motoryzacyjny szlak turystyczny

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

motoryzacyjny szlak turystyczny

Post autor: Prowler »

http://fundacjaswt.pl/tourism

Piękna sprawa. Może coś w końcu trafiło do pewnych pustych głów. Aż się wiosny doczekać nie mogę bo jakoś jazda moto po takim szlaku wydaje mi się bardziej atrakcyjna niż turlanie się autkiem.
Znacie może podobne inicjatywy/szlaki czy to pierwszy taki projekt ? Jak coś wiecie wrzucajcie linki obiecuje za bardzo nie hałasować na szlaku ;-).
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Ursmar
Posty: 28
Rejestracja: 07 mar 2012, 17:49
Lokalizacja: Berlin/Rybnik
Tytuł użytkownika: Domator
Płeć:

Post autor: Ursmar »

W Niemczech jest wytyczony tzw. Niemiecki Szlak Alei

Z tego co widziałem w Meklemburgii wygląda to bardzo miło i sielsko, nie wiem jak w innych landach.

Oficjalna strona i mapa szlaków

Prowler, nie wiem czy chodziło Ci o coś takiego? więc jak co to mogilnik ;)
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Trwają prace nad szlakami turystyki zmotoryzowanej w zach-pom, ale z tego co się orientuję pomimo przychylności różnych organizacji typu wojewoda, LP, gminy itp. rzecz utknęła w jakichś urzędach i tkwi tam już od roku. Jest też przygotowana trasa na południe od Szczecina, ale też oficjalnie jeszcze nie funkcjonuje :-/
Generalnie co jakiś czas pojawiają się inicjatywy, ale realizacja po jakimś czasie pada, tak jak np. legalnyoffroad.pl
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Ba, ale w Polsce też mamy:

- Szlak Orlich Gniazd
- Szlak Piastowski
Tylko trza trochę je odkurzyć :D Bo ja z młodu jeździłem tamtędy na szkolne wycieczki autobusem 8-) Tak, to były dobre czasy, stać mnie było na autobus :D
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Trasy BF Goodrich ;-)
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Ursmar, chodziło mi raczej o trasy w pl ale dzięki. Ja znalazłem jeszcze trasę w puszczy białowieskiej. No i jest cały szlak fortyfikacji w warmińsko-mazurskim. Ten w warmińsko-mazurskim to 100% asfaltu (przejechałem jego sporą część). Nie ukrywam ,że mi zależy na jak największej ilości dróg nieutwardzonych i ten szlak z linku oraz z puszczy białowieskiej z tego co widziałem po mapie i paru zdjęciach to w dużej mierze właśnie takie drogi.
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
bert
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2015, 21:53
Lokalizacja: dookolnie
Płeć:
Kontakt:

Post autor: bert »

Witam wszystkich zainteresowanych (sądzę po temacie) ;)
Spieszę poinformować, że drgnęło.

Udało się zrealizować w 2014 projekt szlaku "caravanigowego" w Zach-pom. To prawie 3 tyś (bez obwodnic to 2 tyś km urokliwych widokowych dróg i dróżek po województwie uszeregowane w 9 tras i dwie obwodnice co daje "umowną" pajęczynę pozwalającą na różne, własne wariacie wycieczek. Punktem centralnym jest Drawsko Pomorskie.
Szlaki te niebawem powinny być opublikowane na pomorskim krajobrazie rzecznym. Kiedy? zależy już tylko od nich. Szlaki mimo, że dla "Kamperów" są oczywiście dostępne dla wszelkich innych pojazdów (no moto- ścigaczami nie ma się co na nie wybierać).
Fajne boczne drogi z niesamowitymi widokami. Trochę fajnych biwakowisk i MP.

Udało się również zrealizować pierwszy, wzorcowy (wzorcowy dla urzędów) odcinek szlaku off-road łączący Drawsko Pomorskie z Goleniowem a dokładnie funkcjonujące w pobliżu tych miejscowości "poligony" (tory) off-road. Trasa oczywiście w "konwencji" turystycznej (nawet dla suv-ów) ale łącząca zacne tereny o-r.
Szlak pewnie niebawem będzie opublikowany (również na "pomorskim krajobrazie rzecznym") najpierw w opcji ogólnodostępnej (od teraz) a po akceptacji kilku Nadleśnictw i RDOŚ-u w przebiegu zakładanym jako docelowy.
Oczywiście to dopiero pierwszy odcinek i uwarunkowany "pokazniem", że nie szkodzi proszę państwa ale jest. Długość 170 km.
Trochę się znów poutrudniało (dalsze działania), bo niektórzy z burmistrzów/wójtów z którymi omawiane było ewentualne udostępnienia terenów (na kolejne poligony) wypadło ze stanowisk. Trzeba zaczynać od nowa.
Końcem stycznia bezie wiadomo, czy znajdą się i jakie będą (od tego zależne są dalsze działania i ich zakres) w budżecie województwa środki.

edyta:
sorki nie podpisałem się
Norbert J. Zbróg
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Norbert, witam na 'Reconie'.

Mógłbyś doprecyzować? "Udało się również zrealizować..." czy "Szlak pewnie niebawem będzie opublikowany... po akceptacji kilku Nadleśnictw i RDOŚ-u w przebiegu zakładanym jako docelowy"?
Jeśli trasa została ustalona i 'otwarta do użytku', to przydała by się jakaś dokładna mapa żeby ludzie wiedzieli dokąd jechać.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
bert
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2015, 21:53
Lokalizacja: dookolnie
Płeć:
Kontakt:

Post autor: bert »

Tanto pisze:Norbert, witam na 'Reconie'.

Mógłbyś doprecyzować? "Udało się również zrealizować..." czy "Szlak pewnie niebawem będzie opublikowany... po akceptacji kilku Nadleśnictw i RDOŚ-u w przebiegu zakładanym jako docelowy"?
Jeśli trasa została ustalona i 'otwarta do użytku', to przydała by się jakaś dokładna mapa żeby ludzie wiedzieli dokąd jechać.
Hej

udało się, oznacza, że jest wyznaczona, oddana do U. Marszałkowskiego. Będzie opublikowana (kiedy, na to nie mam wpływu na pomorskim krajobrazie rzecznym)
jako tracki. Jak dostanę zgodę na upublicznienie (na karawany już mam) to do dyspozycji będzie jeszcze jednokierunkowy RB od "Drawska" do "Goleniowa". Być może niebawem zrealizowany będzie druga część pętli z "Goleniowa" do "Drawska" (również jednokierunkowa) tzn wytyczona wstępnie jest, przejechana "fizycznie" z alternatywami również. Czeka na środki na realizację tracków i RB no i na rozmowę z nowym Burmistrzem w Chociwlu (kwestia nasypów autostrady - Berlinki - ustalenia z poprzedniczką były na tak, ale się zmienił Burmistrz i trzeba przekonać od nowa)

Trasa w zgodzie z wcześniejszymi ustaleniami nie wymaga w głównym (obecnym - udostępnianym) przebiegu zgody RDOSiu i ALP a odcinki (alternatywne) takiej zgody wymagające będą przez U.M do ALP skierowane z wnioskiem do udostępniania (ALP zapewne skieruje je do RDOS-iu z ostrożności procesowej - ile to potrwa, kto to wie). Istotne jest to, że bez względu na tamte ustalenia szlak i tak może funkcjonować w przebiegu głównym, po akceptacji alternatywnych odcinków przez ALP zyska kilkanaście km ciekawych przejazdów oraz kilka km ewentualnego skrótu.
Tory są dostępne zgodnie z regulaminem toru.
Tak też ma wyglądać realizacja (dalsza) szlaków. Trasa turystyczna zasadnicza oddawana jak najszybciej, a alternatywne przejazdy wymagające uzgodnień/dopuszczeń w drugiej kolejności (ale również zawarte w projekcie i wykonaniu przebiegu każdego z odcinków).

Pzdr

[ Dodano: 2015-02-08, 01:36 ]
no dobra czas na szlaki, na www.njz.pl u góry jest wejście na Zachodniopomorskie Szlaki Turystyki Mobilnej
W tej chwili jest tam:

Osiem tras karawaningowych (oczywiście można je jechać czym bądź poza motocyklem typu ścigacz) + dwie obwodnice

Jedna off-road`owa (druga niebawem, bo już zrobiona ale czeka na zgodę na publikację)
trasa tor/poligon Mielenko (Drawsko) Przypólsko (Goleniów) północna (jest)
trasa tor/poligon Przypólsko (Goleniów) Mielenko (Drawsko) południowa (niebawem będzie)
w sumie jest już ponad 300 km

pzdr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka zmotoryzowana”