Gdzie w Europie kupić nóż GSO 5.1 ?

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Żorż
Posty: 13
Rejestracja: 20 gru 2016, 20:03
Lokalizacja: dolnośląskie
Płeć:

Gdzie w Europie kupić nóż GSO 5.1 ?

Post autor: Żorż »

Bracia i Siostry, interesuje mnie zakup porządnego noża. Wybór padł na GSO 5.1 ale coś nie mogę znaleźć polskiego dystrybutora tego sprzętu lub chociaż europejskiego. Nie mam doświadczenia z zakupami ze Stanów, potem z urzędami celnymi itp.
Macie jakieś pomysły lub polskie źródło ?
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Wybrałbyś sobie coś normalnego, na przykład morę :D :D :D, to byś nie miał problemu.

Osobiście wolałbym choćby renomowanego customa podobnych gabarytów niż silić się na poszukiwanie jakiegoś wynalazka. Tyle jest dobrych tańszych czy droższych noży, że masz w czym wybierać.

P.S. Jeśli wykazuje się ignoranctwem i GSO jest superzajefanymtytanowomeglaitycznymwyjebostrzem to nie czytaj tego wpisu :D
Obrazek
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Re: Gdzie w Europie kupić nóż GSO 5.1 ?

Post autor: hycek »

Żorż pisze:, potem z urzędami celnymi itp.

Żorż słyszałem że przy takich "ogromnych"zakupach za 300$ przez neta, to FBI CIA i Trump przyjeżdżają kontrakt sprawdzać i cło
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
geser
Posty: 168
Rejestracja: 27 lis 2013, 19:01
Lokalizacja: warszawa

Post autor: geser »

Po pierwsze - może być problem z zakupem w USA noża z wysyłką do Polski (mają tam jakieś prawne ograniczenia z takimi wysyłkami, z perfumami i jest podobnie)
Po drugie przy zadeklarowanej wartości przesyłki ~ 300 USD, skarbowy na 100% dołoży podatek a i celny coś dołoży.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2017, 10:32 przez geser, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

geser oczywiście masz rację,żeby taką transakcję przeprowadzić zgodnie z procedurami trzeba więcej zapłacić i dużo czasu poświęcić,to może ebay koledze Żorżowi polecimy?
Przypominam że jak pożyczysz 500zł od sąsiada musisz podatek zapłacić oraz jak dostaniesz większą kwotę nie od najbliższej rodziny na urodziny to samo itd.Pewnie każdy użytkownik forum tak robi.Nie namawiam do złego ale setki tysięcy transakcji z Europy codziennie na małe kwoty nie może być fizycznie skontrolowane.
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
geser
Posty: 168
Rejestracja: 27 lis 2013, 19:01
Lokalizacja: warszawa

Post autor: geser »

Tu już nawet nie chodzi o koszty a brak możliwości wysyłki noży z USA do Polski (tak na 99% jestem tego pewny, z Massdropa noża nie ściągniesz właśnie przez taki zakaz) i na amerykańskim ebayu takie obostrzenia też są.
A nasz skarbowy przesyłki z ebaya też sprawdza. Niestety coś o tym wiem ...
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

no to masakra jakaś, nie wiedziałem,myślałem że nie będzie problemu tak jak z innymi pierdołami z ebay a tu takie rzeczy.Dzięki za informację Geser myślę że nie tylko mi się przyda.
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Jak zamawiałem Ka- bara z Ontario, to samego cła zapłaciłem prawie 100 zł. Do tego gdzieś poczta zgubiła zawiadomienie i o mały włos przesyłka by wróciła do USA. Pomijam, że musiałem wyjaśniać co to za nóż i po co mi on:/ Generalnie masakra. To było z 7-8 lat temu co prawda, ale fakt, problemy są.
Na marginesie, co robi nóż za 1000 zł? To już chyba nawet jak byś podobny projekt u jakiegoś zaufanego nożoroba zamówił to by taniej było, a i radość z posiadania customa większa moim zdaniem.
Awatar użytkownika
freeman
Posty: 38
Rejestracja: 04 lut 2017, 21:34
Lokalizacja: zagłębie
Płeć:

Post autor: freeman »

Zamawiałem różne noże w tym te duże ze stanów i nic mi nie wiadomo o takich zakazach. Wszystko doszło bez problemu nie licząc opłaty celnej 30%. A jak jakiś sklep nawet nie wysyła to można to obejść zakładając sobie adres pośredni w stanach.
Druga sprawa to też bym odradzał GSO na rzecz krajowego kastoma lub nawet innego noża produkcyjnego. Mamy świetnych makerów w kraju a cenowo 2-3 razy taniej. Chyba że takie masz chciejstwo po prostu to z tym się już ciężko kłócić.
ODPOWIEDZ