Wykrywacz metali

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

dominoonek
Posty: 19
Rejestracja: 21 lut 2013, 22:38
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Tytuł użytkownika: dominoonek
Płeć:

Wykrywacz metali

Post autor: dominoonek »

Witam.Od jakiegoś czasu podczas moich wypadów do lasu coraz częściej widzę osoby z wykrywaczami metalu.Pomyśałem sobie żeby coś takiego zakupić.Może ktoś z zacnego
grona ma jakieś doświadczenia związane ze sprzętem,tj.marka,parametry,jakość,cena.
Będę wdzięczny za dobre rady.
Awatar użytkownika
miśka
Posty: 190
Rejestracja: 02 mar 2011, 20:00
Lokalizacja: 3miasto
Gadu Gadu: 13946836
Płeć:
Kontakt:

Post autor: miśka »

Awatar użytkownika
Predator
Posty: 107
Rejestracja: 23 kwie 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Predator »

Tak właśnie kilkanaście lat temu zaczęły się moje leśne fascynacje. Jakiś czas temu dałem sobie z tym spokój i wypadłem trochę z tematu. Najwięcej o sprzęcie, poszukiwaniach i miejscówkach dowiesz się tu: http://www.odkrywca.pl/forum.php
Jak będziesz już miał sprzęt to daj znać to zapoznam Cię z ciekawymi poszukiwawczo rejonami w Twojej okolicy.
http://ludzkietropy.pl/ - relacje z moich wypraw i nie tylko
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 787
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Używam Rutusa Ultra II - polski, dobry, tani, prosty do rozkminienia. Teraz firma robi nowocześniejsze, porównywane z czołówką światową za 1/3 ceny.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
dominoonek
Posty: 19
Rejestracja: 21 lut 2013, 22:38
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Tytuł użytkownika: dominoonek
Płeć:

Wykrywacz metali

Post autor: dominoonek »

Dziękuję wam za szybką odpowiedź.Zaraz zabieram się za czytanie lektury.
Jeśli nasuną mi się jakies dodatkowe pytania to poproszę was o pomoc.
pozdrawim
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Rutusy bardzo fajne wykrywki, jak już się trochę kuma z czym to się je.
Osobiście to jednak na początek poleciłbym Garret Ace 250. Sprzęt stosunkowo niedrogi, można mu zmienić cewkę na większą i obsługuje się intuicyjnie.
Swoją drogą co jakiś czas przychodzi mi na myśl by znów się pobawić :)
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Zależy co chcesz kopać. Jak żelastwo - bagnety, hełmy to nawet Jabel do samodzielnego zlutowania za 80 zł się nadaje. Składasz, nawijasz cewke i masz. Minus wielki jest taki ,ze nie ma dyskryminacji i kopiesz kazdy gwóźdź. Jak masz dobrą miejscówkę to nie jest źle, ale jak nie masz to się nakopiesz. Wtedy szukasz wykrywki pi z dyskryminacją. Nie napisałeś ile masz kasy. Jak chcesz szukać koloru czyli monety, sreberko, złoto to Ace 150, tańszy od 250, a różni się tylko wskazaniami co jest pod cewką. W tych czasach jednak trzeba już kopać każdy sygnał. Miałem też Xterrę 505 i chetnię wrócę do Ace. Mniejsze dołki się kopie :) Jak chcesz kopać to i to i masz ponad tysiaka to Rutus proxima, polski, dobry serwis i kontakt z producentem. Mi się tylko jego menu bardzo nie podobało bo też się zastanawiałem.
Zobacz też na forum PoszukiwanieSkarbow. Jeszccze jeden plus Ace mi się przypomniał, jest stworzony do szukania na plażach, stąd jego kolor, nie przeszkadza mu słona woda i piach, idealnie kosi monety. Najfajniejszy jest dwudźwięk szybko po sobie, wskazuje dwa metale czyli 2 lub 5 zł. Kiedyś grubo po sezonie, bo w listopadzie nakosiłem w 1,5 godziny 45 zł czyli 30 zł godzinówka :) Powodzenia!
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

BRAT_MIH pisze:Zobacz też na forum PoszukiwanieSkarbow. Jeszccze jeden plus Ace mi się przypomniał, jest stworzony do szukania na plażach, stąd jego kolor, nie przeszkadza mu słona woda i piach, idealnie kosi monety. Najfajniejszy jest dwudźwięk szybko po sobie, wskazuje dwa metale czyli 2 lub 5 zł. Kiedyś grubo po sezonie, bo w listopadzie nakosiłem w 1,5 godziny 45 zł czyli 30 zł godzinówka Powodzenia!
Ja swego czasu będąc w Międzywodziu na wczasach nie wstrzeliłem się z pogodą więc łażenie z Ace 250 to była moja jedyna rozrywka :)
Najlepiej wychodziło się w niedzielę z rana. Nawet konkurencji nie miałem.
Dziennie dało się uzbierać nawet pod 40 zł, do tego kolczyki bransoletki i łańcuszki. Najcześciej jednak szajs. Jedynie kapsle z butelek wkurzały :/ Ale zabawa fajna a i wprawy można nabrać. Polecam.
dominoonek
Posty: 19
Rejestracja: 21 lut 2013, 22:38
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Tytuł użytkownika: dominoonek
Płeć:

Wykrywacz metali

Post autor: dominoonek »

Dzięki za zaangażowanie w dyskusję.Bracie MIHU wyczerpująca podpowiedż.Co do pytania odnośnie kasy to zamierzam przeznaczyć ok.800zł Więc prawdopodobnie przymierzę się do podpowiedzi Doczu tj Garret Ace 250,znalazłem sprzedawcę który oferuje produkt za 808 plus
dokłada słuchawki oraz osłonę cewki.Wczesniej podpowiadano mi rotusa ultra 2 ale to koszt grubo ponad tysiąc.,więc pewnie odpuszczę.Acha ,jeszcze jedno zamierzam szukac militariów.
Awatar użytkownika
Predator
Posty: 107
Rejestracja: 23 kwie 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Predator »

Jeśli nastawiasz się na militaria weź jeszcze pod uwagę Smętka: http://odkrywca.pl/wszystko-o-hs-3-smetek,673251.html
Sam go mam ponad 10 lat. Kiedyś kupiłem bo po prostu był tani, a zagraniczne konstrukcje miały ceny z kosmosu. Miałem dużą cewkę, dobrą na militaria, ale wymieniłem na mniejszą bo przegapiałem dużo ciekawszą drobnicę.
http://ludzkietropy.pl/ - relacje z moich wypraw i nie tylko
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Jak chcesz szukać militariów to nie Ace. Ace jest do kolorku, ma tryb Allmetal, ale mały zasięg. Łapie na jeden sztych łopaty, wiec monetki, biżuteria wyłazi, ale płytko. Plus jest taki, ze się nie nakopiesz, ale na okopach, transzejach nic nim nie wyszarpiesz. Trochę głębiej będzie hełm leżał i nic nie wskaże. Musisz mieć wykrywacz Pi, pracujący w trybie statycznym, szukaj używkę HS Smętek jak kolega napisał. Na allegro jest właśnie, możesz powalczyć. Nówka o ile dobrze doczytałem kosztuje około 950 zł z cewką 30 cm, najlepiej skontaktuj się z twórcą i zapytaj osobiście - Elektroniczny Sprzęt Poszukiwawczy, inż. Henryk Smętkowski, w necie są dane.
Możesz też jak już pisałem dozbierać 400 zł i za około 1200 zł kupić używaną Proximę, często na gwarancji, masz tryb statyczny na militarkę i dynamiczny na kolor, czyli kombajn do wszystkiego. Pzdr.
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
dominoonek
Posty: 19
Rejestracja: 21 lut 2013, 22:38
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Tytuł użytkownika: dominoonek
Płeć:

wykrywacz metali

Post autor: dominoonek »

Robi się coraz ciekawiej.Nie sądziłem że przy wyborze wykrywki należy zwrócić uwagę na
tyle detali.Zaraz zabieram się za szukanie smętka.
Dzięki Panowie.
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

BRAT_MIH pisze:Możesz też jak już pisałem dozbierać 400 zł i za około 1200 zł kupić używaną Proximę, często na gwarancji, masz tryb statyczny na militarkę i dynamiczny na kolor, czyli kombajn do wszystkiego. Pzdr.
I takie rozwiązanie bym proponował. Bo 950 za Smętka to dość drogo :(
Generalnie w wykrywkach nie ma co oszczędzać na sprzęcie bo wywalisz kasę i nic z tego miał nie będziesz. Tu sprawdza się zasadza im więcej wydasz, tym więcej znajdziesz , jak mało gdzie :)
dominoonek
Posty: 19
Rejestracja: 21 lut 2013, 22:38
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Tytuł użytkownika: dominoonek
Płeć:

wykrywacz metali

Post autor: dominoonek »

Chyba mnie przekonaliście.Warto dozbierać parę stówek i kupić tzw.kombajn do wszystkiego.
Tę proxsimę można kupić na stronie producenta za ok.1550zł.
Zaczynam dojrzewać do tego że ważna jest uniwersalność urządzenia i ta kasa nie
byłaby wywalona w bloto.
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

dominoonek pisze:Zaczynam dojrzewać do tego że ważna jest uniwersalność urządzenia i ta kasa nie byłaby wywalona w bloto.
Na początek zawsze poleca się coś uniwersalnego, bo nie wiadomo w którym kierunku pójdziesz, czy militarka, czy jednak kolorki. Z czasem sam będziesz umiał sprecyzować swoje potrzeby i dobrać sobie odpowiedni sprzęt.
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

No i przez Ciebie muszę znowu kupić Ace, tym razem zdecydowałem się na 250. Ma jedną znaczną przewagę nad 150 mianowicie pinpoint, o czym wcześniej zapomniałem i nie wspomniałem. Dosyć przydatny bajer, włącza na chwilę "tryb statyczny", co pozwala na dokładne namierzenie fanta, bez potrzeby ruszania cewka jak w dynamiku. Czasami denerwujące potrafi być namierzanie fancika, który utkwił w ściance dołka i piszczy i piszczy i kopiesz głębiej, a tu skucha :) Pinpoint w tym przypadku przyśpiesza pracę.
No to by było na tyle, życzę płytkich dołków i dużo skarbów, darz dół !
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
MrBebo0010
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2011, 19:09
Lokalizacja: Zamość
Gadu Gadu: 18392151
Tytuł użytkownika: beton punk
Płeć:

Post autor: MrBebo0010 »

Kurde, a ja łażąc z w-4-p/a byłem taki szczęśliwy. Co z tego że ciężkie jak cholera i słuchawki odparzają :D
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

No miałeś szansę na znalezienie jakieś miny co najwyżej :) Ja jakieś 10 lat temu łaziłem z Jablem własnej roboty, to z kolei znajdywało każdy najmniejszy kawałeczek gwózdka, szybko mi się znudziło :p
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
MrBebo0010
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2011, 19:09
Lokalizacja: Zamość
Gadu Gadu: 18392151
Tytuł użytkownika: beton punk
Płeć:

Post autor: MrBebo0010 »

Znalazłem troche fajnych gratów, najfajniejsze jest chyba coś co może być żelaznym meteorytem, bo niczego innego nie przypomina :D
Udanym znaleziskiem był kompletny osprzęt do studni, korba, trzpienie do trzymania walca i tuleje do trzpieni, piękna kowalska robota
dominoonek
Posty: 19
Rejestracja: 21 lut 2013, 22:38
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Tytuł użytkownika: dominoonek
Płeć:

wykrywacz metali

Post autor: dominoonek »

No no Panowie dyskusja się rozszerza.Ja powoli poczyniam kroki do nabycia proximy.
Apetyt rośnie jak czyta się wasze przemyślenia.
Awatar użytkownika
earthtraveler
Posty: 79
Rejestracja: 04 cze 2010, 09:35
Lokalizacja: Kozłowo
Gadu Gadu: 6793090
Tytuł użytkownika: Lubię sobie połazić
Płeć:

Post autor: earthtraveler »

Ja w tamtym roku tj. gdzieś koło października wykopałem pocisk od moździerza ,gorąco mi się zrobiło i powędrowałem dalej :-D .Rutus proxima ..tego używam i chwalę sobie.
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

BRAT_MIH, i co - siorbnąłeś sobie tego Ace ?
Kurna bo ja się od kilku dni jaram Solfernusem z cewką BigFoot albo choćby DD35. Ehhh... tylko najgorsze że na razie czasu nie mam na poszukiwania, ale kurna ziarno zostało zasiane :)
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

Doczu pisze:z cewką BigFoot
Kup ACE (chyba, że już masz) to Ci pożyczę dużą cewkę (9"x12") jak się będziesz gdzieś wybierał ;)
Kocham zwierzęta.
Są takie pyszne ......
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Ale Ace miałem. Fajna wykrywka i byłem z niej zadowolony ale czasem statyka brakowało, a ponadto ten Solfernus do mnie przemawia po prostu :D
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Doczu pisze:BRAT_MIH, i co - siorbnąłeś sobie tego Ace ?
Dawno tu nie zaglądałem :) Oczywiście jak powiedziałem to kupiłem Ace 250. Poszedłem ze trzy razy w teren i coś tam znalazłem, tylko po przesiadce z Xterry 505 cały czas myślałem czy nie przeoczyłem czegoś po drodze. Jednak zasięgu to on dużego nie ma. I po dwóch tygodniach wystawiłem na allegro i dołożyłem do Euroace. To samo, tylko większa cewka, tym samym polepszony zasięg, poszerzona identyfikacja żelaza, więc na pewnych miejscówkach ze złomem (czyt. okopy) można się pokusić o całkiem niezłe kopanie typowego żelastwa jak bagnety itp. Złoto wyżej w identyfikacji, nie ma problemu, że wytniesz lub ominiesz, jak w 250, gdzie było bliżej żelaza. Teraz dzwoni ładnym gongiem. Koszt około 1200 zł z osłoną cewki, Ace 250 kosztuje jakieś 400 zł mniej. Jednak moim zdaniem Euroace (Ace 350) z ta cewką nie ustępuje w niczym wykrywaczom dynamicznym do ceny około 2 tys. złotych. Kolor mi nie przeszkadza, a wręcz może być na plus - ot taka zabawka dla dzieci :) Ludzie widząc mnie z tym nie będą od razu widzieli szalonego pirotechnika co wszystkie bomby do domu znosi. Także jakby co to ja Garretty polecam :)

Ace 250:
Obrazek
Euroace:
Obrazek
Dary losu:
Obrazek
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
ODPOWIEDZ