Terra Nova

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

torreadorro
Posty: 8
Rejestracja: 15 sty 2009, 10:16
Lokalizacja: Piła
Płeć:

Terra Nova

Post autor: torreadorro »

poszukując lekkiego namiotu natknąłem się na coś takiego:
http://arizzon.com/html/produkty/048-00 ... tn/namioty
http://arizzon.com/html/produkty/048-00 ... _2/namioty

i teraz pytanie, czy to faktycznie takie świetnie namioty? Marka jest mi znana, nie osobiście ale w podświadomości mam zasłyszane pochwały. Cena jest konkretna, ale byłbym skłonny zainwestować jeżeli cena pociąga za sobą doskonałą jakość i relatywnie niewiele wad (w istnienie produktów idealnych przestałem już dawno wierzyć).
Drugie pytanie: ponieważ miedzy dwoma modelami jest niewielka róznica w cenie to czy kupno tańszego modelu ma sens czy lepiej doinwestowac 80 zybla w słusznej sprawie?
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Jeżeli miał bym wybierać to wziął bym ten większy dwu osobowy, bo wymiary mniejszego to trumna, wolał bym worek biwakowy zamiast tego jednoosobowego.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Do większego możesz zawsze zapakować duży plecak lub koleżankę (co będą siedzieć na deszczu? :mrgreen: )
Inwestując taką kasę nie ma co kombinować tylko wybierać bardziej wszechstronne rozwiązanie.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
PA
Posty: 298
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:01
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 3500980
Płeć:

Post autor: PA »

Wielkość namiotu zależy od preferencji. Bo w tym wypadku chyba nie od ceny ;)
Sam chce kupić ten namiot i czytałem chyba wszystkie recenzje i testy jakie udało mi się znaleźć w sieci. Jest to bardzo dobry namiot. Konkurować mogą z nim tylko bardzo wypasione konstrukcje zza wielkiej wody.
Zwróć uwagę na dwa istotne szczegóły dwójki: posiada ona wentylację regulowaną z wewnątrz (jedynka tego nie ma) i posiada więcej taśm do mocowania odciągów co pozwala na lepszą stabilizację namiotu podczas dużego wiatru.

Pozdr
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Proponowałbym 2. Zawsze można taboły do środka wrzucić, popichcić sobie spokojnie etc.

Tak ogólnie to chyba trzeba też zabierać ze sobą dodatkową podłogę, gdy śpi się w lesie lub gdzies w terenie górskim/wysokogórskim. Podłoga jest bowiem dosyć cienka.

Proponuję też, najpierw zobaczyć ten namiot w stanie rozłożonym i sprawdzić czy pasuje wymiarowo. Warto zwrócić też uwagę na sposób rozkładania, ponieważ nie jest to konstrukcja wolnostojąca, w terenie skalistym/w warunkach zimowych mogą być problemy z rozstawieniem.
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
ODPOWIEDZ