Austryjacki Plecak Wojskowy

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Mefiu
Posty: 14
Rejestracja: 13 lut 2014, 21:11
Lokalizacja: Lublin (okolice)
Płeć:

Austryjacki Plecak Wojskowy

Post autor: Mefiu »

Witam.

Chodzi o ten plecak
http://armyworld.pl/product-pol-4160-Pl ... mobil.html

Czy ktoś go macał, użytkował ? Może polecicie coś innego wytrzymałego i dobrego co wytrzyma więcej niż 1 sezon za ok 100 150 zł ? (aby oszczędzić pisania holender odpada :-P )
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Normanie ręce opadają :roll:
A "szukaj" opcję widział?
Awatar użytkownika
Mefiu
Posty: 14
Rejestracja: 13 lut 2014, 21:11
Lokalizacja: Lublin (okolice)
Płeć:

Post autor: Mefiu »

Oczywiście że widział ale nic konkretnego o plecaku nie znalazł. Dlatego pyta.
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 783
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

viewtopic.php?t=4134

Nie wiem, co konkretniejszego można napisać o tym wynalazku?
"Plecak armii austriackiej napastował dziecko na ulicy!!!"
"Edyta Herbuś z plecakiem armii austriackiej znów bryluje na salonach!!!"
"Bear Grylls przeżył dwa tygodnie we wnętrzu plecaka armii austriackiej!!!"
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Mefiu
Posty: 14
Rejestracja: 13 lut 2014, 21:11
Lokalizacja: Lublin (okolice)
Płeć:

Post autor: Mefiu »

Ej wybaczice ale czy to
Obrazek
i to
Obrazek

to jest to samo ?
Bo dla mnie troszkę się jednak różnią, ale mogę się mylić.
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 783
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Tego modelu jeszcze nie widziałem, zwracam honor. Nic mądrego jednak nie mogę na jego temat powiedzieć, oprócz tego, że to nadal worek, tyle, że z wygodniejszymi szelkami. Zbliżony wyglądem BW jest z bocznymi kieszonkami, ale ma drażniące camo, oliwkowe są jedynie kopie. Skoro poprzednik Austriaka był solidny, to ten, który pokazałeś, też powinien być. Ciekawe, czy usztywniająca wkładka spełnia swoją rolę. Za taką cenę zaryzykowałbym.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Mefiu
Posty: 14
Rejestracja: 13 lut 2014, 21:11
Lokalizacja: Lublin (okolice)
Płeć:

Post autor: Mefiu »

A może ktoś użytkuje, macał lub cokolwiek o nim wie ?
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Widac ze plecak ma zero wentylacji plecow,wiec bedzie problem z konkretnie mokrymi plecami
Awatar użytkownika
Mefiu
Posty: 14
Rejestracja: 13 lut 2014, 21:11
Lokalizacja: Lublin (okolice)
Płeć:

Post autor: Mefiu »

No niestety muszę się z tym liczyć. Właśnie do mnie idzie, jak dojdzie, napisze coś więcej ;-)
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 783
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

W takim razie czekam na info.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Mefiu
Posty: 14
Rejestracja: 13 lut 2014, 21:11
Lokalizacja: Lublin (okolice)
Płeć:

Post autor: Mefiu »

Plecak dzisiaj dotarł i mogę już o nim powiedzieć trochę więcej. Na szczęście trafił mi się egzemplarz w baaardzo dobrym stanie, jedynym mankamentem był brak plastikowego zaczepu na szelki, ale zastąpiłem to już większym kółeczkiem od kluczy i jest ok. Więc teraz coś o plecaku. Na pierwszy rzut oka widać, że ma się do czynienia z plecakiem wojskowym. Gruby sztywny materiał na pewno zapewni wytrzymałość tego plecaka przez wiele sezonów.
Komin jest doczepiany na 4 fastexy z dużą regulacją, co umożliwia nam włożenie pod niego karimaty czy namiotu( u spodu są też długie taśmy które również nam to umożliwiają). W kominie znajdują się 2 kieszonki zapinane na zamki- jedna od wierzchu, druga od spodu. Plecak posiada szelki które możemy odpiąć i schować w plecach tego plecaka, mają też pas piersiowy i biodrowy. Jak dla mnie szelki są trochę za sztywne . O samych plecach nie niestety za wiele do powiedzenia- są płaskie i tak jak wspomniał Tresor, będzie problem z konkretnie mokrymi plecami. No cóż pożyjemy zobaczymy. Pusty plecak wydaje się dość mały i dzięki obszytym dookoła taśmom można go ładnie skompresować. Poza wąskimi 25mm mollami są również szerokie 60mm taśmy na środku i po bokach, co umożliwia dobre warunki do troczenia sprzętu na zewnątrz. po prawej stronie znajduję się nawet oczko do zaczepienia kijków, wędki bazooki czy czego się tam chce. Komin jest ogromny i dopiero wypchany plecak wygląda elegancko. W środku jest też kieszonka na wkładkę która pełni rolę usztywnienia lub poddupnika (lubię to słowo) w czasie postoju.Jest również przedziałka przyszyta do pleców, tak żeby oddzielić jakiś szpej od głównego komina. Dno jest grube i podwójne więc pewnie sporo wytrzyma.
Póki co nic więcej nie mogę powiedzieć, zobaczymy jak się sprawdzi w lesie czy na jakimś wyjściu. Jak już sprawdzę jak się go nosi to dam znać zainteresowanym. Teraz podeśle Wam parę fotek (wybaczcie jakość rozładował się aparat i nieodkurzony dywan, ale leniwa ze mnie świnia :-P )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
tutaj w porównaniu z Karrimorem Zodiak 20
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Z tymi mokrymi plecami, to nagminna sprawa, mam Maxpedition 32 litry, super plecak, jeszcze bardziej super cena, a plecy również mokre. Mam plecak na sprzęt foto od Lowepro, ma niby profilowanie, siateczkę, srutu tutu, a plecy i tak mokre, mam Wolwerina 70 litrów od Makato, profilowanie super, wszystko w nim naprawde z najwyższej półki-tylko plecy i tak mokre. Z tego wniosek-mam nieprawidłowe plecy :)
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Niestety jedyny skuteczny sposób na suche plecy, to noszenie plecaka na jednym ramieniu. Wtedy mamy dobrą wentylację ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Tanto pisze:Niestety jedyny skuteczny sposób na suche plecy
to plecak na ramie molle :lol:
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

Qasz pisze:
Tanto pisze:Niestety jedyny skuteczny sposób na suche plecy
to plecak na ramie molle :lol:
ja już się przesiadłem z płaskich pleców plecaków na ramę jak raz mi na postoju wiaterek przewiał mokre plecy.
[center]
| Zielona Strona |[/center]
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1048
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Co racja to racja, tylko plecak z zewnętrznym stelażem daje jako tako suche plecy.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 783
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Można go powiesić na klacie i plecy też będą suche. :p
Osobiście plecak podoba mi się, ani za duży, ani za mały.
Przyzwoicie go przedstawiłeś.
Póki co, pozostaje z poprzednią wersją Austriaka na ramie od turystyka sprzed 40 lat.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Tanto, przez to to ja mam w fotograficznym plecaku jedna szelkę chudą, bo na jednym ramieniu noszę :)
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Bo to trzeba równomiernie raz na jednym, raz na drugim :-D
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
ODPOWIEDZ