mata/materac do spania dla 2 osób.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
lukasz_sp
Posty: 255
Rejestracja: 21 sty 2011, 13:55
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: lukasz_sp »

Kanadyjka fajne rozwiązanie. Rozważam, ale bardziej w kontekście zimowego namiotu tipi z piecykiem (puki co w fazie projektu na przyszły sezon). Pomysł tych materacy WP wpadł mi do głowy robiąc zabudowę do spania w Landroverze. Po zrobieniu półki zrobiło się strasznie blisko do sufitu, więc materac może być przy gruby. Chyba że znajdę jakiś w granicach 7cm.
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Toto strasznie grube nie jest, nowy ma może 10 cm, ale jak na nim leżysz, to zostaje połowa. W samochodzie się sprawdzi - tam na głowę nie kapie, pompować za każdym razem nie trzeba, a jak przyjdzie wynieść na zewnątrz, nawet żeby się pod rzeczonym samochodem położyć, to nic złego mu się nie stanie - nie trzeba specjalnie macać gleby, czy aby coś ostrego nie leży.

Ogólnie to dobry patent na stacjonarny obóz w namiotach typu beczka z pryczami. 40 lat temu materacy nie było, i nabijało się słomą lub sianem sienniki. Jak ktoś dobrze napchał, to spał wygodnie przez dwa tygodnie. Jak się nie chciało, to drugi tydzień był praktycznie na deskach :)
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Ech, ani polscy dystrybutorzy, ani producenci zza mórz i oceanów nie chcą mi zbytnio odpisywać. Dowiedziałem się jedynie, że w przypadku większości welurowych materacy, a także materacy gumowych, tych czerwono-niebieskich, ich wersje jedno osobowe i dwuosobowe mają taką samą grubość materiału. Czyli jedynka jest jedynką tylko dlatego, że jest węższa.

Mało to mi daje, ale może z samopompami i materacykami trekkingowymi jest podobnie?
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Dzięki, zobaczę co tu mi odpiszą.
Problemem jest dość wysoka cena, no i zastanawiam się czy to nie jest tak, że są to po prostu połączone 2 jedynki- czyli:
-albo jak jedna osoba się przesunie na którąś stronę, to może być problem z wytrzymałością.
-albo zbędnie zainwestuję w podwójną, skoro taniej mogę mieć połączone 2 jedynki, które i tak śmiało wytrzymają.
glynu
Posty: 22
Rejestracja: 03 mar 2013, 13:06
Lokalizacja: Płochocin
Płeć:

sklep podróżnika Warszawa

Post autor: glynu »

Mistrzowie i Mistrzynie, w Warszawie w sklepie podróżnika na Ochocie jest aktualnie promocja na wybrany sprzęt z okazji x-lecia sklepu. A nawiązując do tematu, są dwie samopompy dwuosobowe.

1. szerokość niecałe 130cmm grubość 7 cm, waga 5 kg, cena ok 400 minus rabat 20%
2. szerokość niecałe 130cmm grubość 3,5 cm, waga 4 kg, cena ok 250 minus rabat 20%
Niestety nazwy firmy nie pamiętam, tak przy okazji zajrzałem do sklepu.
ODPOWIEDZ