PORADNIKI PIERWSZEJ POMOCY

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

PORADNIKI PIERWSZEJ POMOCY

Post autor: maly »

Siedzę właśnie na dyżurze na Intensywnej Terapii i w tak zwanym międzyczasie czytam sobie różne książeczki (najczęściej branżowe:) Dziś w drodze do roboty zakupiłem w księgarni książkę pt. "Pierwsza pomoc w warunkach ekstremalnych" Wydaną przez Wydawnictwo Bellona. Tod Schimelpfenig opisuje w niej podstawy pierwszej pomocy jak również postępowanie w sytuacjach szczególnych gdy do urazu czy nagłego zachorowania dojdzie na łonie natury zdala od cywilizacji i ekip ratunkowych!!! Książeczka napisana miłym i łatwym językiem co ułatwi nam lekturę:) Polecam te pozycję nie tylko amatorom jak również profesjonalistom którzy na co dzień zajmują się ratowaniem życia ludzkiego. Jeszcze jej nie skończyłem bo mam ją dopiero od 11,5h :mrgreen: Ale jak skończę lekturę to wypowiem się na temat całości treści.
Pozdrawiam!!!
Mały
ps. Jeśli znacie jakieś pozycje dotyczące pierwszej pomocy i uznacie ję za godne uwagi to zapraszam do zabranie głosu i jakiejś małej recenzji :D
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Re: PORADNIKI PIERWSZEJ POMOCY

Post autor: Tanto »

maly pisze:Ale jak skończę lekturę to wypowiem się na temat całości treści.
No i....?
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

Tanto, cicho, nie przeszkadzaj, nie widzisz że jeszcze czyta ? ;)
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
bogdan
Posty: 160
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: bogdan »

Nie tylko skończył czytać ale jeszcze napisał recenzję na moją stronę a następnie ja sam sobie kupiłem i potwierdzam jego opinię. Naprawdę świetna pozycja - jedyna, która nie zakłada, że karetka dojedzie w ciągu godziny.
Większość ratowników to ludzie skrzywieni zawodowo - nie możesz dać aspiryny, bo...
A tu człowiek skręca się z bólu bo karetka złapała gumę i następna będzie dopiero rano.

Takiej pozycji szukałem od dawna.
Nie wycinaj lasów bo i ty możesz zostać partyzantem.
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

No tak moja wina... bije się w pierś. Zapomniałem napisać że już można przeczytać recenzję na stronie Bogdana. Ale musicie mi wybaczyć bo tydzień temu zdawałem państwowy egzamin z anestezjologii i intensywnej terapii w Wojskowym Instytucie Medycznym:) Wiec byłem trochę w innym świecie:) a teraz wróciłem do roboty i zderzyłem się z szarą rzeczywistością :roll:
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
ape
Posty: 34
Rejestracja: 01 kwie 2009, 16:36
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: ape »

No bo najlepszy analgetyk to:

Rp.
Ceresiva 500,0
Lag. No X
D.S. per os.
ad us. prop.


Tak przynajmniej jeszcze było w III Farmakopei Polskiej...
... i komu to przeszkadzało? :evil:
ODPOWIEDZ