Z wnętrza ziemi

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Re: Z wnętrza ziemi

Post autor: mwitek »

no przecież jest przyjemnie i ładnie :D Tylko trzeba nie zwracać uwagi na to że jest również mokro, ciemno, wysoko, do domu daleko i zimno :D
Obrazek
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Re: Z wnętrza ziemi

Post autor: mwitek »

Uwaga wjeżdża hit sezonu ::D :D

Dawno już chciałem spróbować tak podziałać z lampami błyskowymi i wreszcie się udało. Efekt zadowalający :D

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Pies
Posty: 106
Rejestracja: 11 lut 2024, 14:11
Płeć:

Re: Z wnętrza ziemi

Post autor: Pies »

Nie będę się wymądrzał, napiszę krótko. Bez solidnego przeszkolenia (kurs) w technikach linowych, to proszenie się o kłopoty.
Widzę sprzęt stosowany przez grotołazów.
Wyrażę tylko prywatną opinię. Oby nie szkolił zielonego gościa jakiś niedouczek, bo to się prosi o kłopoty.
W Łodzi jest klub. A J. Koralowa zwiedzana powinna być legalnie, nie na dziko (jeśli już się publikuje).
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Re: Z wnętrza ziemi

Post autor: mwitek »

A przepraszam skąd te wnioski, że koralowa na dziko? że niedouczki? Byłeś z nami? widziałeś?
Ostatnio zmieniony 19 mar 2024, 07:50 przez mwitek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Re: Z wnętrza ziemi

Post autor: mwitek »

Swoją drogą pisałeś w wątku zlotowym, że "jeszcze" nie masz tu z nikim konfliktu... Wydajesz się do tego dążyć zaczynając przygodę z nami w ten sposób :D

To forum to nie jest facebookowa grupa do przechwałek, wymądrzania się czy szydery.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2024, 20:59 przez mwitek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Z wnętrza ziemi

Post autor: slaq »

Bardzo fajnie wyszło Witek ;]
Pies
Posty: 106
Rejestracja: 11 lut 2024, 14:11
Płeć:

Re: Z wnętrza ziemi

Post autor: Pies »

Ad. mwitek
Wyraziłem tylko swoją opinie.
Nie dążę do konfrontacji (w przeciwieństwie do Ciebie)
Jeszcze raz przeczytaj CO NAPISAŁEM
Przeczytaj swoje nieuzasadnione PRETENSJE
Nie CHOWAJ się za kolegów bo nie znasz poglądów wszystkich (tak robią tylko tchórze)

Jak to wszystko zrobisz i masz jaja, to przeprosisz. Hau'k
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Re: Z wnętrza ziemi

Post autor: mwitek »

Odpłyń marynarzu na swoje morze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Re: Z wnętrza ziemi

Post autor: Tanto »

Pies pisze: 19 mar 2024, 06:01 Ad. mwitek
Wyraziłem tylko swoją opinie.
Nie dążę do konfrontacji (w przeciwieństwie do Ciebie)
Jeszcze raz przeczytaj CO NAPISAŁEM
Przeczytaj swoje nieuzasadnione PRETENSJE
Nie CHOWAJ się za kolegów bo nie znasz poglądów wszystkich (tak robią tylko tchórze)

Jak to wszystko zrobisz i masz jaja, to przeprosisz. Hau'k
Daj po hamulcach kolego - moja prywatna rada, będziesz miał chęć to skorzystasz, nie zechcesz ...to nie, ale pewne zachowania na tym forum nie są tolerowane

Wyraziłeś swoją opinię nie mając pojęcia kto jest po drugiej stronie, w dość czytelny sposób zasugerowałeś że relacja jest dziełem żółtodzioba któremu brakuje przeszkolenia. Jeszcze dobitniej stwierdziłeś że weszli do jaskini nielegalnie.
Dziwisz się że Mwitek zareagował na próbę zrobienia z niego 'leszcza łamiącego przepisy'? ...i jeszcze chcesz żeby przepraszał za to że nie daje na siebie pluć? Ogarnij się, bo to nie tak działa. Ktoś inny powinien w tym przypadku użyć słów "przepraszam, źle oceniłem"
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Pies
Posty: 106
Rejestracja: 11 lut 2024, 14:11
Płeć:

Re: Z wnętrza ziemi

Post autor: Pies »

Ad Tanto
Skąd ta nadinterpretacja?
Wyraziłem poglądy, w prezentowanych relacjach nie było: że był tam klub, instruktor, ludzie po lub na kursie z instruktorami i że wszystko legal, TEGO JA NIE PRZECZYTAŁEM.
Wobec czego tylko napisałem (intencja- wyraźna)że wejść na dziko się nie publikuje. (wiadomo służby nie śpią)
Z braku ww informacji wyraziłem prywatną opinię, jak to wygląda w cywilizowany sposób OFICJSLNIE

Trochę trupów na Jurze już było więc wspomniałem o klubie.
Napisałem co się JAK, a nie że KTOŚ jest taki a taki.
Użyłem słowa: Oby

Nie jestem awanturnikiem, przekopuję się przez forum i od czasu do czasu wyrażam opinię lub dzielę wiedzą .
Szkoda mi czasu na puste gadki i udowadniania.

W ten temat więcej nie będę wchodził, z koniem też się nie mam zamiaru kopać.
Popatrz jak ja zostałem potraktowany, zamiast info o tym: czy było legal i byli ludzie z kartą taternika, nie na dziko

Spoko ja nie donoszę! Internet i tak jest non stop monitorowany cyt. ("jeśli już się publikuje")
Dlatego pisałem: kłopoty, legalne, niedouczek (a nie, że on niby?) i TYLE

Lecę dalej. Mniej nienawiści, więcej wyobraźni i zdrowia życzę. Hau'k
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Re: Z wnętrza ziemi

Post autor: Tanto »

Możliwe że nie chciałeś nikogo urazić, ale zabrzmiało to tak że również ja, nie mający żadnego związku z pchaniem się w ciemne, ciasne miejsca pod ziemią, gdzie zaczyna być czuć siarkę z kotła piekielnego, odebrałem to tak jak opisałem powyżej. Skąd założenie że w relacjach powinny byś wymienione szczegółu kto, kiedy i na jakiej podstawie coś robił? Użytkownicy Forum mają pełne prawo do prywatności i pisania o sobie tyle ile uznają za stosowne. Nie przyszło by mi do głowy pytać np. kogoś kto przyjeżdża na zlot czy ma opłacone OC za samochód.
Niestety coś takiego jak 'skróty myślowe' w komunikacji internetowej są zmorą prowadzącą do przekłamań, konfliktów itp. Dlatego czasami warto napisać kilka słów więcej, tak żeby nie pozostawiać pola do, jak to określiłeś, nadinterpretacji. Spróbuj popatrzeć na swój wpis z 'drugiej strony barykady' i ocen na ile jego przekaz zmienił by się gdyby na początku było zdanie "Nie wiem jakie doświadczenie mają uczestnicy tych eksploracji i czy mieli stosowne pozwolenia, ale...." Kilka słów które jak przypuszczam skłoniły by innej reakcji niż była, nie zdziwił bym się gdybyś też dostał zaproszenie na kolejne zwiedzania krainy mroku.

To że piszesz w różnych tematach jest mile widziane (choć mogą być jednostki które przytłacza ilość informacji ;-) ), jak pewnie zauważyłeś Forum funkcjonuje od wielu lat, i jak mam nadzieję, jeszcze wiele lat będzie pozwalało zainteresowanym korzystać z doświadczeń i wiedzy którą tu zgromadzili ludzie którzy się przez Forum przewinęli.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Re: Z wnętrza ziemi

Post autor: mwitek »

Mam coś nowego, będzie jeszcze więcej.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1060
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Re: Z wnętrza ziemi

Post autor: Dąb »

Mega zdjęcie. Szczerze zazdroszczę umiejętności i sprzętu do robienia takich zdjęć
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Re: Z wnętrza ziemi

Post autor: mwitek »

Oj tam oj tam :D

Dzięki, najważniejszym sprzętem tutaj był statyw :D

Jak chcesz to zapraszam na warsztaty fotografii jaskiniowej :D :D :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Re: Z wnętrza ziemi

Post autor: Kopek »

👍💪👏
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”