Spotkanie z leśniczym

przyroda, turystyka, survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
hapet123
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:44
Lokalizacja: Łaziska Górne

Spotkanie z leśniczym

Post autor: hapet123 »

Ciekawi mnie czy napotkaliscie kiedys w lesie leśniczego podczas obozawania?.
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Ooo tak ! na moje szczęście Pan Jan był bardzo miły i wyrozumiały na moje zainteresowanie lasem,przyrodą itd.Grzecznie się tylko zapytał czy mam jakieś coś z czego w razie czego mógłbym szybko ugasić ognisko...wtedy ja wskazałem palcem na leżącą obok napełnioną wodą prezerwatywę.Pan się tylko uśmiechnoł :lol: i jeszcze zapytał ile mam zamiar jeszcze zostać i jak często mam zamiar obozować w lesie. Ogólnie to trzeba być miłym i uprzejmym i wszystko powinno być ok
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

No ja często spotykam się z leśniczym w lesie:) Najczęściej biwakuje w miejscu uzgodnionym z leśniczymi więc nie ma problemu. Jeśli natomiast nie mam dogadanego miejsca to raczej się tym nie przejmuje bo jeśli jest się miłym i uprzejmym to i leśniczy jest miły i uprzejmy:0 Pomijam fakt że jestem dobrze znany wśród okolicznych leśniczych:) a Szef straży leśnej dumnie nosi przy pasie nóż wykonany moimi rękoma:)
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

No, ja też dość często widze się z leśniczym(i), a szczególnie z jednym, takim... Najbardziej pewnego razu zdziwił się leśniczy (ja zresztą też) jak wpadłem na pewnego wracając 1 stycznia nad ranem z imprezy 10km przez las =) To było bardzo ciekawe ;-)


Edycja: Przestawiona litera- ścigają mnie ostatnio za błędy na forach. Musze ratować skórę.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2009, 23:55 przez w0jna, łącznie zmieniany 1 raz.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

w0jna, Ty masz zakaz udziału w tej konkurencji bo stosujesz koneksje rodzinne ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Tanto ma racje, ty Wojna jestes zdemaskowany! :)
Awatar użytkownika
LAKIRANGERS
Posty: 15
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:24
Lokalizacja: Ranger Survival Club
Płeć:
Kontakt:

Post autor: LAKIRANGERS »

My kieys mielismy spotkanie ze straza lesna...chlopaki przyjechali i zapytali co robimy a my w srodku lasu ful biwak i ognisko- na ogniu zupka...Dobrze ze 30m dalej mielismy tyrolke nad wawozem...Zaprowadzilismy ich tam, pozjezdrzali troche a ubaw mieli jak dzieci. Dali poogladac bron, popytali co jeszcze robimy wzieli telefon i adres klubu i powiedzieli ze mozemy na ich terenie lazic gdzie chcemy byle dymu nie robic bo z wierzy widac. Kazali meldowac jak zaowazymy cos dziwnego i dali swoja kmorke...
Szczegolne wzgledy mamy w nadlesnictwie w Prudniku...Wojna wie cos na ten temat... :mrgreen:
Awatar użytkownika
hapet123
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:44
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: hapet123 »

warto miec zawsze przy sobie jakąs flaszke jakby leśniczy niebył w humorze:D
Awatar użytkownika
nicco
Posty: 109
Rejestracja: 29 sty 2009, 22:43
Lokalizacja: Lubelskie
Tytuł użytkownika: ....................
Płeć:

Post autor: nicco »

Stare i dobre powiedzonko
"Pokorne ciele dwie matki ssie"
Wystarczy być miłym, grzecznym i wyrozumiałym a jak ktoś jest jeszcze wygadany i lubi opowiadać to dodatkowy atut (aby nie przesadzić) leśniczy też człowiek.
Pozdrawiam
volt
Posty: 19
Rejestracja: 27 sty 2009, 12:34
Lokalizacja: małopolskie
Gadu Gadu: 6991715
Płeć:

Post autor: volt »

Potwierdzam zdania przedmówców. Dziś rozmawiałem z leśniczym właśnie na temat jego ewentualnej reakcji na biwak pośrodku lasu. Stwierdził że wszystko zależy od tego jak kto obozuje. Miał przejścia z gówniarzami, którzy rozpalali metrowej wysokości ogniska i dla zabawy darli krzaki na wielgachne szałasy. Z drugiej strony sam stwierdził, że lubi siąść przy ognisku z kimś zupełnie obcym, pod warunkiem że widzi, że ten ktoś wie, co robi i jak to określił "na swój sposób kocha i szanuje las". Generalnie wydaje mi się po tej rozmowie, że o ile będziemy zachowywać się rozsądnie, o tyle ze strony leśniczych nie spotka nas nic złego :)
Awatar użytkownika
Hakas
Posty: 209
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Tytuł użytkownika: KAPKANCZYK
Płeć:

Post autor: Hakas »

Mnie miejscowi leśnicy znają obcych unikam. Mój przyjaciel niestety zmarł tragicznie wiele lat temu. Utopił się ...
To był wspaniały człowiek świeczka dla niego [']
Teraz zaczyna po lasach śmigać mój 13letni (czas szybko płynie) syn.
A że przy spotkaniu zaraz oznajmia wszem i wobec , że jego ojcem jest Hakas to dają spokój.
Ważne jest to żeby mówić o miłości do przyrody i pokazywać się z tej dobrej strony. To i służby leśne będa na nas lepiej patrzeć i nieraz oko przymykać na to co robimy.
Ja nigdy nie miałem problemów ze względu na zagrożenie pożarowe.
Pozdrawiam Hakas
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima
Awatar użytkownika
zdybi
Posty: 435
Rejestracja: 01 lut 2009, 22:46
Lokalizacja: zachpom
Gadu Gadu: 9522989
Płeć:
Kontakt:

Post autor: zdybi »

Z leśniczym to nigdy problemów nie miałem,znam kilku w moich stronach a oni znają mnie.Gorzej sprawa wygląda z myśliwymi.Moi znajomi którzy polują zawsze mnie ostrzegają przed "zbłąkaną kulą'.Raz włosy zjeżyły mi się nie na żarty.Wędrując po lasach w okolicach Gryfic,doszedłem na skraj rozległego zrębu.Na tym skraju postanowiłem rozbić sobie mały obóz i przenocować.Miejsce było super,masa drewna na ogień i strumyk kilka metrów dalej.Zacząłem lepić szałas, gdy nagle strzał.Ukląkłem instynktownie.To było bardzo bliskie bum.Spoglądam przez kępę małych świerków na ten zrąb a tam,jakieś 100 metrów ode mnie stoi myśliwy ze sztucerem.Słyszę szczekanie psa,który jak się domyśliłem pędził dziki z niewielkiego młodnika.Wyleciały dwa dziki i cisną w moją stronę.prosto na mnie.Myśliwy grzmotnął w tego drugiego a pierwszy dalej sadzi na mnie.To był najgorszy moment bo bałem się,że gość spróbuje strzelać do tego drugiego.Byłem za kilkoma świerczkami na linii dzik-flinta!Chciałem krzyknąć ale bałem się reakcji zwierza.Pędził jak szalony i mógłby się nie zatrzymać na rozkaz a ważył na pewno ze stówę bo jak przebiegł dwa metry obok mnie to ziemia drżała.Myśliwy skupił się na swoim strzelonym dziku.Nie widział mnie i ja mu się nie pokazałem.Ale było groźnie.Nie chciałbym przechodzić tego raz jeszcze.Potem podjechał samochód,wrzucili martwego czarnuch na przyczepkę i pojechali.
http://lukaszzdyb.blogspot.com
http://mybushcraft.blogspot.com
"Bo życie przecież po to jest,żeby pożyć"
volt
Posty: 19
Rejestracja: 27 sty 2009, 12:34
Lokalizacja: małopolskie
Gadu Gadu: 6991715
Płeć:

Post autor: volt »

zdybi pisze:Byłem za kilkoma świerczkami na linii dzik-flinta!Chciałem krzyknąć ale bałem się reakcji zwierza.Pędził jak szalony i mógłby się nie zatrzymać na rozkaz
Na tym polegał Twój błąd, ryzykowałeś postrzał, albo rykoszet. Dzik z pewnością nie zatrzymałby się (chyba że znasz sekretne hasło na stop dla dzików;) ), ale najprawdopodobniej po prostu odbiłby w lewo lub w prawo. Taką samą sytuację miałem raz na nagonce, gdy z młodnika po lewej wyskoczył jeleń. Pędził prosto na mnie. Nim zdążyłem pomyśleć, już darłem się jak opętany. Jeleń skręcił w lewo i minął mnie w odległości jakiś 3 metrów.

Poza tym ujawniając się wrzaskiem, albo jeszcze lepiej wrzaskiem i wymachiwaniem rękami, dałbyś znać o sobie myśliwemu, który najprawdopodobniej nawet nie próbowałby wtedy złożyć się do drugiego strzału.

W zależności od kalibru i rodzaju zabłąkana kula może przelecieć od 1 do 3 kilometrów (nie uwzględniam spadku spowodowanego grawitacją), jest to więc stosunkowo spore zagrożenie.

Myślę że jedynym racjonalnym rozwiązaniem podczas spotkania z myśliwym jest po prostu jasno i dobitnie dać mu znać, w którym miejscu się znajdujemy. Teoretycznie nie powinien strzelać, jeśli nie ma pewnego kulochwytu. Praktycznie zaś zwiększa to nasze szanse przeżycia ;)
Awatar użytkownika
Buszmen
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2009, 19:41
Lokalizacja: PC
Gadu Gadu: 6479541
Płeć:

Post autor: Buszmen »

Taaa... ja się już raz spotkałem z panem leśniczym :-D wszystko spoko nawet nas (bo byłem na wypadzie z kumplem) naprowadził bo mapę mieliśmy słabą... ale kiedy powiedzieliśmy mu że nie należymy do żadnego harcerstwa (a byliśmy w mundurach [w panterke oczywiście :mrgreen: ]) troszke się "zmieszał" a szczególnie dziwnie spoglądał się na mój wielki kochany nóż u pasa :mrgreen:
Następnym razem chyba powiem, że jednak jesteśmy w harcerstwie :roll:
ODPOWIEDZ