Impregnować nowy namiot?

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

no_idea
Posty: 76
Rejestracja: 04 gru 2012, 17:49
Lokalizacja: West End
Płeć:

Impregnować nowy namiot?

Post autor: no_idea »

Witam.
Zakupiłem namiot 3 osobowy Husky Braver a po przestudiowaniu najróżniejszych wpisów mam wątpliwości czy należy zaimpregnować szwy i tropik zewnętrzny i ew co należałoby zrobić o czym nie pomyślałem aby długo służył.
Oglądałem szwy i pod światło widać firmową impregnację szwów, na materiale widać jakby dodatkowa powłokę jakby "wygumowanie" po ok 1cm na prawo i lego od szwu. Bawić się w dodatkowe impregnowanie? Mam preparat : "Nahtdichter Outdoor" do szwów oraz "Nikwax tent&gear solarproof" do powierzchni tylko czy jest taka potrzeba dla nieśmiganego namiotu? dziękuję za podpowiedź.
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Masz wytrzymałość 3000 mm słup wody, szwy podklejane. Ja przy podobnych parametrach w namiocie Fjord Nansem siedziałem oparty plecami o tropik i wilgoci nie czułem, nic nie przemakało, jakbym pelerynę miał na plecach. Nic nie kombinuj, jak coś to będziesz miał gwarancję, byle czego nie kupiłeś.
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

BRAT_MIH, dobrze mówi. Nic nie rób. Husky to nie byle jaka marka.
no_idea
Posty: 76
Rejestracja: 04 gru 2012, 17:49
Lokalizacja: West End
Płeć:

Post autor: no_idea »

no to śpię spokojnie :) dzięki za wyprostowanie
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Jeśli jeszcze można coś dodać, to z impregnowaniem namiotów "na wszelki wypadek" trzeba sporo uważać. Znajomy porobił fajne plamy w nówce-nie-śmiganej specyfikiem, który polecił mu sprzedawca. Mnie to by nie ruszyło, ale on rozpaczał...
Awatar użytkownika
Kłobuch
Posty: 107
Rejestracja: 31 sie 2007, 09:54
Lokalizacja: Ostrzeszów
Gadu Gadu: 2814014
Tytuł użytkownika: Świr z Ciemnogrodu
Płeć:

Marabut Komandos - szwy

Post autor: Kłobuch »

Według powszechnej (w tym i kol. Kriska aktywnego, jak pamiętam, na starym Reconie) opinii Komandos Marabuta wymaga dodatkowego zabezpieczenia szwów, bo w stanie fabrycznym puszczają wodę.

Ktoś przetestował, jest w stanie potwierdzić/zaprzeczyć?
Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Kłobuch pisze:Według powszechnej (w tym i kol. Kriska aktywnego, jak pamiętam, na starym Reconie) opinii Komandos Marabuta wymaga dodatkowego zabezpieczenia szwów, bo w stanie fabrycznym puszczają wodę.

Ktoś przetestował, jest w stanie potwierdzić/zaprzeczyć?
Nie przetestowałem ale jeśli pamięć mnie nie zawodzi Komandos miał szwy laminowane. Byłem nim kiedyś zainteresowany mocno.
Poliestrowe namioty bez problemy łykały taśmę do laminacji szwów i Marabuty nigdy nie wymagały laminacji szwów.
W rzeczonym Komandosie wilgoć jedynie mogła się kondensować, ponieważ był to namiot jednopowłokowy.
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

birken1 pisze: Husky to nie byle jaka marka.
Do tego stopnia, że nigdy więcej już niczego nie kupię z pod tego szyldu. Mają np, wyjątkowo szmatławe śpiwory, które błyskawicznie tracą na jakości po kilkukrotnym użytkowaniu, po prostu filcują się. Ale jak ktoś lubi...?
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Gryf pisze:
birken1 pisze: Husky to nie byle jaka marka.
Do tego stopnia, że nigdy więcej już niczego nie kupię z pod tego szyldu. Mają np, wyjątkowo szmatławe śpiwory, które błyskawicznie tracą na jakości po kilkukrotnym użytkowaniu, po prostu filcują się. Ale jak ktoś lubi...?
No tak, ale jednak dyskusja dotyczy namiotów, a te nie mają takiej złej renomy.
no_idea
Posty: 76
Rejestracja: 04 gru 2012, 17:49
Lokalizacja: West End
Płeć:

Post autor: no_idea »

Gryf pisze:
birken1 pisze: Husky to nie byle jaka marka.
Do tego stopnia, że nigdy więcej już niczego nie kupię z pod tego szyldu. Mają np, wyjątkowo szmatławe śpiwory, które błyskawicznie tracą na jakości po kilkukrotnym użytkowaniu, po prostu filcują się. Ale jak ktoś lubi...?
no i ok ale to akurat Twoje zdanie a życie mnie nauczyło że niektórzy to i kowadło potrafią zepsuć :)
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Doczu pisze:No tak, ale jednak dyskusja dotyczy namiotów, a te nie mają takiej złej renomy.
Spokojnie, mam ich namiot. Napisali, że namiot waży 3 kg, więc się połakomiłem Sam zważyłem i dosypało się 1,5 kg. Nawet na opisach kłamią. Okazało się, że podali wagę samego namiotu bez stelaża, szpilek, śledzi, sznurków, pokrowca, tasiemek itp itd :mrgreen: Wielki rodzinny namiot, ani razu nierozbity nawet namiot z tropikiem nie był połączony, szarpnąłem za 2 stówy, grzech było nie brać! :lol:
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Gryf piszesz tak jakbyś w internecie siedział od wczoraj.
Nie na jednym forum jest info, że Husky nie podaje realnej wagi kompletnego namiotu, a minimalną. Nie rozumiem tego zdziwka.
Ale merytorycznie do jakości produktu masz jakieś zastrzeżenia ?
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Doczu pisze: Gryf piszesz tak jakbyś w internecie siedział od wczoraj.
Nie na jednym forum jest info, że Husky nie podaje realnej wagi kompletnego namiotu, a minimalną. Nie rozumiem tego zdziwka.
To, że na necie siedzę nie od wczoraj nie zmusza mnie do poznawania wszystkich bez wyjątku marek, zresztą nie mam takiej potrzeby. Prawdę mówiąc pierwszy raz spotykam się z opinią, zę Husky podaje wagę minimalną. Nawiasem mówiąc jest to zwykłe oszustwo i naciąganie ludzi, nieuczciwość. Człek kupuje towar a tam drobnym drukiem waga netto/brutto/tara osobno! Mam zasuwać do sklepu z liczydłem aby to sobie sumować? :mrgreen:
Doczu pisze:Ale merytorycznie do jakości produktu masz jakieś zastrzeżenia ?


Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Za takie pieniądze krytykować nie będę. :lol:
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Gryf pisze:Nawiasem mówiąc jest to zwykłe oszustwo i naciąganie ludzi, nieuczciwość. Człek kupuje towar a tam drobnym drukiem waga netto/brutto/tara osobno! Mam zasuwać do sklepu z liczydłem aby to sobie sumować?
Jeśli jest napisane nawet drobnym drukiem to trudno tu mówić o oszustwie :)
Po prostu należy czytać dokładnie co jest napisane.
Ale obecnie widzę Husky podaje wagę min i max na swojej stronie więc poszło ku lepszemu i kolejni nabywcy mają łatwiej :)
Jak to się ma do rzeczywistości to nie wiem - nie moja kategoria wagowa :)
ODPOWIEDZ