Biwak sprzed epoki "polarów"

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Biwak sprzed epoki "polarów"

Post autor: Dźwiedź »

w wątku :
viewtopic.php?t=2669&start=100

powstał temat godny osobnej dyskusji, czyli biwak pod hasłem : " technologie dostępne przed 1970r "


To może jakieś propozycje terminów ?
Myślałem coś bliżej wiosny, to trochę czasu na przedyskutowanie formuły imprezy.

I jakaś propozycja miejsca ?
Ze względu iż rozsiani jesteśmy po całym kraju - to może gdzieś w okolicy Polski centralnej ?
Ja najchętniej bym to zorganizował gdzieś w dolnośląskich górach, ale wiem że różnie jest z dojadem.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2015, 07:02 przez Dźwiedź, łącznie zmieniany 1 raz.
BUK, HUMOR i DZICZYZNA
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

W sumie las to las - centralnie byłoby chyba większe zainteresowanie
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

centrum to standardowo ja ;] Mam takie miłe bagienka w okolicy... niewiele osób się tam zapuszcza a miejsca sporo. można się wybrać. Dojazd jaki jest już każdy chyba wie.
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

Ty nie jesteś centrum Bubel - ja wiem, że ostatnio widziałeś wielu ludzi z Recona - ale to nie dlatego, że to centrum. Centrum to Piotrków Trybunalski i okolice , czyli Kopkowizna
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

GawroN, - Jak możesz powiedzieć Bublowi że nie jest centrum :-/ teraz chłopak będzie miał kompleksy :-> .

A tak serio - to własnie myślałem o okolicach Bublowiska, więc ucieszyłem się gdy sam zaproponował jakieś miłe bagienka.
Bo i teren fajny i jak by co to jest gdzie bezpiecznie samochód zostawić. Choć z drugiej strony będzie w okolicy mały zlot i trochę to może być za dużo w ten sam rejon ?

Ale jestem otwarty na wszelakie ciekawe propozycje.
Jak wspomniałem - nie proponuję np. bardzo ciekawych okolic Gór Stołowych czy Izer tylko ze względu na kłopot z dojazdem.

Choć jak do Kowar daliście radę to i w Stołowe czy Izery dotrzecie :lol:

No ale po to ten wątek by przedyskutować miejsce jak i termin.
BUK, HUMOR i DZICZYZNA
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

Gawron - znasz się na geografii jak ja na surfifalu... centrum jest w miejscowości Piątek na północ od Łodzi. Piotrków to południowe rubieże entrum ;) to tak jakby powiedzieć że Sosnowiec to Śląsk...
tylko że! jakby ta moja miejscówka doszła do skutku, to zmieniamy koncepcję imprezy! krycie się z obozowiskiem, gotowanie na dakocie, o poranku każdorazowo obóz zwijany i wieczorem rozstawiany....
Okoliczne tereny podmokłe obfitują w ryby, grzyby, węże, a nawet i łosie bywają. Całość jest dość młoda - w latach 40-50tych zbudowano tam olbrzymie stawy rybne. Po upływie kilkynastu lat projekt porzucono i całość zarosła tworząc bagno. Na owym jest sieć kilku wysepek gdzie łatwo się schować i nie być niepokojonym.
teren jest uczęszczany raczej jesienią przez grzybiarzy -od marca do czerwca praktycznie zywego ducha nie ma.
opcja pozostawienia aut u mnie w domu istnieje, ALE na miejscówkę jest okolo 12 km marszu (2-3 h i z głowy)
jeśli są inne propozycje to śmiało - ja już jakoś po prostu przywykłem do tego że co jakiś czas Recon zwala mi się na głowę ;] (od 2 lat już w sumie :D )
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Jeśli biwak będzie miał wędrowną formę to chętnie dołączę. :)
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

Czemu nie - więcej się zobaczy.

Jakaś propozycja marszruty ?
BUK, HUMOR i DZICZYZNA
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

nope - zerknij sobie trasę Złoczew- lasy na południe od miejscowości Stolec.
Awatar użytkownika
Sikor
Posty: 209
Rejestracja: 29 wrz 2014, 07:38
Lokalizacja: Radom
Płeć:

Post autor: Sikor »

Na stolcu to król albo biskup siedział :mrgreen:
A co z ubraniem, oryginalne sztuki czy podobne współczesne :?:
A buty :?:
Komórki oczywiście wyłączamy i nikt nie ma przy sobie GPSów. Ewentualna elektryka i elektronika też z epoki. Dobrze, ze można jeszcze kupić baterie płaskie 4,5 V.
Plecaki lub chlebaki to samo :?:
Krótko i na temat.
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

Ja mam plecak z 1916 :mrgreen: oryginał.

No ale bez przesadyzmu - chodzi o materiały z przed epoki polarów - czyli jakieś lata 70-te i wcześniej.
Nawet jeżeli wełniany sweterek był wykonany 2 lata temu to myślę że z racji użytego materiału też się kwalifikuje.

Ciężko o buty z przed 40-tu lat co by jeszcze działały - grunt by były bez "gore" i tym podobnych "sztucznych" ułatwień. Guma była znana już wcześniej - więc takie podeszwy się kwalifikują.

Psia kość - właśnie do mnie dotarło że gdzieś w szpargałach zalega mi manierka WP z 1939, której dawno nie widziałem - muszę zrobić renament szafy.

Kurna Sikor - właśnie mi uzmysłowiłeś kwestię latarki :shock: - oj chyba czeka mnie lampa naftowa.
BUK, HUMOR i DZICZYZNA
Awatar użytkownika
Sikor
Posty: 209
Rejestracja: 29 wrz 2014, 07:38
Lokalizacja: Radom
Płeć:

Post autor: Sikor »

No to git. Jak można to się wpisuję na listę uczestników, oczywiście z uwzględnieniem nie korzystnych okoliczności (dla mnie).
Krótko i na temat.
stan
Posty: 12
Rejestracja: 25 mar 2014, 05:08
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: stan »

Dźwiedź pisze: Kurna Sikor - właśnie mi uzmysłowiłeś kwestię latarki - oj chyba czeka mnie lampa naftowa.
W jednej sieci sklepów jest latarka z żarówką, zasilana dwiema bateriami R6 w śmierdzącej, gumowej obudowie.
Myślę że się nada.
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

nie szedłbym aż tak ostro w kwestii szpeju. Chodzi o TECHNOLOGIE z tamtego okresu, czyli wełniany sweter - spoko, ale już termoaktywna welniana merinowa bielizna nie. Czołówka LED odpada, ale zwykła latarka z ŻARÓWKĄ już ok. Tarp odpada, ale pałatka wp się kwalifikuje.
telefony i aparaty bym wpuścił jako wyjątek ;)
Awatar użytkownika
geser
Posty: 168
Rejestracja: 27 lis 2013, 19:01
Lokalizacja: warszawa

Post autor: geser »

Bardzo mnie się zamysł podoba - tylko takie pytanie - wyposażenie i ciuchy "obóz socjalistyczny" czy wyroby zgniłego kapitalizmu też mogą brać udział np. ciuchy M65 (o starszej wersji nie piszę, bo chyba mało kto używa). Niestety "krwiopijcy i wyzyskiwacze" mieli jednak nad nami pewną technologiczną "przewagę", nie mówiąc już o dostępności...

Co do latarek - mogę służyć jedną (mam dwie) - co prawda 1976, ale może się przyda. Sam rozpakowywałem z "pergaminu". Nówka sztuka nie śmigana ...

Obrazek
Ostatnio zmieniony 04 lut 2015, 19:12 przez geser, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Dźwiedź pisze:właśnie mi uzmysłowiłeś kwestię latarki - oj chyba czeka mnie lampa naftowa.
W razie czego możesz się uciec do starego patentu z przyklejeniem taśmą małej żaróweczki do jednego bieguna baterii 3LR12 tak, żeby doginając palcem drugi biegun do jej koniuszka zamykać obwód. To najprostsze źródło światła elektrycznego, jakie znam. ;-)
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

nie uważam żebyśmy planowali odtwórstwo histEryczne. Czy socjalizm czy kapitalizm... co za różnica? warunkiem jest tylko nie korzystanie z technologii zaprojektowanych po roku 1969
Awatar użytkownika
Sikor
Posty: 209
Rejestracja: 29 wrz 2014, 07:38
Lokalizacja: Radom
Płeć:

Post autor: Sikor »

Bubel, oczywiście bez tych z NASA (Apollo 11 - 1969 rok) :mrgreen:

Chyba pora, żeby ustalić jakieś zasady i całą resztę.
Krótko i na temat.
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

Po to właśnie ten wątek.

Myślę że zbyt sztywnych zasad nie ma co narzucać, ale dla porządku jakieś ogólne wytyczne jak najbardziej się przydadzą.
No i konsekwencje dla "oszykańców" próbujących przemycić polarowe skarpetki :mrgreen:
- może kamień do plecaka za każdy przedmiot nowej technologii ? ;-)

No i nadal otwarta kwestia terminu, i trasy ( bo co do formy lekko wędrownej to już chyba się wstępnie zgodziliśmy ? )
BUK, HUMOR i DZICZYZNA
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

lekko wędrowna? jak rozumiem piątek u mnie (potencjalnie), marsz na miejsce, sobota na miejscu "integracyjnie" i niedziela powrót marszowy? czy coś bardziej wędrownego?
wydaje mi się że nie będzie oszukańców bo i nie ma po co - nie ma konkursu, ani rywalizacji... Wydaje mi się że zbiorowe wyśmianie takiego delikwenta wystarczy ;)

sztywne zasady nie są potrzebne moim zdaniem - ktoś chce się bawić i wie po co to robi to wpadnie. proste. Prędzej się spodziewam że taki np. RedNose na ostatnią chwilę się pojawi z pełnym ekwipunkiem traperskim z XVIII w. i nam szczeny opadną. Albo Wilson w opcji przyodziewku w skóry i zgrzebły len z nożem krzemiennym ;]
Awatar użytkownika
Sikor
Posty: 209
Rejestracja: 29 wrz 2014, 07:38
Lokalizacja: Radom
Płeć:

Post autor: Sikor »

Termin wybierzemy przez głosowanie, czy pomysłodawca określi jakiś marcowy weekend?
Krótko i na temat.
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Chciałem się wpisać jako jednoosobowy uczestnik Biwaku lumpeksiarskiego bo na takiej odzieży znam się najlepiej ale widzę, że nie ma przebacz.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

tak popatrzyłem po terminach wszelakich świąt tudzież dłuższych weekendów gdzie człowiek ma już ciekawe plany i po uwzględnieniu że w marcu to co niektórym mogą trochę zadki przymarznąć, najsensowniejszy wydaje się termin :
17-19,04,2015

Jakieś jeszcze propozycje ?
BUK, HUMOR i DZICZYZNA
Awatar użytkownika
Sikor
Posty: 209
Rejestracja: 29 wrz 2014, 07:38
Lokalizacja: Radom
Płeć:

Post autor: Sikor »

Nie mam innych propozycji, termin mi pasuje. Ciekawe kiedy będzie zlot?
Nie chcę wyjść na nadgorliwca, ale nikt nie wspomniał o jedzeniu, czy też ma być w kanonach biwaku. I czy będzie wspólna micha?
Krótko i na temat.
włóczykij
Posty: 41
Rejestracja: 09 gru 2011, 22:38
Lokalizacja: Jägersburg
Tytuł użytkownika: Bez śpiwaka
Płeć:

Post autor: włóczykij »

Lata 70 to był ocet i musztra w sklepach...
A tak na poważnie moim zdaniem wystarczy proste jedzenie
Konserwa turystyczna, paprykarz, żółty ser, jajka, kiełbasa, kasza, makaron, mąka, boczek itp.
Prawie wszystkie pół produkty bez gotowych potraw typu "zupka chińska" :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”