Sprawy fizjologiczne

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
ArturZ
Posty: 151
Rejestracja: 21 sty 2012, 01:34
Lokalizacja: Kurpie
Tytuł użytkownika: Przechadzający się
Kontakt:

Sprawy fizjologiczne

Post autor: ArturZ »

Temat może nie należy do najprzyjemniejszych, ale czasami swoje zrobić trzeba.
Po tym jak dzisiaj w lesie przy temperaturze -11 st.C pogoniło mnie "na posiedzenie", chętnie wysłucham Waszych rad w tym temacie.
Ja niestety nie miałem nawet skrawka papieru, chusteczek higienicznych, nic co by się nadało do podtarcia i czego by nie było szkoda ubrudzić :D Liści w lesie zasypanym śniegiem nie znalazłem. Poradziłem sobie przy pomocy kulek śnieżnych :idea: Tyłek przeżył, nie odmroził się, nie bolał i co najważniejsze był czysty 8-)
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

Ludzie o tym ksiazki nawet pisali 8-)
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Armat pisze:Ludzie o tym ksiazki nawet pisali
Ha! Też ją kiedyś namierzyłem... ciekawe czy jest w e-booku :D
ArturZ, "cuś" zawsze musisz mieć przy sobie. Nigdy nie wiadomo co Ci się na spacerze może przydarzyć :-D Nagły katar, skaleczony palec, czy ... no wiadomo: grochowa kanonierka.
Dlatego, paczka chusteczek higienicznych powinna w plecaku zawsze być na podorędziu.
Jak robisz wypad na parę dni, to aby uniknąć "kroku szeryfa" :-/ warto mieć ze sobą:
- 1/4 rolki papieru toaletowego (po co dźwigać całą rolkę)
- chusteczki nawilżane (takie dla bobasów, a nie te nasączone alkoholem :-? )
- talk przeciw otarciom i sudokrem.
Jest jeszcze żel do mycia, ale w zimie trudny do zastosowania. Wtedy chusteczki dla bobasów "rządzą"
To moja "osobista lista". Każdy pewnie ma jakieś własne preferencje. A co jeśli nie ma papieru, czy chusteczek? Raz mi się to przydarzyło, i kępa mchu świetnie się nadała :-D

Co do techniki :-P, to warto sobie znaleźć małe drzewko, którego można się chwycić na narciarza, i w ten sposób uniknąć "strzału we własne portki" :lol: Wbita saperka, to już luksus... uwaga jednak na miękki grunt :mrgreen:
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Rzez kiedyś pamiętam opisywał, że sam korzystał kiedyś z kulki śniegu gdzieś pewnie na północy. Dla mnie to straszne doświadczenie, ale cóż, czasem nie ma wyjścia. Mnie kiedyś przyszpiliło w młodniku sosnowym i musiałem sobie jakoś gałązkami z igłami radzić :-x A no i to o czym Wojciech pisze sam korzystałem z mchu, rankiem z rosą wilgotnego. Idealny materiał :mrgreen:
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

puchalsw pisze:
Armat pisze:Ludzie o tym ksiazki nawet pisali
Ha! Też ją kiedyś namierzyłem... ciekawe czy jest w e-booku :D
Jest. Moge ci wyslac.
Kiedys ja widzialem w wersji polskiej. Na okladce byly drzewa z zamontowanymi sedesami :D
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

IMHO: śnieg = szeryf :shock: No ale trzeba spróbować. Dam znać jak było. 8-)
Armat pisze:Jest. Moge ci wyslac.
Proszsz :-) Jak byś jeszcze miał w MOBI .... :mrgreen:
A może ktoś się pokusi o FOTO tutoriala :D ? Może zróbmy kiedyś taki pod bunkrem. Kto tylko zostanie modelem?
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

puchalsw, chusteczki nawilżane są super, dopóki nie zamarzną. Zamarzają natomiast w piękny chusteczkowy blok lodu. :P Trzeba pamiętać zatem o trzymaniu ich przy ciele. Cała srajtaśma to wcale nie za dużo na kilka dni. Zwłaszcza, że zdarza się ludziom zapomnieć własnej. W dodatku zimą zwykle "topimy" wodę, więc w sumie to ryzyko zatrucia pokarmowego istnieje zawsze. (No chyba, że ktoś lubi nosić blok lodu w plastiku, to może nosić swoją. Rozmrażanie tego nawet przy ognisku nie należy do najprostszych)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

A może ktoś się pokusi o FOTO tutoriala :D ? Może zróbmy kiedyś taki pod bunkrem. Kto tylko zostanie modelem?
Zależy jaki profit, bo dla samej nauki się nie poświęcę.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Zależy jaki profit, bo dla samej nauki się nie poświęcę.
Sława i chwała. Reszta zależy od tego, czy odwiedzają to forum kobiety które uznają Twoją pragębę za zgrabną i czy fotograf/kamerzysta odpowiednio ujmie temat nie przesadzając z dosłownością. ;-)
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

dziul pisze: *Otóż kiedy PRAWDZIWEGO CZŁOWIEKA LASU przypili "nagła potrzeba", łapie sobie zająca lub dzikiego królika.
Można też łasicę lub wiewiórkę ale z tym jest więcej "zachodu" a potrzeba NAGŁA jest .
Po załatwieniu się, PRAWDZIWY CZŁOWIEK LASU chwyta zręcznie królika (uważając na jego zęby) i podciera się futerkiem.
Zalety są NIEZAPRZECZALNE bo futerko chłonne jest, a i w okresie zimowym na dodatek ciepłe, co też nie jest bez znaczenia dla komfortu.
Po "zabiegu" futrzaka puszczamy bo nie jesteśmy "kłusolami" a jeśli nawet, to jak tu do domu wrócić z "zas...ym" zającem czy królikiem ???
A JAK WIADOMO NATURA JUŻ SAMA SOBIE PORADZI
pozdrawiam
maciek
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Zamiast papieru można zabrać ręczniki papierowe. Są bardziej uniwersalne, a do podciru też się dobrze nadają(najekonomiczniej przedzierać je na pół). Saperka wbita w ziemię, to chyba raczej żeby na niej papier powiesić, bo przytrzymywać się czegoś tak mało stabilnego to chyba kiepski pomysł. Drzewko jest tu niezastąpione.
Awatar użytkownika
dziul
Posty: 199
Rejestracja: 06 mar 2010, 14:27
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1399656
Płeć:

Post autor: dziul »

pozdrawiam
maciek
:D

Kiedy już nie mamy papieru ani innych "osiągnięć cywilizacji"...
... poza "Królikami i Zającami", można też zrobić w nakrętce butelki PET kilka otworków i zaimprowizować sobie BIDET :)
W temperaturze -11 C może to być troszkę hardkorowe, ale wykonalne bo...

1. Flaszkę z wodą można nosić pod ciuchami wtedy nie zamarźnie a nawet będzie "podgrzana" :)
2. Można do flaszki z zimną wodą dolać wody zagotowanej i mamy "ciepłą wodę użytkową"
3. W naszych lasach (niestety) łatwiej o butelkę PET niż o zająca :/ więc ...

Oczywiście "bidet" zawsze jest jednak GORSZYM SPOSOBEM od opisanego kiedyś przez "dziula" :D ...
No i metoda z "na królika" lub "na zająca", jest dla PRAWDZIWYCH LUDZI LASU :-P
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

orety no to ja teraz wiem! Któregoś dnia, pies mi wrócił ze spaceru (w polach mieszkam, to się sam kundel wyprowadza) z taką drachą na grzbiecie, że aż w oczy szczypało. Wyzwałem, go od najgorszych, myśląc, że się bestia wytarzała. A tutaj się okazuje, że go Dziul dorwał przy potrzebie :evil:

Abscessus Perianalis, mi jakoś chusteczki nie zamarzły nigdy... Nawet w Romnickiej, czy w górach... Pewnie to kwestia tego jakich chusteczek używamy. Ale przy -15 to pewnie już by się zeszkliły.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

No mnie w Romnickiej zamarzły na kość. Potem zacząłem o nich pamiętać. :P
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
dziul
Posty: 199
Rejestracja: 06 mar 2010, 14:27
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1399656
Płeć:

Post autor: dziul »

puchalsw pisze:A tutaj się okazuje, że go Dziul dorwał przy potrzebie :evil:
Widać nie mogłem (lub inny PRAWDZIWY CZŁOWIEK LASU), znaleźć w okolicy wolnej butelki PET , bo jakiś nadmiernie "ekologiczny" Puchal wszystkie pozbierał :-P :mrgreen:

A poza tym to mógł powiedzieć że Twój :p to bym złapał se psa sąsiada :p :mrgreen: ... takiego co go nie lubisz :diabel2: :d
Ostatnio zmieniony 27 sty 2012, 18:49 przez dziul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
steppenwolf
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2010, 06:47
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć:

Post autor: steppenwolf »

puchalsw pisze:Co do techniki , to warto sobie znaleźć małe drzewko, którego można się chwycić na narciarza, i w ten sposób uniknąć "strzału we własne portki" Wbita saperka, to już luksus... uwaga jednak na miękki grunt
Polecam też 'zestaw syberyjski', a mianowicie - dwa kije. Jeden po to, by się za nim schować w tym intymnym momencie, a drugi ..... do odpędzania wilków. :-P Jak zauważyłem na Forum, wilki widuje się tu i ówdzie. W mój rewir obce 'wolfy' jeszcze nie wchodzą, więc wystarczy mi jeden :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 27 sty 2012, 18:54 przez steppenwolf, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

puchalsw pisze:Pewnie to kwestia tego jakich chusteczek używamy. Ale przy -15 to pewnie już by się zeszkliły.
Ja swoje przekładam z oryginalnego opakowania do mniejszego. Przy przenoszeniu każdą chustkę składam oddzielnie w kostkę. Nigdy mi nie zamarzły, ale często je noszę w kieszeni cargo, więc się grzeją nieco 8-)
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

thrackan pisze:czy odwiedzają to forum kobiety które uznają Twoją pragębę za zgrabną
Wydaje mi się, że głównym "bohaterem" sesji będzie raczej inna część ciała po której nie tak łatwo zidentyfikować jej właściciela :mrgreen:
Armat pisze:Kiedys ja widzialem w wersji polskiej. Na okladce byly drzewa z zamontowanymi sedesami
Książka miała tytuł: "Ekologiczna defekacja czyli Jak się załatwić żeby nie załatwiać lasu". Z moich szybkich poszukiwań wynika, że może już nie był łatwo dostępna. Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 sty 2012, 19:26 przez taki robaczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Kocham zwierzęta.
Są takie pyszne ......
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Jak już ktoś pisał, warto mieć przynajmniej jedną paczkę chusteczek ze sobą. Ja przeważnie na wypady jednodniowe mam od 4-7 paczek i spokojnie mogę zużywać na wszystkie potrzeby do woli.
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Chusteczki dla niemowlat to podstawa nie tylko dla tylka ale zeby tez pache przewietrzyc od czasu do czasu. Apropos robienia kangura, jest rozwiazanie troche wygodniejsze, wystarczy miec troki albo kawalek linki i drzewo obok.

https://picasaweb.google.com/1033662507 ... 0488813266
BUK! HONOR! DZICZYZNA!
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Morg, mocne :), git pomysł.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

http://snowboarder-community.com/forum/ ... opic:19249 parę technik, najlepszy jest buddy system ;)
Awatar użytkownika
WOLVERINE
Posty: 25
Rejestracja: 24 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu Gadu: 1335888
Płeć:
Kontakt:

Post autor: WOLVERINE »

przeokrutny bym powiedział... ;)
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Oszczędność czasu ;)
Gdzieś widziałem fajny patent z armii fińskiej jak dobrze pamiętam, z taśmami między drzewami, ale nie mogę znaleźć teraz.
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Liście, mchy, papier, chusteczki wymiękają przy zwykłej wodzie. W zimne dni używam podgrzewanej, mega luksus :)

Zezwolenia jeszcze trzeba wykupić :)

http://www.google.pl/imgres?q=sranie&hl ... x=82&ty=60
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
ODPOWIEDZ