Tt raid mk2 vs raindeer 75 vs wolwerine

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Fils
Posty: 7
Rejestracja: 01 mar 2016, 17:09
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Tt raid mk2 vs raindeer 75 vs wolwerine

Post autor: Fils »

Cześć! :-)
Pisząc krótko i zwięźle. Potrzebuję plecaka, lub wozu bojowego z możliwością założenia na plecy.
Moimi faworytami są
Wisport raindeer 75 (przymierzony, bardzo dobrze leży)
Tasmanian Tiger raid mk2 (nie sprawdzałem, może ktoś ma we Wrocławiu i byłby skory pokazać go?)
Wolwerine monolith 2 50 (jak wyżej)

Cena do 800zl.

Plecak będzie noszony praktycznie wszędzie, od Syberii przez Afrykę do Peru. Od wypraw 2 dniowych po kilku tygodniowe (jeśli chodzi o litrarz to wszystkie są okej).

Dobrze jakby rozladowany nie był sflaczały, może jakieś inne propozycje? Średnim obciążeniem będzie 15kg, czasami może więcej :p

Dziękuję z góry i pozdrawiam
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

Ja mam tego wisporta (ale chyba wersje racoon, różnica niewielka) od kilku lat. Plecak nie do zajechania, z bardzo wygodnym systemem nośnym, który dobrze się sprawdza przy załadowanym do pełna plecaku.
To by mój pierwszy wisport... potem kupiłem jeszcze 45 i 30 :-) Jeśli nie jesteś fanem ultralight(pusty plecak waży ok 3,3kg) a stawiasz na pancerność i niezawodność to ten plecak się sprawdzi.
Ten plecak zabieram na dłuższe wypady. W zeszłym roku zimą w Norwegii załadowany plecak ważył 25kg :-) Gdyby nie kije trekkingowe to bym chyba za dużo nie pochodził ale system nośny sprawdził się tak dobrze, że praktycznie nie czułem go na plecach. Możliwość troczenia dodatkowych gratów z każdej strony plecaka to dla mnie spory plus.
W komplecie jest pokrowiec przeciwdeszczowy - plecak jest wykonany z podgumowanej cordury, niby nie przemakalny ale mi po 8 godzinach marszu w ulewie, woda przesączała się na szwach do środka plecaka, dlatego w takich warunkach warto użyć pokrowca.



Obrazek
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ