Victorinox Hunter- Warto?

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

*Kamillos*
Posty: 7
Rejestracja: 06 lut 2012, 21:37
Lokalizacja: Okolice Mielca
Gadu Gadu: 8296159
Płeć:

Victorinox Hunter- Warto?

Post autor: *Kamillos* »

Witam, bardzo podoba mi sie ten Vicek ale nie wiem czy spełni moje oczekiwania. Moglibyście coś o nim opowiedzieć? W wielu opisach jest napisane, ze jest w nim umieszczony otwieracz do konserw a to mi bardziej przypomina otwieracz do butelek. Mam dylemat czy kupić go czy rozglądać się za czymś innym. :-|
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Spokojnie, to jest tzw "combo tool", czyli połączony otwieracz do butelek i puszek. Tak to wygląda w użyciu na przykładzie Vicka Bantam: . Tylko jak dla mnie, autor powinien odwrotnie trzymać scyzoryk i w odwrotną stronę ciąć (tak, jakby zaciągał i zwalniał hamulec ręczny w samochodzie). Miałby o wiele lepszą dźwignię.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Pytanie jest, jakie są te Twoje oczekiwania.
Ja się w nim zakochałem, i byłem przekonany że w końcu mam vicka, który odpowiada mi w 100%. Jest większy (poręczniejszy), ma niby-gumowe okładziny (nie ślizga się w dłoni), ma porządną blokadę (po poprzednim, do dzisiaj palec wskazujący nie zgina się tak jak powinien), jest oczojebny (nie ma problemów ze znalezieniem go w torbie)...

...byłem przekonany, do póki nie zdałem sobie sprawy że nie ma w nim śrubokrętu. Co w sumie jest logiczne. Po co w "hunterze" śrubokręt? Ale mimo tego "braku", nadal uważam go za fajny folder. Nie przekombinowany, z tych "większych"i praktyczny.
F..k it, I'll Do It Myself!
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Duże, otwierane jedną ręką scyzoryki Victorinoxa to moim zdaniem narzędzia bliskie ideału. Ja używam GAK'a i zastanawiam się dlaczego tak długo leżał w szufladzie na rzecz Rat 1. Jakieś zaćmienie musiałem mieć ;)
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Tych hunterów jest chyba kilka rodzajów, ale tak jak naisal Puchal. Zastanów się czego oczekujesz i czy ten scyzoryk ma to, na co liczysz. Jeśli idzie o jakość to oczywiście Victorinox robi bardzo dobre koziki, więc pod tym kątem raczej nikt Ci nie będzie odradzał.
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Jeśli nie polujesz to do typowo leśno- turystycznych zastosowań brałbym model Forester. Ale to ja - Ty musisz wybrać dla siebie.
*Kamillos*
Posty: 7
Rejestracja: 06 lut 2012, 21:37
Lokalizacja: Okolice Mielca
Gadu Gadu: 8296159
Płeć:

Post autor: *Kamillos* »

@Kermitttt mi chodzi o ten "stary" model: http://allegro.pl/scyzoryk-victorinox-h ... 02632.html
@Treasure Hunter Tylko ze branie modelu Forester nie ma sensu. W Hunterze mam to samo, tylko gorszy otwieracz do puszek, ale za to mam dodatkowe ostrze.
Ogólnie to dziekuje wszystkim za odpowiedź.
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Dlatego musisz sam wybrać. Ja wolę pełnoprawny płaski, którym się dobrze podważa niż ostrze specjalistyczne. Ale ja już scyzoryk mam ;)
StaszeK
Posty: 349
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:46
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: StaszeK »

Treasure Hunter pisze:Jeśli nie polujesz to do typowo leśno- turystycznych zastosowań brałbym model Forester. Ale to ja - Ty musisz wybrać dla siebie.
Od kilkunastu lat nie rozstaję się z Foresterem. Zawsze wisi u mnie na pasku. Ten nóż to bardzo dobry wybór.
Wojan
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2013, 20:51
Lokalizacja: okolice Raciborza
Płeć:

Post autor: Wojan »

Może tańsza wersja vica model BW ? Na alledrogo po 50 zł Mam i sobie chwalę...
Ma jedynie zamiast korkociągu - śrubokręt krzyżakowy i niemiecką "wronę" :mrgreen:
Niby używane ale w super stanach !
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

Offtop: albo jeszcze prymitywniej czyli starego niemieckiego vicka ;] za 15-20 zł a nie do zdarcia. Tyram go już 2 czy 3 lata i styrać nie mogę. Ma nóż do cięcia, piłę do piłowania, a'la szydło do krzesiwa, a przede wszystkim otwieracz do butelek i korkociąg :D żadnych zbędnych bajerów.

Tak, wiem. nie jest OneHand więc nie jest fajny ;(
ODPOWIEDZ