Gerber Instant

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Ori00n
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2013, 19:42
Lokalizacja: Szczecin

Gerber Instant

Post autor: Ori00n »

Jak sama nazwa tematu wskazuje, chciałbym poznać waszą opinię na temat tego noża.
Czy może miał go ktoś, jeżeli tak to jak się sprawował. Chciałbym potraktować ten nóż jako EDC (Every Day Carry).
Awatar użytkownika
qawsed
Posty: 41
Rejestracja: 04 kwie 2008, 14:43
Lokalizacja: Toruń
Tytuł użytkownika: Bartosz ateista

Post autor: qawsed »



Dobrą reklamę mu wymodzili.

Nie miałem w rękach, ale na hamerykańskich forach pisali o tragicznej jakości blokady i wykonania. Na knives pokrótce też.
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Ori00n, daj sobie spokój z gerberami, weź za dwa razy mniejszą kasę sanrenmu i ciesz się życiem zamiast przeklinać zakup gerbera. Reklama to jedno a życie to co innego, gerbery od 3 lat nie produkują niczego co wytrzymuje więcej niż kilka miesięcy, a szczególnie to co sygnowane BG to czyste zuoo. Mam z gerbera multitool i miałem folder - multitool służy mi jako kombinerki w domu bo do niczego innego sie nie nadaje (bity za grube, ostrza o dupsko potłuc) a folder sprzedałem kolesiowi w robocie którego nie lubiłem (więc możesz sobie wyobrazić jak bardzo lubiłem sam folder).
Sanrenmu da ci dobą stal (benchmade kopia) i dobrą cenę, noże nie są chińską taniochą, są dobrze zrobione i chodzą płynne, niejednokrotnie lepiej wykonane niż ich odpowiedniki z usa.
Ja polecam gorąco, mam model sanrenmu 939, używam i na inny nie zamienię.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Ori00n
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2013, 19:42
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ori00n »

No, reklama zacna. Szukam jakiegoś pancernego noża składanego, najlepiej z tym szybkim zwolnieniem blokady. Podobał mi się ten z uwagi na to, że jest tym czego szukam, bynajmniej tak to zrobili na reklamie. Podoba mi się również opcja współgrania z krzesiwem.

A i przydałoby się żeby był jakiś większy bo mam duże dłonie i nie chce żeby wyglądał jak zabawka, i żeby się przyjemniej i poręczniej nim operowało.
Awatar użytkownika
qawsed
Posty: 41
Rejestracja: 04 kwie 2008, 14:43
Lokalizacja: Toruń
Tytuł użytkownika: Bartosz ateista

Post autor: qawsed »

Qasz z tą dobrą stalą w Sanremu bym nie przesadzał, jest ok, ale nie oszukujmy się jest to niska półka, ale zgadzam się, że w tej firmie stosunek ceny do jakości jest znakomity, edcuje 710 i jestem bardzo zadowolony.

Orioon- jak chcesz ze wspomaganiem i większy to może coś od crkt albo kershaw? W tym ostatnim speedsafe jest w wielu ciekawych modelach.
Ori00n
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2013, 19:42
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ori00n »

Nie mogę nigdzie znaleźć tego kształtu co na tamtym gerberze, odpowiedniej wielkości i zależy mi na wytrzymałości, więcej nie oczekuje.
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

Ori00n pisze:opcja współgrania z krzesiwem.
Ale w jakim sensie?
Kocham zwierzęta.
Są takie pyszne ......
Ori00n
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2013, 19:42
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ori00n »

Da radę iskry wydobywać z krzesiwa przy pomocy pocierania nożem o niego.
Awatar użytkownika
ColdDemons
Posty: 33
Rejestracja: 24 mar 2013, 09:35
Lokalizacja: Górowo Iławeckie
Płeć:

Post autor: ColdDemons »

Oczywiście. Jeśli głownia nie będzie wykonana z jakiegoś gównolitu to jak najbardziej.
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

Tak jak napisał przedmówca :-)
Liczy się w tym przypadku twardość stali a nie marka czy kształt noża.
Dlatego nie do końca wiedziałem co masz na myśli.
Kocham zwierzęta.
Są takie pyszne ......
Awatar użytkownika
qawsed
Posty: 41
Rejestracja: 04 kwie 2008, 14:43
Lokalizacja: Toruń
Tytuł użytkownika: Bartosz ateista

Post autor: qawsed »

Wybór jest ogromny, poczytaj forum i na pewno coś znajdziesz.
Np. crkt m21-04 można dostać w dobrej cenie, to duży i mocny nóż, ma wspomaganie bez sprężyny ,inaczej niż w speedsafe, ale robi robote.
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

crkt m21-04 cena 269 zł
stal aus8

wpisz w google "sanrenmu odpowiednik stali"
pierwszy link z góry mówi:
"Stal nierdzewna użyta do produkcji ostrza to 8Cr13MoV będąca odpowiednikiem popularnego gatunku Aus8."
to tak apropos "głownia nie będzie wykonana z jakiegoś gównolitu".
jakość stali w sanrenmu nie różni się "prawie niczym" (ponieważ są to setne w ilościach węgla i niklu - zresztą można poszukać na knives.pl) i za te setne dać się oszkopić (bo tak to trzeba nazwać) na 2,5 wyższą cenę to trzeba być sadomasochistą choć po troszę.
Sanrenmu produkuje naprawdę bardzo mocne, bardzo dobre i sprawne maszyny, zanim kupiłem mojego 939 to ponad 2 tygodnie spędziłem na czytaniu for polskich ale i przedewszystkim zagranicznych. Wynika jasno że w tym wypadku płaci się za markę i "ubezpieczenie" mechanizmu otwierania noża (złamanego ostrza gwarancja nie obejmuje) w frame-lock nie ma się co popsuć więc gwarancja na 2 tygodnie wystarcza a mechanizm ślizgowy jest żywcem zerżnięty z innych zachodnich konstrukcji i wykonany bardzo starannie.
Wiec każdy kupuje co chce ale warto zastanowić się nad opcją sanrenmu bo zwyczajnie płaci się cenę produktu nie obarczoną ceną loga i wpisu "since 18cośtam" - jeszcze, bo za niedługo sanrenmu pójdą w górę (jeszcze z rok lub dwa kiedy większość zapomni skąd się wywodzą)

Nie sprzedaje noży w sklepie i nie jestem przedstawicielem sanrenmu - zwyczajnie jestem świadom za co płacę i lubię wiedzieć więcej niż to co pisze w ulotce.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
ColdDemons
Posty: 33
Rejestracja: 24 mar 2013, 09:35
Lokalizacja: Górowo Iławeckie
Płeć:

Post autor: ColdDemons »

Qasz pisze:crkt m21-04 cena 269 zł
stal aus8

wpisz w google "sanrenmu odpowiednik stali"
pierwszy link z góry mówi:
"Stal nierdzewna użyta do produkcji ostrza to 8Cr13MoV będąca odpowiednikiem popularnego gatunku Aus8."
to tak apropos "głownia nie będzie wykonana z jakiegoś gównolitu".
Złego słowa nie powiem o Sanrenmu, sam posiadam SRM 707 i potwierdzam pięknie krzesze. ;) Choć do tego Morki używam, w teren foldera nie zabieram. Victorinox fajnie krzesze również, zwłaszcza otwieracz do konserw. :)
Awatar użytkownika
qawsed
Posty: 41
Rejestracja: 04 kwie 2008, 14:43
Lokalizacja: Toruń
Tytuł użytkownika: Bartosz ateista

Post autor: qawsed »

Quasz nie porównuj 8Cr13MoV od sanremu to aus 8, bo jest gorsza, ba w porównaniu do tej samej stali,ale robionej przez spyderco też wypada gorzej, rodzaj stali to nie wszystko;)
Żadnego "oszkopienia" w zakupie crkt m21 nie ma, bo to dobry nóż i nie jest to, to samo co sanremu. Jeszcze raz powtarzam sanremu jest ok, sam edcuje i nie mam żadnych zastrzeżeń, ale rozumując według Ciebie to najlepiej olać cały rynek i firmy z doświadczeniem i historią, i przerzucić się na chińczyków robiących ich kopie. Gość szuka wytrzymałego narzędzia, a m21-04 taki jest i można go czasami dorwać za mniej niż 200zł na bazarku knives;) Poza tym nie upieram się przy tym modelu dałem tylko propozycje, a jak pisałem wyżej wybór jest ogromny.
Ori00n
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2013, 19:42
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ori00n »

A co powiecie na Gerber paracord knife? Widziałem oceny to nie ma dosłownie żadnego detalu do którego się można przyczepić. Nóż jest skonstruowany pod full tank, poza tym to co lubię najbardziej to posiadać przy sobie paracord nie wspominając o tym, że cena jego jest conajmniej niska, także wydaje mi się czymś dobrym na pikniki etc, ale nie do lasu na więcej niż 2 dni. A co do składanego to chyba jednak zdecyduję się na crkt m21-04, mam nadzieje tylko, że nie będzie wyglądał jak nóż do masła w moich rękach. Co nie znaczy oczywiście, że nie jestem dalej otwarty na propozycje ;)
Awatar użytkownika
zaCiety
Posty: 157
Rejestracja: 14 maja 2008, 21:10
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: dawniej "Inkwizytor666" MTPN
Płeć:

Post autor: zaCiety »

Qasz, twoje porownania stali to masakra. Ale jezeli chodzi o noze sanremu to bardzo dobry wybor za niska cena.
Ori00n, dla mnie pancernym nozykiem jest Rat1, polecam nozyk, jest to naprawde dobry nozyk ktory nie boi sie pracowac. Co do produktow Gerbera to lepiej uwazac, nie sa one najtansze i raczej sredniej jakosci(oczywiscie nie wszystkie produkty). Zrobisz ja zachcesz, jak mi sie jakis nozyk spodoba to moze on byc malo uzytkowy, ale musze go miec :mrgreen:
Jeden kraj, jeden język, a ja ich kurna nie rozumie!!
Ori00n
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2013, 19:42
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ori00n »

Mam tak samo co do zapatrzenia w jakimś nożu ;)
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Warto zwrócić uwagę, że istnieją dwie wersje: M21-04 oraz M21-04G, która posiada okładziny z G10 i stal 8cr14. Posiadam CRKT w drugiej odsłonie, jest to porządny folder, tylko, że ja go kupiłem za 150 zł kilka lat temu :D
Mankamentem jest, że posiada recurve, która wyklucza ostrzenie na płaskiej ostrzałce. Zdarzyło mi się nim batonować, co spowodowało odgięcie się blokady AUTOLAWKS. Z dwojga złego to dobrze, że się nie złożył samoczynnie, tylko nie dał się później zamknąć. Rozkręcenie i ponowne zagięcie blaszki naprawiło problem. Ostrość trzyma bardzo dobrze. No i swoje waży :-P
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
qawsed
Posty: 41
Rejestracja: 04 kwie 2008, 14:43
Lokalizacja: Toruń
Tytuł użytkownika: Bartosz ateista

Post autor: qawsed »

Jezuniu batonowanie folderem jakimkolwiek to przegięcie:D Rat1 jest świetny to prawda,ale patrząc na to jaki nóż się spodobał koledze to może coolfactoru zabraknąć;)
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Jezuniu batonowanie folderem jakimkolwiek to przegięcie:D
Mam foldera made in China, po którym można spokojnie batonować. Warunkiem trwałości jest dokręcenie co jakiś czas jednej z ważniejszych dla integralności noża śrub.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
qawsed
Posty: 41
Rejestracja: 04 kwie 2008, 14:43
Lokalizacja: Toruń
Tytuł użytkownika: Bartosz ateista

Post autor: qawsed »

Tylko blokada dostaje po dupie ze względu na naprężenia, batonowanie to robota dla fixeda:)
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Dajcie spokój z tymi stalami, przy urzytkowaniu codziennym stal z sanrenmu niczym nie różni się od aus8, ja tego nie odczówam, obydoje noży ostrze tak samo często i różnic nie widzę a nie siedzę nad ostrzem z mikroskopem elektronowym i trzepie gruche jak ta kt cudnie wygląda, tnę tymi ostrzami - nie czuć tego na codzień, jeszcze raz to powiem.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Ori00n
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2013, 19:42
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ori00n »

A na temat Gerber Paracord knife nikt się nie wypowie? :D
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

Jak widzę wyrób sygnowany logo BG to zapala mi się ostrzegawcze światełko (płacisz za znaczek nieadekwatnie do jakości "zabawki").
Jeśli potrzebujesz "łoma" bez okładek na rękojeści to kup coś od krajowych nożorobów a na pewno będziesz zadowolony.
Kocham zwierzęta.
Są takie pyszne ......
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

qawsed pisze: Rat1 jest świetny to prawda
I ja to potwierdzę. Nie używałem go, ale macałem, kupiłem na urodzinowy prezent dla kumpla i bardzo chwali.
Gdybym miał wybierać EDC między CRKT, a Ontario, to Szczur zająłby miejsce przy moim pasku.
Ori00n pisze:A na temat Gerber Paracord knife nikt się nie wypowie?
Chcesz go używać jako EDC? Nie ma lepszego noża do codziennego noszenia jak folder lub scyzoryk.
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
ODPOWIEDZ