Szyszkowe wariacje

mniam, mniam...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1019
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Szyszkowe wariacje

Post autor: Kopek »

Mój pierwszy temat w tym dziale.

Chodzi oczywiście o zielone szyszki. Na pierwszy ogień poszły sosnowe. Wczoraj akurat prowadziłem wycinkę pod linią WN. Wystarczyło pozbierać :mrgreen: .

Dżemik już zblenderowany. Cierpkie cholerstwo. Zobaczymy rano po schłodzeniu. Wykonanie: garść szyszek zblenderowałem, dodałem drugie tyle cukru i łyżkę miodu. Niewielką ilość pokropiłem sokiem z cytryny. Troszkę to zmienia smak.

Nastawiłem również syrop. Poszatkowane szyszki na przemian usypałem warstwami z cukrem. Ponoć za dwa tygodnie na parapecie w słońcu będzie podkład pod nalewkę. Trochę to inaczej niż z podbiałem ale zobaczymy. Szyszek nie brakuje. Wycinka jeszcze potrwa trochę ;-)


przepisy zapożyczone stąd: http://durszlak.pl/przepisy-kulinarne/d ... szek-sosny
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Ja robiłam w tym roku syrop z pędów sosny na syrop i pod nalewkę. Nieco za mało cukru dałam i część wyszła gorzkawa a jeden słoik spleśniał i musiałam go wywalić :/
Ale dosypać cukru zawsze można a dodana wódeczka w ogóle sprawiła, że wszystko jest cacy :)
A! Jak zostawiłam słoiki na słońcu to po kilka dniach z dwóch zaczęło mi się wszystko wylewać - chyba za mało miejsca zostawiłam, bo pędów wrzuciłam aż po samą górę i dodatkowo je ubijałam na maxa tłuczkiem w słoiku, żeby się więcej zmieściło ;)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
ODPOWIEDZ