Nietypowe miejsca biwakowe i noclegowe.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Doczu pisze:Tak nisko mnie cenisz ? Jak cytujesz to cytuj wszytko - łącznie z emotikonami.
To skąd tak sugestia? Cytowanie selektywne nie uwzlędnia emotikon. Czy ktośmógłby się tym zająć?
Doczu pisze:A co złego w napiciu się alkoholu ?
Nic. Na Zdrowie!
Pisałem o pijaństwie nie o piciu. A miałem na myśli konsekwencje wynikające z tegoż.

[ Dodano: Wto 21 Kwi, 09 12:55 ]
Doczu pisze:niezły ROTFL
Co to znaczy?
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Gryf pisze:
Doczu pisze:niezły ROTFL
Co to znaczy?
Gryf - no prosze Cię - przeciez to nie jest trudne.
Hasło-klucz: "akronimy"
W tym wypadku ROTFL = Rolling On The Floor Laughing czyli "tarzać się po podłodze ze śmiechu"
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

http://hoktw.harc.pl/lupus/chatka_wrzes ... _foto.html - Fajna załoga!

http://www.totalna.webd.pl/chatki.php - Karki. Nocleg w AKT tylko 8 złociszy. A waruny bardzo fajne. Dobra baza wypadowa w polskie Karki. Acha! Zmienił się chatar, więc tym bardziej polecam.

Zamaskowany półokrągły schron z szerokimi ławami i paleniskiem w g. Suchych nad Sokołowskiem - http://www.foto-gory.eu/gory_kamienne/i ... norama.jpg
Awatar użytkownika
urahara777
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2009, 20:52
Lokalizacja: Jelenia Góra
Tytuł użytkownika: Robinsonek
Płeć:

Re: Nietypowe miejsca biwakowe i noclegowe.

Post autor: urahara777 »

Ja zbytnio nie eksperymentuje co do noclegu mnie sie wydaje ze szalas jest najbardziej wygodny (bo namiot trzeba ze sobą taszczyć a im mniej zeczy tym lepiej) a zreszta ma sie satysfakcje ze sie śpi w czymś co samemu się zrobiło xD
Odnajde to co mi dane odnaleść...
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Re: Nietypowe miejsca biwakowe i noclegowe.

Post autor: Doczu »

urahara777 pisze:Ja zbytnio nie eksperymentuje co do noclegu mnie sie wydaje ze szalas jest najbardziej wygodny (bo namiot trzeba ze sobą taszczyć a im mniej zeczy tym lepiej) a zreszta ma sie satysfakcje ze sie śpi w czymś co samemu się zrobiło xD
Czyli co - jak się przemieszczasz, to każdego wieczora nowy szałas stawiasz ?
Nie wszyscy tutaj nocują stacjonarnie 8-)
Tak więc nie zawsze i nie dla wszystkich szalas jest wygodny.
Zresztą mowa tu o nietypowych miejscach, a akurat na tym forum szałas nie jest niczym niezwykłym ;)
dwie_sety

Chatki

Post autor: dwie_sety »

Panowie
Ponad trzydzieści lat temu szwendając się po Karkonoszach nocowałem przynajmniej w dwóch różnych chatkach, jedna z nich to na pewno smogornia, nocowałem w niej kilkanaście razy, drugiej już nie pamiętam.
Dzisiaj znalazłem link Chatki w Sudetach.
Również w Kotlinie Kłodzkiej nocowałem w chatce nazywała się chatką w Bieli lub schron myśliwski.
Wszystkie te obiekty były bezpłatnie i swobodnie dostępne.
Dzisiaj chatki są jak widać skomercjalizowane ale czy wiecie o istnieniu innych chatek nawet tych skomercjalizowanych? W różnych pasmach górskich oczywiście.

Wiem że w Beskidach było kilkanaście chatek studenckich, nocowałem kiedyś w jakiejś pod wielką Raczą

W Gorcach była bacówka AR później się to nazywało chyba u Metysa, istnieje dalej?

Wszelkie info o chatkach będzie bardzo mile widziane.
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

viewtopic.php?t=589

Tam jest co nieco o chatkach i tym podobnych schronieniach.
" YOU create your own reality "
dwie_sety

Post autor: dwie_sety »

Tam raczej niczego nie ma ale dzięki za info
Awatar użytkownika
lesniakart
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2010, 18:11
Lokalizacja: Bieszczady, Irlandia
Tytuł użytkownika: Nomad
Płeć:

Post autor: lesniakart »

http://www.chatki.yoyo.pl/
To jest link do chatek studenckich , można tam tanio przenocować . :-)
Awatar użytkownika
brt
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 3104815
Płeć:

Post autor: brt »

Autorowi tematu chodziło chyba o co innego niż płatne schroniska.
Swoją drogą, nie jest zbyt aktualna strona którą podałeś - patrz schronisko Koliba, z którego aktualnie korzystać nie można.
Awatar użytkownika
MacGyver
Posty: 5
Rejestracja: 05 wrz 2009, 23:40
Lokalizacja: Irlandia
Płeć:

Post autor: MacGyver »

Chatka pod Śnieżnikiem kompletnie darmowa, od czasu do czasu ktoś tam zamieszkuje lecz z noclegiem nie ma żadnego problemu.

Koordynaty GPS
N 50.21241
E 016.85966


Google Maps:
Chatka pod Śnieżnikiem

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Sam wręczę sobie złoty szpadelek za odkopanie tego tematu...Ale do rzeczy... Znalazłem stronkę z różymi ciekawymi "bacówkami"KLIK
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

to masz jeszcze coś do kompletu
http://www.chatki.yoyo.pl/mapki.html
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

odświeżam temat:
w majowy weekend mam w planach odwiedzić rezerwat węże obok Działoszyna. za nocleg mają mi posłużyć jaskinie. czy ktoś z Was miał już okazję spać w jaskiniach? (nie chodzi mi tu o małe jamki, tylko o porządne dziury na kilkadziesiąt metrów)
jak wrażenia?
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Wrażenia będziesz miał gwarantowane bo raz, że to mikroskopijny i atrakcyjny teren obok dużego miasta a dwa - rezerwat przyrody.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Byłem tam razem z Avilem. Jaskinie, przynajmniej te które my znaleźliśmy, są stosunkowo małe no i na majówkę to spodziewaj się turystów.

Tu masz linka z filmikiem:




Jak masz jakieś pytania konkretnie do tych terenów to lepiej będzie chyba pytać tu

viewtopic.php?t=3464&highlight=za%B3%EAcza%F1ski+park

by nie mieszać.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

turystów nie spodziewam się w godzinach 20-8 rano.
teren co prawda złażony, ale wyjazd z płcią piękniejszą, więc wolę unikać zbyt dużej ilości chodzenia. a jaskinie wcale nie takie maleńkie ;) na nocowanie starczą.
co do filmu: 00:25 - to nie jest spichlerz, a piec do wypalania wapna
Natomiast nie zostałem do końca zrozumiany - nie chodziło mi o sam teren, ale o fakt noclegu w jaskini. czy jest w związku z tym coś co może przeszkadzać/dodawać dodatkowego uroku?
widzę to tak:
zalety: pewny dach nad głową, stała temperatura, brak wiatru, oryginalność miejsca
wady: duża wilgotność, konieczność użytkowania latarek cały czas (i weź tu człowieku obudź się w nocy "za potrzebą")
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Skoro jak wolfshadow napisał to rezerwat, to do wad można doliczyć ewentualne wydatki na mandaty i nagłą konieczność ewakuacji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

W tym PK jest jeszcze rezerwat Szachownica z jaskinią do której wjechałbyś autobusem. W rezerwacie węże Jaskinie albo są zakratowane albo z wejściem takim, że pozostaje tylko się czołgać po czym po minięci wejścia strop wcale nie jest za wysoko ale życzę powodzenia w poszukaniach. Na szczycie wzniesienia Rezerwatu Węże jest taka dziwna wiatka w której większość podłogi stanowią stalowe wrota. Nie wiem gdzie to prowadzi. Trzeba by było jakieś przewodniki przestudiować. Myślę że można by było tam przenocować na dziko. Ale obawiałbym się jednak królów ortalionu.

Co do samego noclegu. Przygotuj się na kamieniste i nierówne podłoże oraz żaby :). Pojawiły się w głębszej z jaskiń. Jaskinia ta była wąska i spać tam by się nie dało.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

Bubel pisze:odświeżam temat:
w majowy weekend mam w planach odwiedzić rezerwat węże obok Działoszyna. za nocleg mają mi posłużyć jaskinie. czy ktoś z Was miał już okazję spać w jaskiniach? (nie chodzi mi tu o małe jamki, tylko o porządne dziury na kilkadziesiąt metrów)
jak wrażenia?
O widzę, że ktoś odwiedza moje rodzinne strony.
Uważaj na skinów i inszych ONR-owców oraz słuzby leśne.
(nie wiem jak teraz, ale kiedy jeszcze tam mieszkałem to teren był dość mocno patrolowany przez smutnych Panów w zielonych ciuszkach)
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

kiedyś tam już byłem, ale to zamierzchłe czasy wypadów za rączkę z rodzicami ;)
jesli chodzi o tę wiatę z kratą w podłodze: jest tam jaskinia do której wejście jest przez komin wysokości ~8-10m. o niej właśnie myślałem jako noclegowej, bo najlepiej dostępna. Ze zdjęc znalezionych w necie wynika że można też obok zrobić małe ognisko od biedy.
Skini mi nie straszni - Łódź uczy życia :P a służba leśna... już kilka razy z owymi panami miałem styczność i zawsze kończyło się na przeprosinach, posprzątaniu i szybkim opuszczeniu miejsca. Warto zaryzykować :)
mam wrażenie że będę miał zaszczyt pierwszeństwa z noclegiem w jaskini - postaram się zrobić jakąś fotorelację w takim razie :)
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Powodzenia zatem i czekamy na relację.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

swoją drogą kolejny łodziak :) zapraszam na łódzkie spotkania
Obrazek
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

NIESTETY słyszałem że kolejne łódzkie spotkanie dopiero latem... jak tylko coś się pojawi to z pewnością zawitam, choć jeszcze zielony w sumie jestem ;) raczej ze mnie prymitywny i sknerowaty turysta niż "surwivalowiec" icon_twisted
plan na ten rok to pozbyć się przyzwyczajenia namiotowego
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

etam, spotkanie na wyspie Kopkowego pomysłu dopiero latem bo musi być gorąco. a wcześniej w maju na pewno coś będziemy robić :) w temacie łódzkich spotkań sprawdzaj :)
Obrazek
ODPOWIEDZ