Strona 1 z 1

wita sie z wami naczelny knur Puszczy Noteckiej;)

: 05 wrz 2013, 20:36
autor: cudak
Witam. Siema.hej wszystkim. Bartas jestem. Niedługo wybije mi trzydziecha. Mieszkam w Obrzycku .Dla tych co nie wiedza gdzie to jest, to podpowiem że niedaleko Wronek. Nooooo taaaa........ AMICA WRONKI ;)Od najmłodszych lat,buszuje po nadwarciańskich krzakach i lasach Puszczy Nadnoteckiej ;) i nigdy mi sie to nie znudzi.Mój wspaniały kumpel zasugerował mi żebym zaczął integrowac sie z ludżmi o podobnych zainteresowaniach i dlatego postanowiłem do Was dołączyC. Wiela w mojej okolicy ciekawych terenów.Jesli wybieracie sie w te rejony to chętnie; pokażę wam fajne miejsca- rezerwat,ścieżki dydaktyczne;połowię z Wami ryby ,raki.Pozbieramy dzikie owoce i grzyby. Podzielę sie a Wami moją wiedzą o roślinach ,ziółkach. A jeśli szczęscie dopisze to zobaczymy bobry,bielika i inne czworonogi. Zapraszam do rozmów,kontaktów,odwiedzin itd.

: 05 wrz 2013, 22:07
autor: Parthagas
"A jeśli szczęscie dopisze to zobaczymy bobry,bielika i inne czworonogi."
Witam! Chcę zobaczyć bielika z czterema nogami!!! icon_twisted
Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać!!! Witam.

: 06 wrz 2013, 10:38
autor: cudak
hahah.nie zwróciłem uwagi na to :oops: ale miałem na myśli zwierzęta.:)

: 06 wrz 2013, 10:49
autor: Qasz
Witamy

: 06 wrz 2013, 13:57
autor: pasikonik
heloo

: 06 wrz 2013, 23:05
autor: Stainer80
Cześć :-D

: 07 wrz 2013, 13:16
autor: cudak
A dodam jeszcze ze jestem zapalonym ogrodniko-botanikiem,amatorsko pożeram wszelką roślinną dziczyznę . Chętnie jeżdżę na wyprawy rowerowe po okolicy,ale nie tylko. Kiedyś wybrałem sie w styczniu na wyprawę -pociągiem do Koszalina a stamtąd rowerkiem do Mielna i przez 4 dni i noce wędrowałem i jechałem plażą aż do Ustki.Było BOSKO. Właśnie rozpoczynam przygodę z kajakarstwem i jadę w niedzielę do Czarnkowa na spływ.A tak własciwie to ją wznawiam, bo została przerwana x lat temu przeprowadzką z Poznania do Obrzycka. Mimo że mieszkam nad samą Wartą to do tej pory nie udało mi sie zbudowac ani kupic sprzętu pływającego Uważam to za swoja porażkę ,ale na pewno nadrobie zaległosci i w przyszłym sezonie zacznę testowac różne pływadło-dziwadła. Noo ....to było by na tyle o sobie , żeby nie było za bardzo narcystycznie :mrgreen:

Re: wita sie z wami naczelny knur Puszczy Noteckiej;)

: 10 wrz 2013, 09:36
autor: Apo
cudak pisze:połowię z Wami ryby ,raki
Mam nadzieję, że nie raki szlachetne i błotne...
www.iop.krakow.pl/pckz pisze:Ustawa o rybactwie śródlądowym (Dz. U. 1985, nr 21, poz. 91) stanowi, że rak szlachetny i rak błotny nie mogą być przedmiotem amatorskiego połowu. Zgodnie z Dz. U. 2001, nr 138, poz. 1559 rak szlachetny jest objęty okresem ochronnym trwającym od 15 października do 15 marca dla samców i od 15 października do 31 lipca dla samic. Wymiar ochronny wynosi 10 cm dla samców i 12 cm dla samic. Pośrednim sposobem ochrony raka szlachetnego jest, zawarty w przytaczanym akcie prawnym, zakaz wpuszczania złowionych raków pręgowatych i raków sygnałowych do łowiska, w którym je złowiono i do innych wód. Rodzime gatunki raków objęte są ochroną częściową, również na mocy najnowszego rozporządzenia o ochronie gatunków zwierząt. Obowiązujące ograniczenia wydają się być dostateczne dla ochrony gatunku. Problemem jest tylko brak ich powszechnej znajomości i respektowania przez wszystkich potencjalnych użytkowników wód. Od połowy lat 90. prowadzone są prace restytucyjne polegające na przenoszeniu niewielkiej części naturalnej populacji do środowisk ich historycznego występowania, bądź nowych (zalane wyrobiska, kamieniołomy itp.), spełniających obecnie wymagania gatunku. Nasilenie tych prac, koordynowanych przez Instytut Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie - przy znacznym wsparciu finansowym EkoFunduszu, przypadło na lata 1999-2000 kiedy to do 42 stanowisk wysiedlono około 38000 dorosłych osobników raka szlachetnego pozyskanych z populacji naturalnych (Śmietana, Krzywosz, Strużyński 2004). Do prac tych przyłączają się również inne podmioty, jak np.: SGGW w Warszawie przy wsparciu Globalnego Funduszu Ochrony Środowiska (Agenda ONZ), Uniwersytet Szczeciński (przy wsparciu Fundacji Stiftung für Bilding und Behindertenfoderung) czy Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego.
Za to możemy się obławiać rakiem pręgowanym i sygnałowym 8-) Wręcz mamy obywatelski obowiązek wyłowić to to z wody i skazać na zagładę... np. w naszych brzuchach :D

: 10 wrz 2013, 19:21
autor: cudak
No pewnie że nie błotne i szlachetne. Potrafię rozpoznac gatunki. Do gara lecą tylko pręgowane i sygnałowe pewniaki. Jeśli zdarzyłoby mi się złapac takiego ,co do którego mam wątpliwości, to oczywiście idzie z powrotem do wody.

: 14 wrz 2013, 00:08
autor: Mokry
Witaj :)

: 21 wrz 2013, 00:13
autor: siux
Siema.
Jeśli wznawiasz wątek kajakowy w swoim życiu to nie musisz jeździć do Czarnkowa. Polecam przepłynąć się Samicą z Chrustowa, dalej Wartą do Obrzycka lub Samą z Szamotuł. Wełna z Rogoźna do Obornik też warta przepłynięcia i to wszystko masz pod nosem...

: 22 wrz 2013, 10:51
autor: Shakadap
witaj

: 25 wrz 2013, 18:42
autor: cudak
siux, Znane są mi te rzeczki, ale głównie ze spacerów. Mam nadzieję że wkrótce będę je oglądał z poziomu kajaka. Wełną to obowiązkowo muszę spłynąć, bo bardzo mi się podoba. Do Czarnkowa pojechałem dlatego, że tam marinę odnowili i mają atrakcyjne ceny. Gdyby nie ceny, to pewnie popłynąłbym Wełną.