Artykuł Newsweek

przyroda, turystyka, survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
konradraku
Posty: 137
Rejestracja: 02 lis 2017, 12:34
Lokalizacja: Żyrardów/Warszawa
Tytuł użytkownika: Leśny MacGyver
Płeć:

Artykuł Newsweek

Post autor: konradraku »

Koleżanka, która wie o moim zamiłowaniu do lasu zrobiła mi skany artykułu z ostatniego wydania Newsweek.
Artykuł do przeczytania tutaj -> KLIK

Bushcraft naprawdę stał się modny?
Czy to tylko chwilowa "moda", która zaraz przeminie?
A może odwrotnie - media zaczną ten temat pompować i zrobi się ciasno w lesie?

Co o tym sądzicie? :566:

Pozdr.
Mowa jest srebrem, a milczenie jest owiec :)
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Nie podpierając tego żadnymi analizami pokuszę się o stwierdzenie że moda na survival/buschcraft już minęła, między innymi dlatego że Bear zszedł z ramówki w Discovery ;-) Teraz pozostali tylko trwale nawiedzeni i tacy którzy zaczynają ale wiedzą czego szukają.
Media owszem mogą temat po raz kolejny podkręcić, ale to bardziej żeby np. zareklamować jakiś sklep ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 783
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Jest jeszcze kwestia atrakcyjności tematów w czasopismach zwiększających poczytność. Dobrze jest wrzucić artykuł/reportaż o jakichś dziwakach - preppersi, bushcraftowcy, bieszczadnicy, rekonstruktorzy dziwnych formacji są jak najbardziej w tej tematyce wskazani. Nawet kino sensacyjne haczy o te tematy, np. serial "Belfer".
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
konradraku
Posty: 137
Rejestracja: 02 lis 2017, 12:34
Lokalizacja: Żyrardów/Warszawa
Tytuł użytkownika: Leśny MacGyver
Płeć:

Post autor: konradraku »

Tanto pisze:między innymi dlatego że Bear zszedł z ramówki w Discovery
Swoją drogą, to przydałaby się jakaś nowa seria/nowy program pokroju Bushcraft'u Ray'a Mears'a.
To był program - oglądałem go X lat temu i do tej pory pamiętam kilka patentów :-D
Ostatnio obejrzałem sobie ponownie serię Ray'a, która tak zapadła mi w pamięć, podaję link -> Ray Mears' Bushcraft
Parthagas pisze:Dobrze jest wrzucić artykuł/reportaż o jakichś dziwakach
No tak, bo kto normalny chodzi spać do lasu, podczas gdy 95% społeczeństwa dostaje gęsiej skórki na samą myśl o tym :lol:
Mowa jest srebrem, a milczenie jest owiec :)
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

No tak, bo kto normalny chodzi spać do lasu, podczas gdy 95% społeczeństwa dostaje gęsiej skórki na samą myśl o tym :lol:
Nie przesadzał bym, przez część "mojego" lasu przebiega trasa rowerowa i w wolne dni naprawdę sporo tam można spotkać spacerowiczów czy rowerzystów, a jest to faktycznie las, a nie zagospodarowany park. Fakt, że popularność typowego bushcraftu trochę spadła, co akurat uważam za pozytyw. Tak jak mówi Tanto, minęła moda na bycie jak Bear:)
Jakoś tak na ogół jest, że jak duże media mówią o jakiejś nowe modzie, to ta moda często nie jest nowa, albo już jej nie ma:)
rambus
Posty: 13
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:11
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: rambus »

Przepraszam musiałem. "Pod lasem jest jezioro - gdy są mrozy, robi przerębel, wskakuje do wody, posiedzi 20 minut, wychodzi. Później w nocy, bez względu na to, czy przy gruncie jest minus 10 czy minus 30, bardzo dobrze mu się śpi" - Japierdl.... nie mam pytań. To nie jest bushcraft, to wyścig o pierwsze miejsce w Nagrodach Darwina.
uczę się lasu
ODPOWIEDZ