Nadmanganian potasu

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Kapitan Apteka
Posty: 196
Rejestracja: 09 sty 2013, 19:26
Lokalizacja: Tychy/Kielce
Tytuł użytkownika: kundelbury
Płeć:

Post autor: Kapitan Apteka »

Sposób użycia medycznego NP znajdziesz na ulotce, która jest załączona do formy sypkiej i tabletkowanej. Do picia powinno wystarczyć, tak jak już napisano uzyskanie lekko różowego roztworu.

Kiedyś na rejsie, nasz młody kapitan chciał się po sztormie pochwalić sprytem i w miejsce zepsutej pompy zęzowej podpiął pompę wody pitnej. Owszem wybrał, przestało syfem bryzgać spod gretingów, ale pojawiło się pytanie - jak teraz odkazić instalację. Użyliśmy właśnie KMnO4 - w stężeniu "lekki, acz zdecydowany róż". W porcie po przepłukaniu zbiorników każdy z "ratowników" całej instalacji wodnej wychylił testowo po szklanie surowej wody ze zbiornika łodzi. Smak był podły, ale nikogo szlak nie trafił.

pzd

KA
„Maszerować to prześcignąć własny cień. To móc wyprzedzić samego siebie, pozdrawiając się uprzejmie."

https://plus.google.com/photos/10564546 ... qIusitLKOQ
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Kiedyś w domu przyrządziłem sobie napój z nadmanganianem i żyję. Nie bać się tego używać, kiedy nadchodzi potrzeba, tylko pamiętajcie o umiarze - czyli lekki róż!

1/3 małej tabletki starczy na 1,5l wody.
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 81
Rejestracja: 08 wrz 2009, 11:47
Lokalizacja: Kraków
Gadu Gadu: 6831592
Tytuł użytkownika: Wilczy Pasterz
Płeć:

Post autor: Volo »

1/3 na 1,5l to chyba za dużo?
U mnie starczyło może siarenko jak cukru do 2l i było różowe jak bluzeczka gimnazjalistki.
Daj acz ja pobruszę a ty skocz do piwnicy po piwo.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Volo, też kiedyś mi się wydawało dużo, ale z tego co wiem, to tabletka na 1,5L wody da stężenie mniejsze (>0,01%) niż wymagane do płukania żołądka (0,02%), więc 1/3 tej zawartości z pewnością krzywdy nie zrobi (na oko tak se mówię, więc jak komuś chce się liczyć to niech to zrobi). Zwłaszcza, że tak oczyszczaną wodę dobrze przepuścić przez filtr węglowy po odkażeniu (wyłapuje KMnO4). Ewentualnie można zeżreć sobie kapsułkę węgla aktywowanego.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 81
Rejestracja: 08 wrz 2009, 11:47
Lokalizacja: Kraków
Gadu Gadu: 6831592
Tytuł użytkownika: Wilczy Pasterz
Płeć:

Post autor: Volo »

Tak tabletka na 0,5l powstaje roztwór ciemno purpurowy i stosuje się go do utleniania!!! toksyn z błony żołądka. Dalej za instrukcją:
Przypadkowe wypicie roztworu nadmanganianu potasowego 1:4000 powoduje ostre zatrucie z objawami nudności, uszkodzeniem błony śluzowej przewodu pokarmowego, uszkodzeniem wątroby lub nerek, niewydolnością krążenia i oddychania...
Wyjątkowo stosowany do płukania toksyn z żołądka.
Ja zazwyczaj tylko zrzucam opiłki z koreczka ew pocieram palcem (brudzi) pastylkę do butelki.
Daj acz ja pobruszę a ty skocz do piwnicy po piwo.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Volo, no ale przecież mówimy o 1,5l, czyli trzykrotnej objętości i trzykrotnie mniejszej ilościi nadmanganianu! W dodatku nie mówię o piciu bezpośrednim, tylko po przepuszczeniu przez filtr. Jak można zauważyć, stężenie roztworu o którym pisze soohy to ~0,002%. Ja robię to na kolor zawsze, więc też nie zwracam za bardzo uwagi na ilość którą wrzucam, ale skoro kolor ponoć był bladoróżowy, to czemu mam mu nie wierzyć?

W weekend postaram się przeprowadzić mały test na butelkach litrowych i wrzucę zdjęcia na których będzie kolor i podpisane stężeniem, ustali się poniżej którego stężenia jest 'bezpiecznie'. Pasuje?
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 81
Rejestracja: 08 wrz 2009, 11:47
Lokalizacja: Kraków
Gadu Gadu: 6831592
Tytuł użytkownika: Wilczy Pasterz
Płeć:

Post autor: Volo »

Pewnie że pasuje, ja tylko zaznaczyłem, żeby ktoś kto tylko zerknie na post nie wychylił od razu "buraczanego" napoju :-D
Daj acz ja pobruszę a ty skocz do piwnicy po piwo.
ODPOWIEDZ