Kupiłem sobie...

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Kupiłem sobie...

Post autor: Tanto »

...no właśnie, nie Ka-bar'a, nie Fallkniven'a. Nie wiem jak Wy, ale ja często tak mam że wpadnie mi w oko jakiś kawałek stali i go kupuję nie za kilkaset, a za kilkanaście, kilkadzesiąt złotych. Z pełną świadomością że stal nie ta, że nie przetnę nim 3 mm blachy itp., jednak w większości sytuacji te noże kroją, smarują, strugają... czyli to do czego najczęściej są potrzebne.
A to ostatnie nabytki:
Obrazek
Obrazek Obrazek
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Zdrowe podejście do tematu. Bardzo podobne do mojego. Jakoś Opinel czy Frosts bardziej do mnie przemawia niż bardzo, bardzo wiele noży z najwyższej półki. Rozumiem, że laplanderka sobie "oprawisz":-) Pokaż jak będzie gotowy :-) Ja sam właśnie calkiem niedawno zwariowałem na punkcie nożoróbstwa. I zamiast spać- kładę szlif o 5.00 nad ranem :-)

Myślę, że za jakieś 7- 10 dni skończę swój pierwszy nóż. Pewnie się pochwalę...
Wrzolu
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2008, 17:56
Lokalizacja: Połaniec
Płeć:

Post autor: Wrzolu »

Wiem że ludzie bardzo nażekają na noże typu Rambo a niesłusznie! Parę miesięcy temu zamówiłem sobie taki nóż (niewiem czy mogę tu "reklamować" strony internetowe ale zaryzykuję) na stronie Military.pl. Nóż nazywa się Ramster i używałem go już do przeróżnych zadań typu rąbanie drewna czy wspinanie się na drzewa. ma zasobnik i jest stosunkowo tani bo ok. 200 zł jak narazie jest w stanie w jakim mi go przysłano :mrgreen: .

Jeśli ktoś jest nowy w dziedzinie survivalu to polecam ten nóż 8-) 8-) 8-)
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Wrzolu pisze:Wiem że ludzie bardzo nażekają na noże typu Rambo a niesłusznie!
Bardzo często taki nóż to przerost formy nad treścią, przy zachowaniu tandetnego wykonania, dla tego wzbudza takie emocje. Pewne jest to że nóż ma przede wszystkim robić to czego wymaga od niego właściciel, jeśli sie z tego wywiązuje to OK, a jak nie to oznacza że właściciel jest masochistą ;-)
Wrzolu
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2008, 17:56
Lokalizacja: Połaniec
Płeć:

Post autor: Wrzolu »

Oczywiście nie mówię, że takie noże nie mają wad ale moim zdaniem nie należy kupować takich noży na Allegro, lepiej znaleźć stronę specjalizującą się w sprzedaży tego typu rzeczy.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

no... już nie jest takim 'gołodupcem' i można zacząć nosić go ze sobą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

Wrzolu:
1. Pokaż ten cudowny nóż.
2. Wspinasz się na drzewa za pomocą noża? rozumiem, że bezsensu ranisz przy tym drzewa.... a po za tym narażasz siebie i innych na niebezpieczeństwo wypadnięcia noża z ręki...albo (mniejsze zło) w ciebie się wbije, albo zrani (tudzież zabije) kogoś innego...
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Tak zeby nie zasmiecac zbytnio, to tu sie dopisze...
Po prawie rocznym uzywaniu(nie katowaniu Noza SEAL PUP 37 z serratorem, stwierdzilem, ze to pieknie zabkowane do polowy ostrze jest wspaniale, ale wk...ia mnie ten serrator.
Dzisiaj odwiedzilem sklep i mam przed soba nowke sztuke SEAL PUP ELITE Satin, bez serratora! AUS8, zytel, kordura.
oto on

http://sogknives.com/store/E37.html
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

wiem, wiem.. czepiam się ale egzemplarz ze zdjęć kwalifikuje się do tego żeby nad nim popracować z pilnikiem - nie doszlifowane do końca ostrze :roll:

Valdi, teraz masz normalny nóż a nie jakieś nie wiadomo co ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Tanto, Wara mi tam z tym pilnikiem! Pieknie w dloni lezy, i tuz przy rekojesci piekna krawedz dla krzesania ognia z krzesiwa! :mrgreen:
tylko co ja z jego poprzednikiem zrobie? :evil:
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

OPdnośnie tego pilnika to ja już poprawiłem. Całkiem dobrze wyszło.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Spokojnie Valdi, nie mam żadnych niecnych zamiarów odnośnie Twojej nowej zabawki :-)
Chodziło mi o to co SOG zamieścił na swoim www, to:
Obrazek
uważam za sporą niedoróbkę jak na sprzęt o tak niskiej cenie ;-)

Co ze starym? Dasz w odpowiednim miejscu ogłoszenie, to taki taktyczny nóż na pewno ktoś kupi, pamiętaj tylko o odpowiednim opisie podkreślającym przeznaczenie noża 8-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Tanto- ja myślę, że to jest dokładnie tak jak miało być. Zaprojektowali taki choil i myślę, że doskonale sprawdzi się ułatwiając ostrzenie.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Tanto, Faktycznie super taktyczny dla taktycznych gosci w taktycznym pokrowcu! ;-)
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Treasure Hunter pisze:Tanto- ja myślę, że to jest dokładnie tak jak miało być. Zaprojektowali taki choil i myślę, że doskonale sprawdzi się ułatwiając ostrzenie.
Może się mylę, ale mam wrażenie że jest minimalnie niedoszlifowana krawędź tnąca i na końcu został mały zadzior który może skutecznie porysować kamień do ostrzenia. Do samego kształtu nie ma co się czepiać, tak to wymyślili i tak jest.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Tanto, wlasnie sprawdzilem, zadzioru nie ma jako takiego, pozatem ostrze na systemie spyderco, a je trudno raczej zarysowac....zycie pokaze, po tygodniu-paru bede wiedzial, jak bede musial pare razy naostrzyc....
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Valdi, popatrz na zdjęcie które podłączyłem do tematu i bardzo uważnie porównaj fragment który zaznaczyłem ze swoim nożem, jeśli są identyczne to będzie to oznaczać że mam zwidy ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Tanto, jest oczywiscie troche zadzirowaty rant, ale to pikus :)
Awatar użytkownika
Yoggi
Posty: 161
Rejestracja: 18 kwie 2008, 21:30
Lokalizacja: z Poznania
Płeć:

Post autor: Yoggi »

Tanto pisze:...no właśnie, nie Ka-bar'a, nie Fallkniven'a. Nie wiem jak Wy, ale ja często tak mam że wpadnie mi w oko jakiś kawałek stali i go kupuję nie za kilkaset, a za kilkanaście, kilkadzesiąt złotych
No, ale przecież to...takie...nietaktyczne! :o
:shock:
Awatar użytkownika
Hakas
Posty: 209
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Tytuł użytkownika: KAPKANCZYK
Płeć:

Post autor: Hakas »

Wrzolu pisze:Wiem że ludzie bardzo nażekają na noże typu Rambo a niesłusznie! Parę miesięcy temu zamówiłem sobie taki nóż (niewiem czy mogę tu "reklamować" strony internetowe ale zaryzykuję) na stronie Military.pl. Nóż nazywa się Ramster i używałem go już do przeróżnych zadań typu rąbanie drewna czy wspinanie się na drzewa. ma zasobnik i jest stosunkowo tani bo ok. 200 zł jak narazie jest w stanie w jakim mi go przysłano :mrgreen: .

Jeśli ktoś jest nowy w dziedzinie survivalu to polecam ten nóż 8-) 8-) 8-)

No to gratuluję zakupu i życzę udanego użytkowania. Jedynie irytuje mnie pytanie dotyczące wspinania się na drzewa za pomocą noża :?: :shock:
Pozdrawiam Hakas
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Obrazek

może koledze chodzi o te "kolce"
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Matko boska! Toż takie coś ma jakiś Buck co dla NAvy Sealsów zrobili i kosztuje fortunę ;-)


OO mam Buck 184.
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Może mnie ktoś oświeci i powie do czego maja służyć te kolce
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Nóż ma służyć jako kotwiczka. Są odkręcane. To nóż dla SF więc wiesz ;-)
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Dąb, Dla bajeru, przeciez wiesz, jak ma wygladac noz :) A tu same kosmiczne technilogie :)
ODPOWIEDZ