Śpiewnik Forumowy

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Śpiewnik Forumowy

Post autor: hejtyniety »

Moi drodzy,
Na ostatnim zlocie brakowało tego bardzo. Jest dużo fajnych piosnek i przyśpiewek które fajnie by było mieć spisane i śpiewać kolejno (a nie jak niektórzy w kółko jedną, prawda Doczu?)

W dziale imprezy, bo w końcu na imprezach to się przyda najbardziej ;-)

Moje typy:
Wchodzisz na czerwonym
Piechota szara piechota
Róża i Bez
Ataman
Cipulinka
Marek Roman - Piosenka o kwiatach
Bayer Full - Manitou
24 Lutego
Hiszpańskie dziewczyny
Nikt nikogo ( i tak warto żyć)
Mój jest ten kawałek podłogi
Cztery razy po dwa razy

.... i pewnie dużo dużo więcej, bo na razie z głowy wymieniłem :-P

Ma ktoś pomysł jak to w miarę bezboleśnie zrobić? Może jakiś otwarty dokument w gugle, gdzie każdy by wrzucał tekst proponowanej pieśni a na zlocie zrobiłoby się selekcje?
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

Rozumiem że troche miałeś w sobie smakołyków butelkowanych więc nie zauważyłeś że w śpiewniku jaki w kilku egzemplażach przywlokłem na zlot była piosenka ""Hiszpańskie dziewczyny" :mrgreen:

Ale ogólnie to można by zrobić osobny zestaw piosenek zlotowych.
Awatar użytkownika
Grigor
Posty: 167
Rejestracja: 25 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: Łask- Łódzkie
Płeć:

Post autor: Grigor »

Chciałbym nadmienić że siedmiu wspaniałych autorów pewnej pieśni również ubiega się o umieszczenie jej w śpiewniku ;-)
Prawdziwą porażką jest nie przegrać, lecz w ogóle nie podjąć walki.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Panowie, ogniskowych piosenek to znam ze sto, wystarczy, że dacie mi normalną gitarrę. Problem polega raczej na tym, że pewne rzeczy mi się już cholernie przejadły i nie mam ochoty ich grać, ani śpiewać. :)

Jak bardzo będziesz chciał coś takiego ogarnąć, to rzuć listą przed następnym zlotem, to przygotuję chociaż z dobrymi chwytami, bo ściągane z netu są w większości do poprawek. Teraz to nie mam ani czasu, ani chęci by to ogarniać - w końcu zlot za pół roku. No i mogę również wtedy podesłać listę tego co ja znam, dzięki czemu nie będzie kombinowania przy ognisku w stylu "a co znacie?". :P
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Pany dziś wyebaem ze 2 śpiewniki które zostały na Wyspie.
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

Doczu - ale te śpiewniki były robione pod spływ i troszkę inną grupę ludków, którzy większośc tych piosenek znali.

Na zloty Reconu trzeba stworzyć cos pod inną modłę - i obowiązkowo z zestawem "leśnych opowieści" na pierwszej stronie :-D

Abscessus Perianalis - a co moja gitarra była nie normalna ???
No tak po paru głębszych to faktycznie się mnoży w oczach i widać 24 struny a to już przesada - ale to naturalne zabezpieczenie by nie grać jak sie juz jest mocniej zaprawionym ;-)
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Dokładnie to co napisał Dźwiedź - zróbmy zestaw piosenek dla nas, pod nasze forum. Dawajcie swoje propozycje. No i raczej chodzi o zebranie tekstów w formie jednolitej, tak, że nawet jak ktoś nie zna mógł się przyłączyć do zabawy ;-)
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Po koncercie AP struny w mojej gitarze straciły oplot - on się nad tymi drutami wyjątkowo brutalnie znęca grając :) Niestety wiekowa gitarka wyzionęła ducha niedawno, wielokrotnie klejone pudło zapadło się pod naciskiem strun i już jej chyba nie wskrzeszę. Choć trochę żal, bo wspomnień z nią związanych przez przeszło 30 lat się nazbierało...

Wątek o śpiewniku forumowym już był, było też parę tekstów wrzuconych. Nie widzę powodu, by tych wątków nie połączyć, albo stworzyć jeden wyłącznie na teksty - komentarze wywalać systematycznie i tyle. Można dołączać załączniki do wydruku.

viewtopic.php?t=4859
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

MlKl pisze:Po koncercie AP struny w mojej gitarze straciły oplot - on się nad tymi drutami wyjątkowo brutalnie znęca grając :)
psia krwia i dopiero teraz mi o tym piszesz - a ja ryzykowałem nowiutką 12-tką :shock:
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

A nie lepiej teksty w zewnętrznym google doc a tutaj dyskusję? Wtedy przy opcji drukuj każdym miałby najnowszą wersję, bez potrzeby drukowania wycinka forum ;-)
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Dźwiedź pisze:
MlKl pisze:Po koncercie AP struny w mojej gitarze straciły oplot - on się nad tymi drutami wyjątkowo brutalnie znęca grając :)
psia krwia i dopiero teraz mi o tym piszesz - a ja ryzykowałem nowiutką 12-tką :shock:
To tylko struny :) A ogólnie pomysł, by do lasu, a zwłaszcza na zlot Recona zabierać koncertową dwunastkę jest dość oryginalny :)

Ja aktualnie katuję równie wiekowego skrzypcowego Defila
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

No i oczywiście :


Tupot Białych Mew - Wiesław Gołas :mrgreen:
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

hejtyniety pisze:A nie lepiej teksty w zewnętrznym google doc a tutaj dyskusję? Wtedy przy opcji drukuj każdym miałby najnowszą wersję, bez potrzeby drukowania wycinka forum ;-)
Zakładaj tego gugle doka, będziemy napełniać treścią :)

A modzi mogliby jednak te wątki skomasować.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Dźwiedź pisze:MlKl napisał/a:
Po koncercie AP struny w mojej gitarze straciły oplot - on się nad tymi drutami wyjątkowo brutalnie znęca grając :)


psia krwia i dopiero teraz mi o tym piszesz - a ja ryzykowałem nowiutką 12-tką :shock:
Bo ja taki brutal jestem. :P

No panowie, ale struny w akustyku trochę inaczej się zachowują niż w klasyku i to niemłodym. :P Akustyki najczęściej mnie pozbawiają skóry i ku uciesze widzów bryzgam parę kawałków krwią na boki zanim się zorientuję. Wiedząc, że będzie akustyk, wziąłbym kostki z drugich spodni i jakoś by się grało, ale przy 12strunówce bez światła i po kilku głębszych raczej wolałem już nawet nie próbować, bo tylko bym rzeczone zgubił. No a struny, to struny, czasem trzeba zmienić - akurat wypadło na to, że po mnie. :)

Piszcie tutaj, jak się coś sensownego uzbiera, to tamten się podklei do tego.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

MlKl pisze:...To tylko struny :) A ogólnie pomysł, by do lasu, a zwłaszcza na zlot Recona zabierać koncertową dwunastkę jest dość oryginalny :)

Ja aktualnie katuję równie wiekowego skrzypcowego Defila
Nie wiesz jakie koncerty dajemy na spływach a gitarka w canoe sie nie obija - wiec siła nawyku.

A swojego ostatniego wiekowego Defila dobiłem na konwencie Vilage :cry:
Dobry sprzęt i na prawdę wiele potrafił znieść.

A co do śpiwenika - to zawsze w firmie mogę parę śpiewników "po cichu" druknąć i przywieźć na zlot jak ostatnio :-D
Format A4 może nie poręczny w transporcie ale bardzo czytelny przy ognisku - zwłaszcza przy "zmęczonych" oczach ;-)
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

OK, zrobiłem google doc - zapraszam do uzupełniania zawartości ;-) Edycję dotyczącą formatu/ułożenia tekstu zrobię jak się trochę piosenek uzupełni ;-)

Wielki Śpiewnik Leśny

A moderatora proszę o podklejenie linka w pierwszym poście :mrgreen:
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

hejtyniety, PACIULOKU jeden - nie można edytować, a chciałem dodać pieść CHRYZANTEMY ZŁOCISTE
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Gawryś, monsieur uju, spróbuj teraz i dodawaj ;-)
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

oki dorzuciłem Barmana i Studia - na zlocie sie sprawdziły
Awatar użytkownika
Grigor
Posty: 167
Rejestracja: 25 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: Łask- Łódzkie
Płeć:

Post autor: Grigor »

Wrzucam nasz sławetny Hymn, proszę o kogoś z grających o dopisanie chwytów.
Prawdziwą porażką jest nie przegrać, lecz w ogóle nie podjąć walki.
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 558
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

to jeszcze pasuje. na Yapie byłem, słuchałem, działa!


W kwestii Yapy: ;)
Awatar użytkownika
Grigor
Posty: 167
Rejestracja: 25 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: Łask- Łódzkie
Płeć:

Post autor: Grigor »

Kurde Bubel, jak to było że my się wtedy jeszcze nie znali, byłem na wszystkich koncertach :mrgreen: Ja bym dodał jeszcze od zwycięzcy (bo nim jest ;-) ), chociaż to mało zlotowe klimaty (dobra jak ktoś zaliczy zgona przy ognisku icon_twisted ) :

Oraz taką ciekawostkę, wszystkim znaną pod postacią wiersza, ale całkiem nieźle wyszła :
Prawdziwą porażką jest nie przegrać, lecz w ogóle nie podjąć walki.
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 558
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

Grigor - pamiętasz jak sie jakiś debil skończony darł na ojżesza na scenie? no właśnie. to to byłem ja :D
a Bozka słucham z płyty Yapowej. ;)
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

hejtyniety pisze:...Edycję dotyczącą formatu/ułożenia tekstu zrobię jak się trochę piosenek uzupełni ;-)
Sugeruję 1 piosenka na 1 stronie A4 z jak największymi literami - "zmęczone" oczy lepiej widzą duże litery - zwłaszcza przy blasku ogniska.
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

no kochani, do roboty!
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”