Zapalniczki benzynowe

dział małych piromanów ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Zapalniczki benzynowe

Post autor: Tanto »

Zacznę od tego że wszystko przez Gryfa, gdyby nie wrzucił zdjęcia zapalniczki bezpaliwowej, to pewnie nie przypomniał bym sobie że mam dostęp do podobnych zapalniczek benzynowych.

Wśród benzynówek możemy wyłonić trzy podstawowe konstrukcje - najpopilarniejsza - zapalniczki 'zippo', kolejne to zapalniczki nazywane IMCO
Obrazek
oraz zapalniczki wzorowane na sprzęcie który był używany w czasie Pierwszej Wojny Światowej. Taką właśnie zakupiłem, oceniał narazie nie będę bo dopiero co pierwszy raz dała ognia. Musiałem zrobić kilka ruchów pilnikiem bo mechanizm się przycinał, teraz bezproblemowo obsługuje się ją jedną ręką.
Obrazek Obrazek
Mała demonstracja na żywo


Zachęcam do dzielenia się opiniami na temat zapalniczek benzynowych, osobiście jako niepalący nie mam zbyt wielu okazji do kontaktów z zapalniczkami.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Jakos przypadkowo kupilem w ubieglym roku benzynowke(teraz ma ja PA), ciekawa konstrukcja, bo ma forme konterera, z zakretka uszczelniona, nie odparuje nam z niej benzyna, przez co staje sie bardziej pozyteczna niz Zippo. Jest mala, spelnia funkcje breloczka.
Musze pojsc do sklepu i taka kupic, obfotam i sie podziele :)
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Będę musiał poszperać po giełdzie staroci za jakimiś oryginalnymi zapalniczkami z łusek. Już od dawna mam apetyt na taki wynalazek.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Jeśli ktoś ma apetyt na taką zapalniczkę jak ta z moich zdjęć, to jeszcze do końca przyszłego tygodnia mogę bez większych problemów załatwić, koszt 30 zł + przesyłka.
Produkt dalekowschodni, ale nie z najniższej półki. Po jakimś czasie mosiądz przestaje być taki ładny, chyba że ktoś poświęci trochę czasu na polerowanie to będzie się błyszczeć. W swojej musiałem wykonać kilka ruchów pilnikiem, bo mechanizm otwierania potrafił się przyblokować, teraz chodzi bez problemów.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1060
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Ta kopia mosiężna wypas, lubię takie gadżety, ja posiadam taką:
Obrazek
Wstawić kamień i knot i będzie działać, wydaje mi się że jeszcze miała uszczelkę, wykonana z aluminium.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
AdamM
Posty: 58
Rejestracja: 09 wrz 2007, 19:20
Lokalizacja: z cienia

Post autor: AdamM »

Wszystko fajnie, tylko jaki czas taka zapalniczka po napełnieniu benzyną nadaje się do użycia? Czy przypadkiem nie jest tak że osoba nie posiadająca paskudnego nałogu, po pewnym czasie ze zdziwieniem odkryje że mimo nie używania użyć (z powodu braku paliwa) zapalniczki już nie może?
Awatar użytkownika
PA
Posty: 298
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:01
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 3500980
Płeć:

Post autor: PA »

Nie wiem jak te od Tanto trzymają benzynę ale ta sprezentowana przez Valdiego trzyma. Nie napełniałem jej od czasu kiedy ją dostałem (prawie rok temu) i wciąż pali tak samo.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Dobra...dzisiaj pojade i sprawdze, czy je jeszcze maja...kupier kilka, bo cena jednej to jakies 10-11 zeta...
Awatar użytkownika
PA
Posty: 298
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:01
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 3500980
Płeć:

Post autor: PA »

Za dyche takie cudo to jest pikna rzecz. Jakbym nie miał już tej od Ciebie to bym Ci kasę już wysyłał :D
Awatar użytkownika
AdamM
Posty: 58
Rejestracja: 09 wrz 2007, 19:20
Lokalizacja: z cienia

Post autor: AdamM »

PA pisze:Nie wiem jak te od Tanto trzymają benzynę ale ta sprezentowana przez Valdiego trzyma. Nie napełniałem jej od czasu kiedy ją dostałem (prawie rok temu) i wciąż pali tak samo.
Ooo... taki termin ważności jest jak najbardziej zadowalający. Przynajmniej mnie. Kiedyś się naczytałem jakiś negatywnych opinii i przez to sobie zapalniczkę na benzynę odpuściłem. Ale to zmienia postać rzeczy.
Valdi pisze:[...]ma forme konterera, z zakretka uszczelniona, nie odparuje nam z niej benzyna, przez co staje sie bardziej pozyteczna niz Zippo.[...]
Eh... wchodzą braki snu, niedoczytałem tego.
Valdi pisze:Jest mala, spelnia funkcje breloczka.
Musze pojsc do sklepu i taka kupic, obfotam i sie podziele :)
Ale to nie ta co ją PA opisuje na początku wątku?
Awatar użytkownika
PA
Posty: 298
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:01
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 3500980
Płeć:

Post autor: PA »

Ta co ja opisałem (od Valdiego) jest widzoczna tutaj na zdjęciu:
http://img10.imageshack.us/img10/596/snc00052mh1.jpg
po prawej stronie fotki, taki srebrno-czarny walec.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

No nie spodziewalem sie, ze tyle halasu bedzie o mala zapalniczke....Kiedys niewiedzac, co mam z tym zrobic wywalilem"wieczna zapalke" a poprostu musialem dokleic do niej krzesiwo! :) ale to bylo dawno....
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

No pojechalem do tego sklepu i mam juz jedna pozycje do zestawu :) Mam ta super zapalniczke :)
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Valdi, a jakie beda koszta jakbym chcial takowa zamowic od ciebie? ;]
Awatar użytkownika
kacperb57
Posty: 18
Rejestracja: 02 cze 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Gadu Gadu: 8576066
Tytuł użytkownika: Basiek
Płeć:

Post autor: kacperb57 »

Ma ktoś pojęcie gdzie można kupić we Wrocławiu, zapalniczniki takie jakie zaprezentował Tanto?
Nie ma grilla, bez surówki...
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Możesz mieć problem ze znalezieniem, te były ściągane w niewielkiej ilości z Chin, czy ktoś to ciągnie na większą skalę..? Nie wiem.

Wysyłkowo można zamówić na tej stronie http://www.marinegift.com.pl/product_in ... 452237e011
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
ODPOWIEDZ