Jaki plecak wybrac Miwo, Arizzon Wolverine czy Janysport

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

grzelmat
Posty: 18
Rejestracja: 27 sty 2009, 14:52
Lokalizacja: Kielce
Płeć:

Jaki plecak wybrac Miwo, Arizzon Wolverine czy Janysport

Post autor: grzelmat »

witam, mam takie pytanie jaki plecak patrolowy wybrac zastanawiam sie nad plecakami firm Miwo, Arizzon Wolverine czy Janysport

zestawie je co do wielkości


Janysport PS 25 czy Miwo Mokra czy Miwo Wizna


Miwo Baktrian 35 L czy Arizzon Wolverine 32L


proszę o opinie użytkowe tych plecaków oraz jaki wybór będzie najlepszy,ogólnie poszukuje w kamuflazu wz93 pantera ale wiem za material to poliester itp wiec moze olive green i cordura ?

będę wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Osobiscie bym wolal Wolverine, mam 70-tke monotith, mialem w reku i 32, mi odpowiada. Co do materialu, to raczej cordura...
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

Ja polecam Wolverine. miałem okazją porównać go z JanySportem i powiem że jest o wiele lepszy... Co do produktów Miwo to niestety nie miałem możliwości obmacania ich plecaków choć kilka innych produktów mam i jestem bardzo zadowolony.
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Stanowczo wolverine. Sam jestem posiadaczem 70l monolith, 32l oraz dodatkowej 16tki i 2x kieszeni po 10l. Mozna sobie konfigurowac to w dowolnych ukladach.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Też bym postawił na wolverine'a. Baktarian jakoś tak do mnie nie przemawia wydaje się być za wysoki, za wąski i za gruby.

Janysport robi dobre plecaki, praktycznie niezniszczalne, ale są w nich rzeczy drażniące użytkownika. Miwo mokra jest niemalże identyczny z PP25, ale brak mu kilku rzeczy, które posiada PP25 (Miejsce na camela, wyjście rurki i pas biodrowy). Za to wizna także nie posiada bajerów PP-25, ale ma za to siatkę dystansową na plecach i spodzie szelek co polepsza komfort.
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Sam miałem styczność tylko z PP25, jeśli masz kasę to myślę że lepiej wziąć wolverina, nie to żeby PP był zły tylko te plecey...... :)

A co do plecaków Miwo sporo było o nich na tacticalu, jednak z tego co pamiętam firma ta niebardzo fajnie traktowała potencjalnych klientów, zasłaniając przy tym że sie nie da tak jak oni chcą, a jakoś Arizzon nie miał takich problemów.
Awatar użytkownika
kinio
Posty: 42
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:00
Lokalizacja: Malbork
Gadu Gadu: 2676765
Płeć:

Post autor: kinio »

Używam i zdecydowanie polecam Wolvka 32 ;-) Bodajże nowe wersje nie mają między wnętrzem plecaka a plecami wszytych kieszeni na sam zbiornik od camela, zapinane to to było na bryzgoszczelny zamek. Ja mam jeszcze starą wersje z tym udogodnieniem, na szczęście, bo jak mam ze sobą kamela to zawsze korzystam :-)
"Hodie mihi, cras tibi"
Zawsze warto być człowiekiem!
torreadorro
Posty: 8
Rejestracja: 15 sty 2009, 10:16
Lokalizacja: Piła
Płeć:

Post autor: torreadorro »

Poliester ma się nijak do cordury, taka życiowa prawda.

Polecam wolverina, bardzo solidny plecak. A z tym camelbakiem to mi się nigdy nie chciało bawić, w sumie nie mam doświadczenia i mogę się mylić, ale czy nie mam potem za dużo kłopotu z utrzymywaniem tego ustrojstwa w czystości?
Awatar użytkownika
kinio
Posty: 42
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:00
Lokalizacja: Malbork
Gadu Gadu: 2676765
Płeć:

Post autor: kinio »

ja wlewam tylko wodę, i po prawie 2 latach powoli widać glony w rurce, od czasu do czasu trzeba go wyczyścić z tego, jak nie wlewamy słodkich napoi(ueee) to nie ma z nim dużo roboty. Po prostu po kazdym użyciu wysuszyć dokładnie i tyle. Ja w tym celu używam wieszaka-samoróbki do wypchania zbiorniczka co by się nam nie sklejał podczas suszenia.
"Hodie mihi, cras tibi"
Zawsze warto być człowiekiem!
grzelmat
Posty: 18
Rejestracja: 27 sty 2009, 14:52
Lokalizacja: Kielce
Płeć:

Post autor: grzelmat »

qrcze juz miałem miec rosomaka 32 l a tu wiadomość ze nie maja na stanie i nie wiedza kiedy beda go miec


teraz mam takie pytanko ktory plecak byłby lepszy Miwo poprawiło teraz Baktriana ma symbol BAKTRIAN 2 jest z cordury oraz ma pare innych ulepszeń


czy np plecak wisport ranger ktory jest sciagnieby z wolvka czy moze wisport whistler

pozdr
torreadorro
Posty: 8
Rejestracja: 15 sty 2009, 10:16
Lokalizacja: Piła
Płeć:

Post autor: torreadorro »

Wiem, ze temat stary, ale jestem właśnie w trakcie poszukiwań plecaka do 40 L i może mi ktoś powiedzieć czy można jeszcze gdzieś obejrzeć Wolverina 32? Czy już nie produkują?

Widzę, że Ci którzy go mają są zadowoleni, niestety nie miałem jeszcze okazji spotkać żadnego z Wolverinów 'na wolności'.
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Moge ci podeslac cala kolekcje zdjec wolverinow 32 i 70l.
Awatar użytkownika
jaco
Posty: 53
Rejestracja: 01 mar 2009, 00:00
Lokalizacja: Ostrowiec Św
Płeć:

Post autor: jaco »

Morg a może wrzuć tutaj , myślę że będą chętni do obejrzenia . A gdzie faktycznie dało by rade kupić za " ludzkie " pieniądze tego wolverina 32
grzelmat
Posty: 18
Rejestracja: 27 sty 2009, 14:52
Lokalizacja: Kielce
Płeć:

Post autor: grzelmat »

na stronie arizzon plecak 32 l stoi za około 400 zeta



czasem a w zasadzie bardzo rzadko trafi się jakiś na allegro..
Awatar użytkownika
jaco
Posty: 53
Rejestracja: 01 mar 2009, 00:00
Lokalizacja: Ostrowiec Św
Płeć:

Post autor: jaco »

Panowie a może Wisport whistler 35 ?
grzelmat
Posty: 18
Rejestracja: 27 sty 2009, 14:52
Lokalizacja: Kielce
Płeć:

Post autor: grzelmat »

plecaki wisportu też są ciekawe, miałem okazje macać, tez mały 35 litrowy jest całkiem całkiem

w ubiegłym tygodniu były targi turystyczne w Kielcach, mieli swoje stoisko i zlookalem trochę

ogólnie powiem ze na stronie nie mają wszystkich modeli

mieli np na wystawie kilka modeli specjalnie skonstruowanych i uszytych dla komandosów z Lublińca,

co zaskakuje to paleta kolorów i kamuflaży
Awatar użytkownika
jaco
Posty: 53
Rejestracja: 01 mar 2009, 00:00
Lokalizacja: Ostrowiec Św
Płeć:

Post autor: jaco »

Whistlera widziałem gdzieś bodajże ze 311. A może wie ktoś gdzie blisko mnie można by go pomacać ? Bo taniej to się chyba nie kupi.
grzelmat
Posty: 18
Rejestracja: 27 sty 2009, 14:52
Lokalizacja: Kielce
Płeć:

Post autor: grzelmat »

he widzisz z ostrowca aż tak niedaleko do Kielc na targi było ;) a plecak byś macnął


ciężko go gdzie w sklepie znaleźć w Kielcach jest jeden sklep turystyczny który jest przedstawicielem Wisport ale nie mają teraz na stanie jak co mogą sprowadzić
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

jaco pisze:Morg a może wrzuć tutaj , myślę że będą chętni do obejrzenia . A gdzie faktycznie dało by rade kupić za " ludzkie " pieniądze tego wolverina 32
Prosze bardzo - http://picasaweb.google.pl/kurwicaserca ... IAkcesoria#
mcbren
Posty: 79
Rejestracja: 25 sty 2010, 12:32
Lokalizacja: Wejherowo
Płeć:

Post autor: mcbren »

Miwo Baktrian - 2 duże zewnętrzne kieszenie idealnie umożliwiają posortowanie rzeczy. Do tego w środku kieszeń na bukłak, są dwa wyjścia - ważne bo ja mam "żydowski" bukłak który ma wyjście po przeciwnej stronie niż wszystkie cywilne plecaki.
A samo podejście firmy Miwo do klienta od pewnego czasu zmieniło się diametralnie na plus.

A WV 30l do dla mnie genialny marketing, bo kiedyś się napaliłem na ten plecak, ale czym więcej czytałem tym miałem mniejsza ochotę na jego zakup. Choć mam ich 50l i bardzo sobie go chwalę.

Janysporty to trochę konstrukcja nie z tej epoki, jednak to 10 lat od kiedy powstały spowodowało, że są trochę "zapuszczone". Brakuje im np. palsów 25mm.
grzelmat
Posty: 18
Rejestracja: 27 sty 2009, 14:52
Lokalizacja: Kielce
Płeć:

Post autor: grzelmat »

ogólnie też na poczatku zastanawiałem sie nad Miwo,

tylko wtedy był tylko Baktrian ktorego teraz poprawili i jest Baktrian II

a oto link do testu Baktriana


http://polskiejednostkispecjalne.org/pl ... trian.html

a propo rosomaka 32l t ja miałem odwrotnie im wiecej czytałem tym barzdiej chciałęm go miec ;)
mcbren
Posty: 79
Rejestracja: 25 sty 2010, 12:32
Lokalizacja: Wejherowo
Płeć:

Post autor: mcbren »

grzelmat pisze:a propo rosomaka 32l t ja miałem odwrotnie im wiecej czytałem tym barzdiej chciałęm go miec
Tylko zauważ, że o ile Baktrian się rozwija, to W32 się zwija. To znaczy obecna wersja jest wypatroszona w postaci do pierwotnej.

Tu kilka moich fotek i opinii. Niestety mam jedynkę z miękkimi plecami :(
grzelmat
Posty: 18
Rejestracja: 27 sty 2009, 14:52
Lokalizacja: Kielce
Płeć:

Post autor: grzelmat »

to fakt, kiedyś rosomak miał kieszeń w środku , dodatkowo miał otwór na camelbaka

były to nawet przydatne szczególy..
torreadorro
Posty: 8
Rejestracja: 15 sty 2009, 10:16
Lokalizacja: Piła
Płeć:

Post autor: torreadorro »

Morg: dzięki za foty! Świetna nazwa użytkownika na Picasie haha.

Dobrze widzę ze masz jeszcze wersję z kieszenią na camela?
Tego typu bocznych kieszeni jak na zdjęciach chyba też już nie ma. Widziałem zapinane na zamek.
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

torreadorro pisze:Morg: dzięki za foty! Świetna nazwa użytkownika na Picasie haha.

Dobrze widzę ze masz jeszcze wersję z kieszenią na camela?
Tego typu bocznych kieszeni jak na zdjęciach chyba też już nie ma. Widziałem zapinane na zamek.
Nie ma za co ;]
Tak, jest kieszen na camelbak'a oraz przegroda wewnetrzna.
ODPOWIEDZ