MIL-TEC T5 śpiwór syntetyczny (-20)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

MIL-TEC T5 śpiwór syntetyczny (-20)

Post autor: Qazimodo »

Szukam dobrego śpiwora z wypełnieniem syntetycznym. Najlepszy ponoć jest primaloft, ale za wiele zimowych śpiworów z nim nie ma.
Moją uwagę zwrócił śpiwór MIL-TEC T5 który ma ponoć komfort -20C. Zastanawiam się czy ktoś z Was miał z nim styczność. Mam bowiem trochę ciuchów tej firmy i niestety ale jakością nie grzeszą.
Alternatywą jest też HUSKY PROUD
Pomóżcie wybrać.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Z mil-tec dał bym sobie na wstrzymanie, zwłaszcza że sam masz już jakąś opinię wyrobioną.
Osobiście szukał bym czegoś w ofercie firmy Carinthia http://www.carinthiashop.com/en/ Głównie dla tego że nie mogę złego słowa powiedzieć o Lite 1000.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

Znam ci ja te produkty. Wiem że super, ale cena za duża. Mam max 700zł

[ Dodano: 2013-09-29, 23:11 ]
kurcze żeby nie koszt dostawy to był brał, ale jaja

[ Dodano: 2013-09-29, 23:16 ]
27E.... hm.....
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Nie myślałeś o takim rozwiązaniu? http://armyworld.pl/product-pol-90-Spiw ... NTHIA.html
W gruncie rzeczy nie masz do nich daleko i żeby nie brać w ciemno, zawsze można wziąć w rękę i jakoś ocenić stan. Ze sprawdzeniem właściwości termicznych trochę słabiej.
Link który podałem wcześniej to sklep w Pradze, może ktoś był by w tamtym rejonie i zakupił.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Ja tą Carinthię mam, naprawdę jest super, a w zestawie z letnim śpiworem staje się systemem modułowym, jak do tego dołożysz wkładkę, to już zbyteczny luksus, bo oryginalna jest z bawełny i poza możliwością wpakowania sie z buciorami< to niezabardzo do czego sie nadaje. Ja kupiłem przed chyba 4 laty jako cały system, zajefajny powiem szczerze
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

Witaj,
zastanawiam się czemu chcesz śpiwór syntetyczny o takim zakresie? Ja mam alergię na puch i gdy wchodziłem do takich śpiworów musiałem zażyć środek przeciwko-alergiczny. Faszerowanie lekami nie leży w mojej naturze więc zakupiłem Antarctica RE Snugpak. Spałem w nim komfortowo w temperaturze -15 stopni (jestem strasznym zmarzluchem). Spisał się dobrze, ale jeśli chodzi o jego wymiary to jest to strasznie duże i ciężkie krówsko. Jego składanie i wsadzanie do worka kompresyjnego też do najłatwiejszych nie należy. W takich temperaturach lepiej się sprawdza puch według mnie. Jeżeli nie masz problemu z tym, że nosisz w plecaku trochę więcej kilogramów to mogę ci go śmiało polecić bo pod względem ciepłoty spisuje się bardzo dobrze. Szyty jest w Anglii więc jego jakość wykonania jest dobra. Mi zakupił go przyjaciel stacjonujący w GB. Zapłacił za niego 650zł. Na Arizzonie przekracza jednak twój budżet.

EDIT: Już wiem czemu kupujesz syntetyk ;). Pomógł wątek ze sprzedażą Cumulusa.
Potrzebuję tylko wolności
ODPOWIEDZ