o Policji, opinie tych którzy lubią lub nie lubią

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
aniol
Posty: 85
Rejestracja: 12 lut 2009, 01:12
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: aniol »

wolfshadow pisze: Słysząc schizofrenia pewnie spodziewali się spotkać co najmniej Hanibala Lectera.
... i postanowili bohatersko rozprawić się z nim sami.

Czyżby procedury nie przewidywały wezwania karetki jeśli w zgłoszeniu padła wyraźnie informacja o chorobie?
Jeśli nawet nie przewidywały to "młodzi zdolni" popisali się koncertowo.
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

a to cytat ze strony forum rowerowego, dotyczącego złodzieja rowerów:
> i jeszcze kilka w tej samej galerii. Nawet jakby się uśmiechnął to
> całkiem sympatyczny gość, co? "Bo to dobry chłopak był, nie pił, matce
> pomagał w zakupach".

Ma na koszulce "JP", dobrze widzę? Mam nadzieję, że policja to zauważyła
i gość kilka razy spadnie ze schodów :)))
Nasze społeczeństwo nie jest zdecydowane w którą stronę ma iść Policja. Szczególnie zupełnie inną postawę niż najbliższa rodzina przestępcy mają osoby poszkodowane....
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Zirkau pisze:Nasze społeczeństwo nie jest zdecydowane w którą stronę ma iść Policja
często w trakcie interwencji wobec młodych gniewnych przechodzący obok ludzie rzucają komentarze typu:
- pałą nalać to rozumu nabierze, po co się z nimi tak cackacie itp.

Czasem gdy się odwozi małolata do domu to tatuś czy mama rzucają komentarz typu : "że trzeba było pał gówniarzowi nawsadzać bo oni już sobie nie radzą". Kiedyś nawet tato zaproponował ,że udostępni nam pokój abyśmy gówniarzowi nauczkę dali :shock:

Jakże inna była by reakcja tych samych ludzi gdyby faktycznie użyto pałki do "przywrócenia porządku".
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

http://cia.bzzz.net/plock_brutalne_gwal ... ch#comment BRAWO I UKŁONY dla kolejnych policyjnych oprawców.



http://cia.bzzz.net/slask_policjanci_kradli_bron hmm czyżby chcieli założyć nową własną grupę przestępczą ? Przecież w jednej już działają ... chytre cwaniaczki.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Młody pisze:http://cia.bzzz.net/plock...tutkach#comment BRAWO I UKŁONY dla kolejnych policyjnych oprawców.
a jesteś pewien ,że to nie próba wrobienia policjantów którzy zaleźli jakiejś grupie przestępczej za skórę ? Nie dziwi Cię to ,że kilkukrotnie gwałcili w jednej agencji towarzyskiej i byli tam z powrotem wpuszczani ? Może "pracownice" i "alfonsi" mówili tak:
- o idą znów ci policjanci co gwałcą a wpuśćmy ich znowu niech se pogwałcą ?

Młody, Zwróć uwagę na jedną rzecz. Gdy jest taka sprawa przeciwko policjantowi/policjantom to szybko pojawiają się niusy ale rzadko kiedy napisane jest jak to się zakończyło. Bo prawda jest taka ,że jak się napisze ,że policjant coś narobił się sprzeda ,a że później okazał się niewinny to już rzadko gdzie jest napisany. Przykład:
Pewnie słyszałeś o policjancie który miał wziąć łapówkę od matki pani prokurator no i że szybko został zatrzymany na polecenie prokuratury w której pracuje owa córeczka (sąd zatrzymanie uznał za bezpodstawne i mam nadzieje ,że chłopina zażąda odszkodowania). Było o tym głośno. Co się okazało łapówki nie wziął. No i czy widziałeś gdzieś to na pierwszej stronie jakiejś gazety czy portalu internetowego ? Bo o tym ,że wziął pisali wszędzie na pierwszych stronach.


ps. I pamiętaj ,że u nas człowiek jest uważany za niewinnego do puki mu tej winy się nie udowodni a w przypadku policjantów często się o tym zapomina
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Prowler, Mnie w tym kraju kompletnie nic nie zdziwi. Takich przykładów mogę Ci podać kilkanaście (tych które wyszły na światło dzienne). Chociażby przykład pobicia studentki z Kalisza. Albo morderstwo imigranta na Warszawskiej Pradze. O i jeszcze skatowanie i rozebranie do naga 20 latka w Bogatyni. Może niektóre sprawy są faktycznie naciągane i koloryzowane na niekorzyść mundurowych. Ale popatrz na to z innej strony, służby te są od OCHRANIANIA obywateli i ich mienia. Powiedz mi więc dlaczego do jasnej cholery do policji trafiają tacy a nie inni ludzie ? Wiem, że to co piszę może Cię w pewien sposób razić a przy okazji zniechęcić do mojej osoby ale po prostu mam takie a nie inne myślenie. Nie, nie jestem kibolem JP na 100 ani na 120 czy też na 150. Nie noszę też bluzy z wielkim napisem HWDP na plecach ani nic z tych rzeczy. Po prostu razi mnie to co się dzieje w tym kraju.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Młody, To co się dzieje w tym kraju, nie jest wyjątkiem.
Wspomnij przypadki pobicia i maltretowania w USA (w jednym przypadku Afroamerykanin pałował innego Afroamerykanina). Albo zabicie Polaka na lotnisku w Vancouver. Nie wspomnę o chamskich prowokacjach policji drogowej w Czechach i Słowacji, gdzie cywilnie wyglądający samochód z kamerą, "siedzi" na tylnym zderzaku innych kierowców, prowokując ich do przyśpieszania i łamania przepisów.

To nie policja jest zła. To poszczególne osoby w policji. Nie las jest chory, ale pojedyncze drzewa w lesie.
Znam paru policjantów (jeden z policji gospodarczej) i strasznie ich gnębi to co się dzieje. Chłopaki sami inwestują w amunicje, aby móc ćwiczyć na strzelnicy, przerabiają mundury, kupują ultra drogie latarki taktyczne, modyfikują sprzęt.
Mają misję i dlatego robią to co robią. A jak wiesz, pensje ich nie rozpieszczają.

A jaką mamy alternatywę? Anarchia? Każdy broni siebie, według możliwości, a może zamykanie się w strzeżonych gettach? Byłeś w RPA, a może słyszałeś co tam się dzieje?
Może inaczej... taka jest policja w danym kraju, na jaką zasłużyło sobie społeczeństwo. Pamiętam lata 90te ubiegłego wieku. Dzicz na ulicach, i degrengolada w komisariatach. Teraz już jest lepiej. I wierzę że będzie lepiej. Ale całe społeczeństwo musi wydorośleć, i wyzbyć się pewnych złych cech. Wtedy takie społeczeństwo będzie "produkowało" lepszych policjantów.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
rob30
Posty: 247
Rejestracja: 02 sty 2010, 23:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Spojené kr
Płeć:

Post autor: rob30 »

puchalsw pisze:To co się dzieje w tym kraju, nie jest wyjątkiem.
Wspomnij przypadki pobicia i maltretowania w USA (w jednym przypadku Afroamerykanin pałował innego Afroamerykanina). Albo zabicie Polaka na lotnisku w Vancouver. Nie wspomnę o chamskich prowokacjach policji drogowej w Czechach i Słowacji, gdzie cywilnie wyglądający samochód z kamerą, "siedzi" na tylnym zderzaku innych kierowców, prowokując ich do przyśpieszania i łamania przepisów.
Co to ma być za argument?
-"skoro u innych jest syf, to i u mnie może być syf, i dlatego jest fajnie!" :shock:
puchalsw pisze:Znam paru policjantów (jeden z policji gospodarczej) i strasznie ich gnębi to co się dzieje. Chłopaki sami inwestują w amunicje, aby móc ćwiczyć na strzelnicy, przerabiają mundury, kupują ultra drogie latarki taktyczne, modyfikują sprzęt.
Mają misję i dlatego robią to co robią. A jak wiesz, pensje ich nie rozpieszczają.
Oni są nadzieją dla policji w tym "wesołym" :cry: kraju. Niestety jako "dziwolągi" nie zawsze ich poświęcenie jest doceniane. Znam kilku, którzy albo zrezygnowali ze służby, albo próbują w spokoju doczekać emerytury.
puchalsw pisze:... taka jest policja w danym kraju, na jaką zasłużyło sobie społeczeństwo.

Po raz kolejny ktoś próbuje promować tą karkołomną teorię. Nie można odchamić, "odburaczyć" i wykształcić całego społeczeństwa. Można poprzez stworzenie odpowiednich warunków pracy, selekcję i właściwe szkolenie stworzyć policję, która będzie wzorem do naśladowania dla innych.
Z głupim człowiekiem nie warto gadać, więc stulcie pyski i proszę siadać!
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

Młody pisze:Albo morderstwo imigranta na Warszawskiej Pradze.
Z całym szacunkiem Młody, ale byle co [EDYTA by mod) wiesz a się wypowiadasz... Tak się składa że mam dobrego kumpla w Warszawie, który dobrze wie jak ta sytuacja przebiegła, bo jego znajomy był na miejscu zdarzenia kiedy to się stało, owy imigrant po tym jak zaczął uciekać został dogoniony i powalony na ziemię przez policjanta, wywiązała się szarpanina w czasie której imigrant próbował wyrwać policjantowi broń - tylko mi nie mów, że to bzdura wyczytana w mediach, bo są świadkowie którzy to widzieli na własne oczy. W takiej sytuacji policjant miał prawo a nawet obowiązek działać o obronie własnego życia i zastrzelić napastnika (choć nie próbował go zastrzelić a jedynie postrzelić w nogę, ale jako że trwała szarpanina nie było możliwości dokładnego wycelowania i gość dostał w tętnicę). Należy tu nadmienić i z całą stanowczością zaznaczyć, że owy imigrant przeżyłby, gdyby jego dzicy koledzy nie atakowali policjantów i nie rzucali w nich kamieniami gdy próbowali udzielić mu pierwszej pomocy. Tak to właśnie wyglądało, więc racz wykreślić ten przypadek ze swojej listy. Imigrant sam był winien takiej sytuacji tym, że najpierw zaczął uciekać (a nie ucieka się przed policją gdy nie ma się nic na sumieniu - przypomnijmy, że owy osobnik był notowany za przekręty finansowe, a z tego co wiem od owego kumpla, to akurat czarni imigranci często handlują tam narkotykami), a potem próbował wyrwać policjantowi broń. I proszę Cię, nie określaj jako morderstwo czegoś, co nim ewidentnie nie było...[/u]
Ostatnio zmieniony 02 paź 2010, 12:01 przez Blizbor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Tak czy siak, człowiek nie żyje. I dlatego mam kolejny powód żeby mniej lubić ochronę mienia jaka występuje w naszym kraju.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
PanJa
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2009, 17:25
Lokalizacja: z daleka
Tytuł użytkownika: warit w pom. kasku
Płeć:

Post autor: PanJa »

lol ...

Czyli Młody patrząc na twój tok rozumowania ...

Koleś okrada Ciebie , mnie i innych robiąc wałki finansowe , prawdopodobnie handluje dragami oraz ma zero szacunku do kraju w którym jest GOŚCIEM jak również do jego prawa i to dla Ciebie jest ok.
Jak policja chce go skontrolować , daje nogę zostaje dogoniony , wywiązuje się szamotanina , próbuje zabrać policjantowi broń ( na całym świecie za coś takiego jest kulka w łeb dla tego kto zabiera broń policjantowi oraz dla wspólników , spróbuj zabrać broń np. policjantowi w Niemczech albo karabinierowi we Włoszech , powodzenia. ), policjant strzela do niego , kryminał dostaje w tętnice , krwawi , policjanci chcą go opatrzyć , dziki tłum kolorowych nie pozwala tego uczynić i koleś umiera .
Nic do rzeczy nie ma tu kolor skóry , wyznanie i czy ktoś ma syfa na czole czy dziarę na tyłku ...

Kryminalni dobrze zrobili iż go odstrzelili . Skoro czarnych pod stadionem bali się nawet Azjaci ... to no comment ( dla tych którzy w warszawie nie są często , powiem iż Azjaci to taka kliczka która jeździ nawet po mieście sobie porsche cayenne z salonu ).

I ostatnie słowo . Jak dla mnie po prostu dzięki policjantom nasz system penitencjarny zaoszczędził kilka tysiaczków miesięcznie na kryminalistę .
Awatar użytkownika
rumcajs
Posty: 124
Rejestracja: 12 lip 2010, 23:49
Lokalizacja: Pszów
Tytuł użytkownika: samotnik z wyboru
Płeć:

Post autor: rumcajs »

Młody, ale te wszystkie artykuły które napisałeś pochodzą z strony anarchistów.A anarchiści są gorsi od samego diabła,po prostu ich informacje są propagandowe a tym samym nic nie warte.Dziwię ci się że wstawiłeś te artykuły które pisali tchórzliwi anarchiści.

PanJa, W pełni się z tobą zgadzam,dodam tylko że jak czarnoskóry cię uderzy to jest to pobicie ale jak będziesz się bronił i mu oddasz to już to jest rasizm.Po za tym jestem zdaniem że natura nie przystosowała ich do naszego klimatu,tak samo jak mnie nie przystosowała do klimatu Afryki.Co prawda nie znam sytuację kolorowych w Warszawie,ale to co piszecie to już się boje,bo w Katowicach też tego coraz więcej,a nawet już zaczynają się pojawiać w moim sąsiednim miasteczku.
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Młody pisze:Może niektóre sprawy są faktycznie naciągane i koloryzowane na niekorzyść mundurowych.
jeśli jest oskarżenie publiczne to i powinno być publicznie podane zakończenie nawet gdy jest na korzyść policjanta ,a nie tylko wówczas gdy policjant okazuje się winien.
Młody pisze:Powiedz mi więc dlaczego do jasnej cholery do policji trafiają tacy a nie inni ludzie ?
A powiedz mi czemu niektórzy kierowcy siadają po kielichu za kierownicę, czemu niektórzy księża "lubią" dzieci, niektórzy sprzedawcy oszukują na cenach i tak należało by wymienić wszystkie zawody. System selekcji nie jest idealny
Młody pisze:może Cię w pewien sposób razić


w życiu. Ten wątek zacząłem czytać ,a długo później pisać by się dowiedzieć czegoś o swojej pracy o tym jak jest postrzegana ,po to by wyjaśnić niektóre kwestie i zmieniać stereotypy. Twoich wypowiedzi nie traktuje personalnie. Jednak takie opinie mobilizują mnie do jeszcze sumienniejszej pracy ,nie na forum lecz w realu by zmieniać wizerunek nie policji lecz policjantów.
Młody pisze:przy okazji zniechęcić do mojej osoby ale po prostu mam takie a nie inne myślenie.


szanuje ludzi z własnym zdaniem i wcale mnie nie zniechęcasz. A ja od siebie chciałbym zachęcić Cię do podchodzenia troszkę z większym dystansem do doniesień prasowych itp. i do czekanie na zakończenie spraw a nie od razu oskarżanie.
rob30 pisze:o to ma być za argument?
-"skoro u innych jest syf, to i u mnie może być syf, i dlatego jest fajnie!" :shock:
chodzi chyba o to ,że porównując do innych krajów chyba jednak nie wypadamy tak źle ;-)
rob30 pisze:Oni są nadzieją dla policji w tym "wesołym" :cry: kraju. Niestety jako "dziwolągi" nie zawsze ich poświęcenie jest doceniane.
policjantów jest ok. 100 tys i niewielka ilość z nich to "wściekłe psy" ;-) . Co do "dziwolągów" to podejście się zmienia. Jak ja zaczynałem służbę i kupiłem latarkę za 250 zł to starsi koledzy pukali się w czoło teraz większość chłopaków ma porządne latarki nawet droższe niż te 250 zł :-)


edit. Tak teraz pomyślałem o jeszcze jednej kwestii jeśli chodzi o prasę. O aferach nie sprawdzonych piszą chętnie ale już o tym ,że policjanci mieli szkolenie do godziny 16.00 gdzie 2 godziny musztrę policyjną ćwiczyli w pełnym oporządzeniu ,następnie mieli test sprawnościowy i zjebani byli jak konie po westernie. Deszcz pada piździ jak cholera Dowódca wpada na wykład i pyta kto może zostać dłużej bo 70 latka w lesie zginęła. Zostali tylko Ci co z dziećmi nie mieli co zrobić. Zapieprzaliśmy do 19 wszystko było przemoczone. A rano o 8 znów druga strona lasów w mokrym mundurze bo wyschnąć nie zdążył . Nie pisze tego ,żeby się żalić ,chwalić czy jeszcze co tam komu do głowy przyjdzie. Tylko dlatego ,że taka informacja nigdy się w prasie nie pojawi bo to żaden hit. Nikt nie pisze o policjantach którzy w trakcie powodzi pełnili służbę 24 h na dobę a parę km od miejsca pełnienia służby domy im zalewało bo to tez nie hit. Ale niech tylko padnie jakieś hasło chociaż nie sprawdzone ,że jakiś policjant coś wywiną
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

rumcajs, ciekawa wypowiedź, anarchiści gorsi od diabła... miałeś kontakt kiedyś z anarchistą i diabłem ? bo ja nie. W realnym świecie nie występuje takie zjawisko jak diabeł. To tylko wymysł słabych ludzi którzy szukają usprawiedliwienia za swoje złe uczynki spełnione w świecie materialnym. Tchórzliwi anarchiści też jest ciekawym określeniem ludzi którzy pragną zmieniać świat na lepsze.

Prowler,

Ciekawe co mówisz, popieram Cię. Jednakże mam inne spojrzenie. Zauważ, że w moich wypowiedziach w tym temacie nie oceniam policji jako ogółu lecz jako poszczególne jednostki które zamiast pomagać, to szkodzą, wyrządzając przy tym innym ludziom ból i cierpienie.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

Młody pisze:Zauważ, że w moich wypowiedziach w tym temacie nie oceniam policji jako ogółu lecz jako poszczególne jednostki które zamiast pomagać, to szkodzą, wyrządzając przy tym innym ludziom ból i cierpienie.
nigdzie nie zauważyłem jednostki tylko ogół
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Młody pisze:Tchórzliwi anarchiści też jest ciekawym określeniem ludzi którzy pragną zmieniać świat na lepsze.
Anarchiści i zmienianie świata na lepsze... Ciekawe co jeszcze ciekawego siedzi Ci w głowie.
Awatar użytkownika
rumcajs
Posty: 124
Rejestracja: 12 lip 2010, 23:49
Lokalizacja: Pszów
Tytuł użytkownika: samotnik z wyboru
Płeć:

Post autor: rumcajs »

Młody, a znasz jakąś ideologię która chce zmieniać świat na gorszy?
Czy znam anarchistów?Tak,niestety znam,głównie są to punki.Ludzie którzy nie pracują ale zawsze na jabola albo jakiś denaturat mają,wielu z tych anarchistów już nie żyje bo się zaćpało na śmierć.Przeważnie żyją z złodziejstwa bo przecież pracować nie będą bo to wbrew ideologi anarchistycznej.Oczywiście wielkie korporacje żyją z ideologi archistycznej,trzepią z tego kasę ile wlezie.Tą stronkę którą podałeś jest tak samo obiektywna jak Radio Maryja i telewizja trwam.
Sam nie lubię policji ale zawsze mam do nich szacunek bo to zawsze władza i szacunek im się po prostu należy tak samo jak rodzicom czy żonie,nie ważne jakim by nie byli.
Mnie policja denerwuje tym że po prostu trzepią się zwykłych szarych obywateli dosłownie o byle co.Kiedyś szedłem na spacer z moim psem,pies był na smyczy ale nie miał kagańca z tego względu że był to wyżeł,a więc pozbawiony agresji,po prosty taki wieczny szczeniak.policja dowaliła się do tego braku kagańca,wszelkie tłumaczenia że pies jest niegroźny nie pomogły.Musiałem się z nim wrócić do domu.Niestety ale tym mnie bardzo wkurzyli,widać było że im się nudzi i szukają na siłę zaczepki.Pewnie jak by była jakaś większa grupka to by dali mi spokój ale pojedynczy osobnik świetnie się nadawał im do zabawy.
mojemu koledzy kiedyś dali upomnienie,ale najpierw chcieli mu dać mandat za to że zostawił rower przed sklepem i nie zabezpieczył go zapięciem do roweru.
Po prostu wkurza mnie takie czepianie się zwykłych obywateli o byle co.
Awatar użytkownika
rob30
Posty: 247
Rejestracja: 02 sty 2010, 23:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Spojené kr
Płeć:

Post autor: rob30 »

rumcajs pisze:Mnie policja denerwuje tym że po prostu trzepią się zwykłych szarych obywateli dosłownie o byle co.Kiedyś szedłem na spacer z moim psem,pies był na smyczy ale nie miał kagańca z tego względu że był to wyżeł,a więc pozbawiony agresji,po prosty taki wieczny szczeniak.policja dowaliła się do tego braku kagańca,wszelkie tłumaczenia że pies jest niegroźny nie pomogły.Musiałem się z nim wrócić do domu.Niestety ale tym mnie bardzo wkurzyli,widać było że im się nudzi i szukają na siłę zaczepki.Pewnie jak by była jakaś większa grupka to by dali mi spokój ale pojedynczy osobnik świetnie się nadawał im do zabawy.
mojemu koledzy kiedyś dali upomnienie,ale najpierw chcieli mu dać mandat za to że zostawił rower przed sklepem i nie zabezpieczył go zapięciem do roweru.
Po prostu wkurza mnie takie czepianie się zwykłych obywateli o byle co.
Prowler, sam bym tego lepiej nie napisał. I co Pan na to?
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

rumcajs, No niestety mam i miałem inne kontakty z ludźmi którzy byli/są anarchistami. Uogólnianie i dalsze ucieranie schematu Punk = Anarchista, Anarchista = Punk i na odwrót jest bezsensowne. Znam naprawdę wielu ludzi o takich poglądach jak moje i nie każdy jest jak to nazwałeś ćpunem. Każdy człowiek jest inny i do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć. A to, że widzisz jakiegoś jabol punka który ma naszywkę A w kółeczku, nie koniecznie musi oznaczać, że jednostka ta jest właśnie anarchistą.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

rumcajs pisze:dowaliła się do tego braku kagańca,wszelkie tłumaczenia że pies jest niegroźny nie pomogły.
nie ma czegoś takiego jak nie groźny pies :roll:. A to aby psy chodziły w kagańcu i na smyczy jest społecznie popierane. Prowadząc psa bez kagańca popełniasz wykroczenie i teoretycznie każdy policjant który nie zwróci Ci uwagi nie dopełnia obowiązków służbowych. Powinieneś im jeszcze podziękować ,że Ci 200 zł nie wlepili ;-) Bo gdyby szukali na prawdę zaczepki to byś mandat dostał . A tu masz cały wątek o tym jak postrzegany jest czasem pies

http://www.reconnet.pl/viewtopic.php?t=1587&start=0

A Twojego kolegę pewnie chcieli nastraszyć aby więcej takiej głupoty nie robił
Po prostu wkurza mnie takie czepianie się zwykłych obywateli o byle co.
no właśnie to jest typowo polskie myślenie. jadą 100 na 50 czepiają się mnie, pije piwo pod klatką czepiają się mnie, przechodzę na czerwonym czepiają się mnie, jadę po piwku samochodem czepiają się mnie, idę z psem bez kagańca czepiają się mnie... biednego zwykłego obywatela który nic złego nie robi :roll:
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

anarchistów nie lubię. Toleruję ich.

Prowler: co do psów; kaganiec dla każdego to przesada. NIe powinien to byc wymóg obligatoryjny, ale zdrowo rozsądkowy.
A tak przez błędy w zapisie o psach ras niebezpiecznych, cierpi Kowalski bo nie założył jamnikowi kagańca, a dres z psem przypominającym pitbulla, chodzącym luzem i bez kagańca się śmieje, bo tu nawet Policja woli niepodchodzić.

Ostatnio sam musiałem zrobić objazd przez miasto i pogonić moich młodych, bo cholera nie chciało im się wystawiać mandatów bo, głupio im tak "kolegom" z podwórka, którzy jeszcze z nich łacha drą.
Przecież to mamy na codzień. Przez błędy w zapisach ustaw, nikt nie wie co kto może. Kowalski nie ma odwagi tego zgłosić, Policja bez świadka nic nie zrobi, bo jak udowodni.
Kowalski liczy że MY się tym zajmiemy, a nam przecież nie wystarczy wiedzieć, MY musimy miec dowody, którymi Kowalski nie chce się dzielić, bo niechce mieć nic wspólnego.

Ale Kowalski będzie chodził i skarzył się że Policja nic nie robi. Ale jak ma powiedzieć co widział, to nagle on slepy i głuchy tam był.
A przez to całe cwaniactwo, winny jest Policjant, bo też jest szkolony by nie wierzył nadmiernie. Posłuchaj sam jakim tonem przeciętny Policjant wypytuje przygodnych ludzi którzy zatrzymali się przy wypadku. Odnosi sie wrażenie, że stara się im udowodnić, że stoją tu, bo mają wyrzuty sumienia bo spowodowali wypadek. Kowalski wtedy czuje, że musi udowadniać na każdym kroku że nie jest jeleniem.
Awatar użytkownika
rumcajs
Posty: 124
Rejestracja: 12 lip 2010, 23:49
Lokalizacja: Pszów
Tytuł użytkownika: samotnik z wyboru
Płeć:

Post autor: rumcajs »

Prowler, jako Policjant to musisz wiedzieć o tym że w Polsce pozostało nam mnóstwo głupich przepisów z czasów PRLu,przepisów gdzie są same zakazy.Widziałeś kiedyś myśliwych z wyżłami w kagańcach?Tym bardziej że mój pies nigdy kagańca nie miał.Żyjemy w takim kraju gdzie niczego nie wolno i na wszystko jest paragraf,jedyna nadzieja to właśnie w Policji która pewnych spraw nie będzie widzieć.Tak samo jest z legalną bronią,nawet z wiatrówkami.Każdy miłośnik tego sportu obawia się właśnie Niebieskich,dlatego że Policja ma prawo taką wiatrówkę zatrzymać do badania czy aby nie jest bronią,taka ekspertyza może trwać nawet kilka lat.Czasem ludzie mają drogi sprzęt na zawody,kiedy policja im ten sprzęt zatrzymuje to oznacza to że kilka lat nie będą uczestniczyć w zawodach.pytanie tylko czemu to robi?Sam jestem jak partyzant,po prostu ukrywam się z wiatrówką w lesie gdzie nie ma ludzi,tak żeby mnie nikt nie widział,bo gdyby ktoś zawiadomił że ktoś strzela w lesie to policja ma prawo mi tą legalną wiatrówkę zabrać.,mimo że nie łamie żadnego prawa,ale policja nie musi się znać na wiatrówkach i może ją oddać do ekspertyzy czy np na pewno nie ma więcej niż 17 J,bo jak ma np 18 J to już jestem przestępcą posiadającym nielegalną broń i grozi mi do 8 lat więzienia
W Czechach na rynku miasteczka można zaobserwować na ławeczce ludzi pijących piwko,na rynku znajduje się również komisariat Policji,myślisz że ktoś tam kiedyś dostał mandat za kultularne picie piwa?Otóż nie,mimo że przepisy też tego zabraniają.
Żaden strzelec w Polsce nie będzie lubił Policji i ma ku temu uzasadnione powody,mimo że posiadają legalnie broń i nie łamią żadnych przepisów to Policji unikają jak ognia dlatego że wiedzą że Policja może doczepić się do wszystkiego i jak chce to kłopotów narobi.
Nie jeżdżę na mecze ale mój sąsiad jest kibicem.Opowiadał mi jak Policja specjalnie prowokuje kibiców.W Pociągu gdzie są kibice ściśnięci jak śledzie,jest ciepło i okna po otwierane to nagle policja dla zabawy wrzuca im gaz,po czym się śmieje jak widzi łzawiących i duszących się kibiców.To niestety rodzi w tych ludziach agresję i złość na Policję.Oczywiście szufladkowanie wszystkich jest bardzo mylne.Mnie się wydaje że Policja powinna przejść wielką reformę szkoleniową,po prostu musi zrzucić z siebie postępowania i tok myślenie starej Milicji,bo mam wrażenie że wiele jest jeszcze Milicjantów a nie Policjantów.Masz odpowiedź dlaczego większość nie lubi Policji(Milicji)
Młody, Mnie nadal anarchiści kojarzą się z różnego rodzaju dzieciakami z bogatych domów którym się nudzi i zaczynają pic i ćpać a następnie ulepszać świat.
A najśmieszniejsze jest to że anarchiści ciągle głoszą pacyfizm,co już jest kompletnym idiotyzmem.Warto również wspomnieć że ideologia anarchii głównie pochodzi z Marksa,Lenina,Mao czy Stalina,czyli po prostu swego rodzaju Komunizm.
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

rumcajs, nie zgodzę się z Tobą. Anarchizm nie powstał w tych czasach, początki anarchizmu sięgają czasów starożytności. A oni w tych czasach nie żyli. Fakt mieli wpływ na ruch anarchistyczny w Europie ale anarchizm nie opiera się na ich ideach które wyrażali.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
rumcajs
Posty: 124
Rejestracja: 12 lip 2010, 23:49
Lokalizacja: Pszów
Tytuł użytkownika: samotnik z wyboru
Płeć:

Post autor: rumcajs »

Młody,młody masz rację tylko że właśnie komunizm powstał z ruchu anarchistecznego.Ideologia komunizmu jest ideologią anarchistyczną i nie da się temu zaprzeczyć.Oczywiście chodzi mi o samą ideologie a nie o praktyczne przykłady komunizmu.
Mnie tam najbardziej przeszkadza i nie pasuje ten pacyfizm,bo nie lubię jak coś się tworzy wbrew naturze człowieka.
Zablokowany