Roztocze

Szukasz informacji o jakimś miejscu? Byłeś w miejscu które chciałbyś polecić innym? Napisz o tym w tym miejscu.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Roztocze

Post autor: Prowler »

ROZTOCZE
Potrzebuje wszelkich informacji o ciekawych miejscach wartych zobaczenia, zabytkach, rzeczkach, jeziorkach, trasach... jakieś fajowe i klimatyczne miejsca do spania ;-). Wyszło tak dosyć niespodziewanie ,że będę miał urlop w maju i muszę se coś na szybko zorganizować i padło na roztocze.
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Niemir
Posty: 86
Rejestracja: 14 cze 2009, 13:18
Lokalizacja: Tomaszów Lub/Lublin
Gadu Gadu: 13993064
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Niemir »

ooo. To by książkę trzeba by napisać na ten temat! Rozejrzyj się po Roztoczu Południowym (Wschodnim). Bunkry, stare cerkwie, opuszczone miejscowości (chociaż zwykle niewiele po nich zostało), ruiny monastyrów, kamienny krąg, samotne duże głazy, Lasy, duże i raczej puste. Cmentarz w Bruśnie i bruśnieńska kamieniarka znajdująca się czasem po prostu w środku lasu. Wejdź na zielony szlak im. św Brata Alberta. Z ewentualnymi krótkimi wycieczkami bocznymi można na nim zobaczy sporo tamtejszych atrakcji. Jeden z lepszych przewodników po tamtym terenie to "Roztocze Południowe" Pawła Rydzewskiego.
Kazdastronaswiata.blogspot.com
vojwoj
Posty: 75
Rejestracja: 17 maja 2011, 20:56
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:

Post autor: vojwoj »

Lubycza królewska i skamieniałe drzewa, linia mołotowa, stanowiska rosiczki. Niedaleko także Puszcza Solska. Aż ciężko wybrać co w kilka dni zobaczyć.
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Przybyłem, zobaczyłem, zdobyłem.... i faktycznie po 4 a w sumie 2,5 dniach i 800 km ( nie licząc dojazdu) pozostał niedosyt.

Ps. Drogi lesne mają tam lepsze asfaltowe nawierzchnie niż publiczne
Ostatnio zmieniony 05 cze 2014, 19:09 przez Prowler, łącznie zmieniany 1 raz.
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Niemir
Posty: 86
Rejestracja: 14 cze 2009, 13:18
Lokalizacja: Tomaszów Lub/Lublin
Gadu Gadu: 13993064
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Niemir »

I niedosyt pewnie pozostanie na długo. Ja mimo, że tam mieszkam to w okolicy którą uznawałem za poznaną znalazłem punkt widokowy z którego widać jednocześnie najwyższy szczyt Roztocza Środkowego i polskiej części R. Wschodniego. Jedyne lub jedno z nielicznych takich miejsc.
Kazdastronaswiata.blogspot.com
ODPOWIEDZ