Norwegia - bikepacking

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Norwegia - bikepacking

Post autor: Rzez »

Rejony Alvdal-Vestfjell, Rondane, Dovre, Dovrefjell, Hedemark - 9 dni odpoczynku.

Link do galerii

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

Nie działa galeria :( - a ja się już napaliłem na fajne foty
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

udostępnij galerię - aktualnie masz link który nie jest udostępniony innym osobom
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Powinno dzialać :)
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Rzez, Zainteresowała mnie sakwa na ramie, co to za patent?
Weż coś szerzej opisz tą "wycieczkę rowerową " :mrgreen:
Awatar użytkownika
kalyk3
Posty: 270
Rejestracja: 22 lis 2009, 21:51
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: kalyk3 »

Valdi, to chyba coś w tym stylu:
http://bikepack.pl/shop/index.php?route ... duct_id=59

Rzez, możesz wrzucić jakąś pacliste? Z chęcią bym się dowiedział co wystarczy na 9 dni :-D
Pakowanie tego wszystkiego co rano nie było uciążliwe? No i jakie miałeś narzędzia do ewentualnej naprawy roweru?
“All good things are wild and free.” Henry David Thoreau
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Valdi pisze:Rzez, Zainteresowała mnie sakwa na ramie, co to za patent?
Weż coś szerzej opisz tą "wycieczkę rowerową " :mrgreen:
Eeee - chodzi tobie o framebag'a? Poprosiłem Greg'a Wheelwrright'a o uszycie frambaga i kieszonki do zaczepu Revelate Designs Harness (to co trzyma worek wodoszczelny na kierze). Ogólnie jest to jeden z podstawowych elementów wykorzystywanych do umieszczania rzeczy - tyle, że pojemność wynosi kilka litrów. Warto tam wrzucać coś co jest niewielkie objętościowo i ciężkie (np. bukłak z wodą, części zamienne etc.).

Mój frame bag ma dwie kieszonki - jedną dużą, która zapełnia całą przestrzeń w trójkącie roweru (umieściłem w niej kurtkę, spodnie i łapawice przeciwdeszczowe, śledzie, 0,5L wody, matę pompowaną Exped Downmat 7 UL) oraz drugą niewielką - przeznaczoną głównie na drobne rzeczy (trzymałem w niej pompkę, łyżki, multitoola, trytytki, lubrykant etc.).

Część osób wybiera framebagi z dzieloną komorą lub wręcz podzielone na dwie części (tak aby można było włożyć rękę przez trójkąt w sytuacji, gdy trzeba nieść rower pod strome wzgórze).

Sam wyjazd jak to wyjazd - spokojny kilkudniowy urlop. Przeleciałem się Norwegianem do Oslo Gardenmoen (bo nie trzeba roweru pakować w karton + mogłem framebaga i kilka rzeczy zostawić na rowerze:), a następnie pociągiem podejchałem przez Hamar do miejscowości Alvdal.

Plan był taki żeby trochę pojeździć po górach, trochę pobiegać, odpocząć etc. Nie wiem ile km wychodziło, ale w porywach chyba do 100km dziennie. Co godzinę w ramach odpoczynku 10-30 pompeczek, żeby się ręce nie zastały na kierownicy i dupsko trochę odetchnęło...

Początek to kilkanaście km szutrówką, a potem szlakiem w kierunku chatki Kongsbergshytta. Odpocząłem tam sobie jeden dzień biegając w terenie. Następnie więcej pchając niż jadąc rowerem przebiłem się przez pólnocną część Alvdal Vestfjell i dojechałem sobie szutróweczkami do miejscowości Folldal i dalej do Hjerkinn (tam też na ostatnich nogach zwiedziłem Wild Rendeer Pavilon - piekny punkt widokowy na Snohettę). Droga do Snoheim okazala się zamknięta (tam jest poligon wojskowy), więc podjechałem w kierunku Gronbakken i tam wbiłem się na szlak do Reinheim. Przyjemna nocka.

Następnego dnia najpierw poł na pół pchałem/jechałem szlakiem, a następnie przebiłem się skrótem w kierunku Shoheim i wszedłem na szczyt Snohetty (2,5h w obie strony spokojnym tempem z podziwianiem widoków na górze - to jest jakieś 4-5km i 800 m podejścia,). Z parku zebrałem się szutrówką omijającą poligon wojskowy od północy.

Kolejny dzień to zjazd zboczem do "Królewskiego Traktu" (drogi Hjerkinn-Dombas), krótki odpocznek w Dombas, a następnie podjechanie do doliny Grimsdalen (~700 m przewyższenia) - swoją drogą przepiękne miejsce. Dalej przejazd drogą turystyczną do miejscowości Atna. Kolejnego dnia przez Koppang na Birkebeinervegen (kolejne ~700 przewyższenia; dupna pogoda) i dalej na południową część Hedmarksvidda. Odpoczynek w weekend i zamknięcie pętli w Hamar.

Może na Google Earth podliczę ile wszystkiego km i przewyższenia wyniosło...

[ Dodano: 2013-09-14, 12:59 ]
kalyk3 pisze:Valdi, to chyba coś w tym stylu:
http://bikepack.pl/shop/index.php?route ... duct_id=59

Rzez, możesz wrzucić jakąś pacliste? Z chęcią bym się dowiedział co wystarczy na 9 dni :-D
Pakowanie tego wszystkiego co rano nie było uciążliwe? No i jakie miałeś narzędzia do ewentualnej naprawy roweru?
Szpej ubraniowy/biwakowy praktycznie jak na każdy wyjazd. Może zabiorę się kiedyś za listę z opisem :)

Z nowości zabralem spodenki z pampersem i ubranie na zmianę (spodnie Patagonia Rock Craft Pants i koszulkę merino Ibexa - w miarę normalnie się w tym wygląda po powrocie, nie łapie zapachów.)

Ubrań wziąlem zdecydowanie za dużo - pogoda była super przez 90% czasu (18-23 stopnie i pełne słońce; tylko pierwszego dnia był przymorzek i śnieg). Niepotrzebne okazały się m.in. spodnie i kurtka z wypełnieniem syntetycznym (Mec Uplink / Mont-bell Thermawrap), bluza Mec T3, rękawiczki Ibex, nogawki Pearl Izumi Thermal, spodnie wodoszczelne i kilka innych szpargałów.

Super sprawdziła się mata Expeda - bardzo pakowna i wygodna. Namiot - Shangri La 2 - ogólnie nie ma żadnego fajnego rozwiązania przeznaczonego do bikepackingu - może oprócz jakiegoś tarpa jak chłopaki używali podczas Transalpu.

Rower - Salsa El Mariachi ze sztywnym widelcem (CroMoto Grande Maxle). Mam też Rebę, ale do przepierdzielania się w terenie się nie nadaje. Opony specjalnie wziąłem szerokie (Hans Dampf 2.35 Evo Snake Skin TL ready - pojechałem bezdętkowo) - żeby amortyzowały. Szczerze to lepiej byłoby wziąć trochę szersze Schwalbe RaRa (np. 2.25 lub 2.4) i byłoby ok (mam 2.1 ale one są dobre na jazdę podczas imprez, na kamieniach mocno by dostały w kość; Hanse mają zbyt głęboki bieżnik (zbierają mnóstwo syfu) i są o ok. 100-150 gram za ciężkie).

Nie wiem ile waży rower, ale wydaje mi się że ok. 10-11 kg (rozmiar 20"); teraz trochę będę części wymieniał...
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

napiszę w dwóch słowach moją ocenę Twojej wycieczki i minimalizmu w pakowaniu .... OGIEŃ Z DUPY.
PABLO
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2015, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: PABLO »

Z ciekawością pooglądałem sobie inne relacje w galerii. Fajne!

Niemal łezka mi się potoczyła z oka jak zobaczyłem te zestawy. Całkiem jak u nas ...


... zaczęliśmy stosować "zestawy KK" jakieś ponad dwadzieścia lat temu. Do dzisiaj pamiętam, jak ludzie pukali się w czoło i śmiali się z nas, że chce nam się tak szykować do wyjazdów.

PABLO
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 783
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Jak zwykle interesująca fotorelacja. Z opisu podobało mi się zdanie "Odpocząłem tam sobie jeden dzień biegając w terenie". Za taką preferowanie takiej formy odpoczynku, 3/4 społeczeństwa podało by Cię do sądu o znęcanie lub nakłanianie do samobójstwa.
Wniosek do realizacji od dziś - muszę się ogarnąć kondycyjnie, gdyż dziadzieję! Tym bardziej gratulacje i pozdrowienia!
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Parthagas pisze:Jak zwykle interesująca fotorelacja. Z opisu podobało mi się zdanie "Odpocząłem tam sobie jeden dzień biegając w terenie". Za taką preferowanie takiej formy odpoczynku, 3/4 społeczeństwa podało by Cię do sądu o znęcanie lub nakłanianie do samobójstwa.
Wniosek do realizacji od dziś - muszę się ogarnąć kondycyjnie, gdyż dziadzieję! Tym bardziej gratulacje i pozdrowienia!
:)

Ogólnie nie ma co tracić czasu na tycie, plus, trenując sporo można jeść dowolną ilość słodyczy. Działa to na zasadzie - "Biegam setki, mogę wcinać czekolady ile wlezie." :)

Fajnie że się podoba, będzie trochę wyjazdów rowerowych w tym roku.

PS. Teraz w El Mar tylne haki wymienione - jest thru axle :)
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
ODPOWIEDZ