:52
Lokalizacja: Gdańsk ;)
Gadu Gadu: 11737014
Płeć:

Post autor: Grzechu24 »



Oto "dzieło" mojego znajomego , który potrzebował filmu na Angielski :mrgreen: , a że jest całkiem podobny do Bear'a , to nakręcił taki oto filmik .
;D
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Buhahahaha rzeczywiście podobny, zarośnięty niedźwiadek.
Obrazek
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Hehehehe.... sklonowany :lol:
Ale akcent ma jakby go gdzieś pod Puławami klonowali ;-)
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Grzechu24
Posty: 21
Rejestracja: 05 lis 2009, 19:52
Lokalizacja: Gdańsk ;)
Gadu Gadu: 11737014
Płeć:

Post autor: Grzechu24 »

Akcent ma dobry tak normalnie , tylko tak w filmie śmiesznie gadał .
;D
Awatar użytkownika
Kenpei
Posty: 6
Rejestracja: 12 mar 2010, 16:35
Lokalizacja: Gdzie pieprz rośnie
Gadu Gadu: 5758800
Tytuł użytkownika: Samo ZuO O.o
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Kenpei »

Ach, co do Zamaskowanego Anglisty. Tak to prawda, no przecież nie zaprzeczę. Po pierwsze trudno znaleźć takie miejsce, żeby odwzorować klęski żywiołowe -,-`. Pomiędzy np. Lesem, a Bear`em jest różnica, w tym, że pierwszy jest sam. No racja, ale nie musicie tego ciągle udowadniać. Po prostu programy Lesa nudzą, choć ma niezłe pomysły oczywiście. To że Bear skoczy gdzieś, czy coś, podnosi, można powiedzieć adrenalinę. To czysty marketing- więc przestańcie tak na niego jechać- Ultmate Survival nie można brać całkowicie na poważne, zresztą w dalszych seriach pokazane jest, iż Bear ma ze sobą szfadrony ludu- to już nie tajemnica... A co do Stoczni- to było 3 km od mego mieszkanka :[
"Zabierz mi życie, skoro nic innego nie potrafiłeś mi zabrać" - Prolog- "Siewca Wiatru"
rufuscik
Posty: 31
Rejestracja: 26 lut 2009, 20:24
Lokalizacja: Gdynia
Gadu Gadu: 9053292

Post autor: rufuscik »

Ja żeby nie skłamać to 10 km mieszkasz na pogórzu a co do bg czasem coś fajnego pokarze a czasem głupotę jak niema co się robić to można obejrzeć choćby dla tego ze widoki ładne
Awatar użytkownika
Kenpei
Posty: 6
Rejestracja: 12 mar 2010, 16:35
Lokalizacja: Gdzie pieprz rośnie
Gadu Gadu: 5758800
Tytuł użytkownika: Samo ZuO O.o
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Kenpei »

Po prostu czasami robi wszystko dla widowiska, co nie zmienia faktu, że czasami jego porady są bezcenne.

P.S Tak patrzę rufuscik, dużo osób na forum jest z Gdyni?
"Zabierz mi życie, skoro nic innego nie potrafiłeś mi zabrać" - Prolog- "Siewca Wiatru"
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Ale pokarzę jak rozpalić ognisko, jak zbudować schronienie, jak zdobyć pożywienie, jak określić północ, godzinę itp. to jest ważne.
Awatar użytkownika
xenomorph
Posty: 48
Rejestracja: 14 kwie 2008, 23:27
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: xenomorph »

Kobra pisze:Ale pokarzę jak rozpalić ognisko, jak zbudować schronienie, jak zdobyć pożywienie, jak określić północ, godzinę itp. to jest ważne.
W jakiej formie to przedstawisz?


Pozdrawiam 8-)
Obrazek
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

Kobra pisze:Ale pokarzę jak rozpalić ognisko, jak zbudować schronienie, jak zdobyć pożywienie, jak określić północ, godzinę itp. to jest ważne.
Taaak, np. wyciagając niestrawione resztki z odchodów niedźwiedzi.... To Ja dziękuję za takie pożywienie :lol: zwłaszcza, że w lesie można znaleźć o wiele lepsze smakołyki.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Nie wiem czym wy się podniecacie. Programy są od przyciągania widzów, a telewizja od zarabiania kasy. I w zasadzie to już wszystko co trzeba wiedzieć.

Bear nie jest taki zły, czasem robi jakąś głupotę ale można sobie popatrzeć choćby na fajne miejsca, a kilka sztuczek można od niego podpatrzeć, może nie jest to wiedza dla Prawdziwego Rambo, ale dla mieszczucha lepsze to niż nic. Z pewnością lepsze to niż 58 edycja Wielki Brat Patrzy albo 12 seria Blondynki Jeżdżą na Lodzie. Myślę, że większość z osób udzielających się na forach w sieci pojawiła się z powodu tego, że w TV zobaczyła Gryzliego albo Mearsa. Większość ludzi, niestety, nie rodzi się Pałkiewiczami, Cejrowskimi czy innymi Supertrampami, najpierw muszą dostać impuls, a później swoją wiedzę pogłębiać. No i Beard daje ten impuls bardzo wielu osobom.
sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

no fakt kilka ciekawych "sztuczek" po raz pierwszy widziałem właśnie u niego (np. piła ogniowa)
Awatar użytkownika
emilw641
Posty: 81
Rejestracja: 24 sie 2009, 21:32
Lokalizacja: woj. Lubelskie
Płeć:

Post autor: emilw641 »

Ze mną było dokładnie tak jak napisał Ciek. Obejrzałem parę odcinków szkoły przetrwania, tak mnie ten temat zainteresował, że wpisałem w Google słowo "survival" i trafiłem na stronę Bogdana oraz to forum. Natomiast oglądając program W. Cejrowskiego zainteresowałem się turystyką i podróżami.
ODPOWIEDZ