Barłóg? ?

przyroda, turystyka, survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Lukjusz
Posty: 27
Rejestracja: 06 gru 2008, 15:35
Lokalizacja: ok. Lublina
Gadu Gadu: 8703503

Barłóg? ?

Post autor: Lukjusz »

Dzisiaj po godzinie 18 przechadzałem się po pobliskich stawach, trzcinowiskach i moją uwagę przykuły 2 legowiska, trzciny w okół są powyrywane jakby były wycięte, z nich ułożona jest kopa z długim wgłębieniem przez środek. Znalazłem we wgłębieniach kilka czy nawet kilkanaście kłębków sierści.

Myślę, że to właśnie barłogi, legowiska dzików jednak pytam dla pewności i dyskusji na ten temat osób dobrze czujących się w tych tematach.

SIERŚC
Obrazek

BARŁÓG I

Obrazek

BARŁÓG II

Obrazek
Awatar użytkownika
zdybi
Posty: 435
Rejestracja: 01 lut 2009, 22:46
Lokalizacja: zachpom
Gadu Gadu: 9522989
Płeć:
Kontakt:

Post autor: zdybi »

Z tego co widzę to natrafiłeś na miejsce gdzie locha dzika poczęła na świat swoje pasiaki.Zanim się oprosi,przygotowuje sobie taki barłóg.Jeśli stało się to niedawno to całkiem prawdopodobne,że mogła być w okolicy,niedaleko.Nie wędruje z małymi daleko po oproszeniu.Raz natknąłem się na taką świeżą "porodówkę".Leżał w niej jeden martwy pasiaczek.Niedaleko w igliwiu powalonej sosny była locha i młode.Raczej nie należy jej wtedy niepokoić. :mrgreen: Pozdrawiam.
http://lukaszzdyb.blogspot.com
http://mybushcraft.blogspot.com
"Bo życie przecież po to jest,żeby pożyć"
Awatar użytkownika
Lukjusz
Posty: 27
Rejestracja: 06 gru 2008, 15:35
Lokalizacja: ok. Lublina
Gadu Gadu: 8703503

Post autor: Lukjusz »

A więc dobrze myślałem.. Heh racja wolałbym nie natrafic o tej porze na lochę :shock: , dlatego oddaliłem się z tego miejsca jak najszybciej. :p
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Przerzucił bym to do działu o zwierzętach, ale bez zdjęć nie ma to najmniejszego sensu. Tak to jest jak wrzuca się zdjęcia' byle gdzie' :-/

...a przecież już o tym było viewtopic.php?t=323
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
ODPOWIEDZ