3 day Pack Helikon - Czy to dobry plecak?

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Frytas
Posty: 48
Rejestracja: 29 gru 2008, 19:13
Lokalizacja: Ostrołęka
Gadu Gadu: 12972890
Płeć:

3 day Pack Helikon - Czy to dobry plecak?

Post autor: Frytas »

Mam zamiar kupic ten plecak:
http://sklep.fort.send.pl/go/_info/?id=1379
tylko nie mam pojecia jak on sprawuje sie w terenie. Ma go ktos?
Ostatnio zmieniony 05 sty 2009, 00:49 przez Frytas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yokash
Posty: 6
Rejestracja: 01 sty 2009, 22:47
Lokalizacja: z dziczy...
Tytuł użytkownika: Yokash
Płeć:

Post autor: Yokash »

Z pewnego forum:
http://www.tactical.pl/forum/index.php/ ... 314.0.html

wypowiedź:
mam taki w Multicamie, plecak stworzony typowo na kamizelkę odłamkową, czyli miękkie plecy, szelki szerokie i cienkie. Dość pojemny, zazwyczaj w nim przenoszę lapka więc plecy mam usztywnione, bez tego noszenie staje się uciążliwe. Widziałem gdzieś kopię ale ze sztywnymi plecami, to już prędzej można polecić.
Awatar użytkownika
nordwest
Posty: 100
Rejestracja: 28 sie 2007, 10:27
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: nordwest »

Mam ten plecak od wiosny 2008, z tym że nie był dotąd bardzo intensywnie używany. Miałem go chyba tylko na jednej dłuższej wędrówce (zresztą tu opisana na forum w dziale wyprawy pt. Jednodniówka Puszcza Notecka), ale wtedy nie był w pełni wyładowany, a tylko ekwipunkiem na 1 dzień, tj. trochę jedzenia, aparat, lornetka, bluza, apteczka i.. kilka książek (atlasy przyrodnicze ;-) . Miałem go też na kilku innych wyjazdach, ale nie nosiłem go na dłuższe dystanse tylko bardziej służył jako torba-zasobnik. Jest dość pojemny , na wyjazdy do 3 dni powinien wystarczać, oczywiscie zależy ile kto ze sobą zabiera rzeczy (na typowy weekendowy wyjazd harcerski jest OK, pod warunkiem że nie masz zbyt wielkiego śpiwora (jakiejś starej watoliny itd.), umiesz się dobrze spakować i nie zabierasz zbyt dużo rzeczy drużynowych.

Jeżeli orientujesz się na czym polega system MOLLE to chyba nie trzeba szeroko opisywać. Praktycznie z wszystkich stron można do plecaka coś dopiąć (ładownice, kieszenie, manierkę itd.) Ja wcześniej używałem tylko plecaków typowo turystycznych, to jest mój pierwszy militarny (oczywiście nie licząc posiadanej dawno temu "kostki") i jestem z samej konstrukcji dość zadowolony. Ma wygodny system nośny (pas biodrowy i pas piersiowy, szerokie pasy naramienne), ale brak czegokolwiek od strony pleców - ja sobie włożyłem tam kawałek karimaty, żeby usztywnić plecy.

Główne zastrzeżenie dotyczy jakości materiału. To jednak jest raczej średniej jakości kopia, a nie to samo co oryginał. Materiał to nie jest cordura, tylko coś słabszego i cienszego. Oczywiście nie grozi to jakąś katastrofą, ale warto mieć świadomość tego. Dostajesz wyrób w niskiej cenie, na kieszeń nastolatka, ale z wynikającymi z tego konsekwencjami. Trzeba też uważać przy zakupie na drobne wady. W jednym egzemplarzu widziałem klamrę przy bocznym troku wszytą odwrotnie, co bardzo utrudniałoby ściąganie boczne plecaka.

Generalnie (choć zastrzegam że moje doświadczenie z tym plecakiem nie jest największe) to można powiedzieć, że to dobry plecak za tą cenę.

Jedna uwaga: na przyszłość proponuję pisanie nazwy plecaka (czy innego sprzętu) w temacie wątku. Pozdrawiam.
Frytas
Posty: 48
Rejestracja: 29 gru 2008, 19:13
Lokalizacja: Ostrołęka
Gadu Gadu: 12972890
Płeć:

Post autor: Frytas »

Jezu... Taka obszerna wypowiedz w tak krotkim czasie... To sie nazywa spoleczność internetowa :-)
Wielkie dzięki
P.S. Na wypady harcerskie mam cywilną "najkę" i nieśmiertelną kostkę :-D
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Zalezy do czego ten plecak bedziemy potrzebowali, jak go obladujesz na maxa, to nie wytrzyma dlugo. Nie uzywam , ale mialem w reku i sprawil wrazenie srednie, kupilem dlatego Maxpedition, ale jak mialbym wybierac(nie wiem, ile masz zamiar na ten plecak kasiory wydac) to bym kupil Wolwerina 32..albo Maxa
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Albo jak Ci się ten plecak podoba to możesz kupić taki uszyty przez Eagle Ind (Jeszcze chyba LBT takie szyje). Sporo kosztują ale są warte swojej ceny.
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Ta LBT, zdecydowanie kup sobie taki.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Hmmm.... Coś dziwnego dzieje się z reconem..... nikt już nie poleca Janysporta :)

Jeśli chcesz pancerny plecak za dość niską cenę to poszukaj PP25, jest trochę mniejszy od tego co podałeś ale materiały ma o wielę lepsze

Na allegro kilka jest. Możesz też kupić podobny plecak z miwo-military.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Z plecakiem z miwo lepiej trochę poczekać aż praszka się na pasamon przesiądzie.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Wedrowycz89 pisze:Hmmm.... Coś dziwnego dzieje się z reconem..... nikt już nie poleca Janysporta :)
Pewnie Janysport przestał już być 'treendy' ;-)
Jak zobaczyłem co i za ile kolega chce kupić to też pomyślałem o używanym (choć nie koniecznie) PP25 z cordury.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Teraz jest na allegro PS 20 z Cordury za 149 zł, czyli wcale nie wiele drożej od tego "3 day packa" A widziałem na allegro nawet lekko używane już od 70 zł.

Co do LBT to fajne plecaki, http://www.londonbridgetrading.com/m1we ... 895DABA022 właśnie 3 day packi najbardziej mi się podobają, tylko ta cena....... i dostepność........
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

A ja już nigdy nie kupię placaka bez systemu nośnego :)
nie znosze mieć całych pleców mokrych, a do tego plecak jak dobrze leży to się wydaje lżejszy , nie jak ten worek na kartofle... ;)
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

A ja już nigdy nie kupię placaka bez systemu nośnego :)
A to robią jakieś plecaki bez szelek? :-P

Rozumiem że chodzi Ci o PP25? Fakt Cordura na plecach potrafi umilić życie.
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

chodzi mi o wszystkie plecaki które mają płaskie plecy....
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Fredi, widzę że zaczynasz ramoleć ;-)
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

cóż , człowiek na starość robi się wygodny :)
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Post autor: wilk4561 »

Mam 3 day packa typ 2. Według mnie świetny plecak. Tylko się sznureczki urywają ale to zupełnie nie problem. Wystarczy wymienić na mocniejsze. Mogę z czystym sumieniem polecić ten plecak :D
Kup se Morę
Awatar użytkownika
terenowy
Posty: 12
Rejestracja: 17 lut 2010, 16:14
Lokalizacja: Ghost Team Słupsk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: terenowy »

Za tą kasę dołożyłbym i poszukał czegoś z Miwo czy Janysta. Wykonanie chińskie, nie warte polecenia, no chyba że ktoś jest twórczy i potrafi poprawić szwy itp. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ