Wybór lekkiego namiotu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

SmileOn pisze:P.S. Doczu, żebyś też nie pomyślał, że moje słowa są 'ad personam' - ja tylko pokazuję drugą stronę medalu a z Tobą zawsze chętnie tarninówki czy innego specyjału łyknę, i mam nadzieję że Ty również.
Tyyyy no weź... przecież ja się nie obruszam :)
to że mamy odmienne zdanie na pewne sprawy, nie znaczy że jest jakiś konflikt między nami.
SmileOn pisze:Te namioty są dość specyficzne - w nich chodzi głównie o wagę którą ciężko będzie przebić.
Ja się z tym zgadzam, ale w większości przypadków jakie na tym forum możemy rozpatrywać, większa rolę będzie grać cena, a nie waga.
Oczywiście udział w dyskusji biora uzytkownicy specyficzni, jak np. Rzez, dla których waga jest jednym z głównych kryteriów, ale jak już wcześniej pisałem takich userów bedzie może z 5% tego forum, jak nie mniej.
Nie potępiam tych konstrukcji zupełnie w czambuł, ale ich główną wadą jest cena nieadekwatna (w mojej ocenie) do możliwości.
Namiotu slawcio89 również nie potępiałem, ale wyraziłem swoje zdanie o kolorze i o nienajniższej jak na tę konstrukcję wagę. Ceny wówczas nie znałem.
slawcio89 pisze:ja kupiłem namiot żeby przetwać weekend w zime w górach ,a ogólnie to bedzie wykorzystywany wakacyjnie wiec myśle że sie nie "rozpadnie"
Z chęcią poczytam o dalszych losach tego namiotu, bo cena naprawdę jest fajna, co nie znaczy że bym taki namiot kupił :mrgreen:
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Dobry wieczór,slawcio89 proponuje ci zmiane stelaża,obawiam sie o twój stelaż z włókna szklanego,który na wiekszym mrozie popęka Ci
Awatar użytkownika
slawcio89
Posty: 16
Rejestracja: 12 gru 2012, 14:39
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: slawcio89 »

Witam Tresor, czyli Twoim zdaniem nie wytrzyma ten namiot weekendu w górach ?
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Doczu pisze:Nie potępiam tych konstrukcji zupełnie w czambuł, ale ich główną wadą jest cena nieadekwatna (w mojej ocenie) do możliwości.
Mam podobne zdanie, dlatego też pod linkami napisałem, że fajnie by było gdyby ktoś robił kopie - oczywiście w niższej cenie. :D
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

SmileOn pisze:Mam podobne zdanie, dlatego też pod linkami napisałem, że fajnie by było gdyby ktoś robił kopie - oczywiście w niższej cenie.
Ale kopie są vide ponchonamiot Arizzon z sypialnią, ale z ceną jest kłopot, bo niestety jak chce się mieć wysoką jakośc produktu, to nie ma bata, i trzeba trochę kasy wyłożyć.
Cudów na tym świecie nie ma.
partyzant
Posty: 35
Rejestracja: 02 wrz 2012, 15:24
Lokalizacja: Lubelskie
Płeć:

Post autor: partyzant »

NumLock pisze:partyzant, posiadam ww. namiot i tak jak pisze Q_x, to namiot jednoosobowy. Plecak wejdzie, ale komfort maleje, ponieważ jest mniej miejsca na nogi. Namiot na kijach stoi stabilnie, robi dobre wrażenie.
Minusem jest kolor :/
A czy ALTUS GÓRIZ posiada w wejściu moskitierę? Na zdjęciu nie widać i w opisie nie ma nic o tym.
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

partyzant, namiot nie posiada moskitiery. Jedyne siateczki są przy wywietrznikach.
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
partyzant
Posty: 35
Rejestracja: 02 wrz 2012, 15:24
Lokalizacja: Lubelskie
Płeć:

Post autor: partyzant »

Czyli drugi minus dla niego.
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

slawcio89 pisze:Witam Tresor, czyli Twoim zdaniem nie wytrzyma ten namiot weekendu w górach ?
Dobry wieczór,zależy od wielu czynników takich jak siła wiatru i temperatura powietrza,jeśli jakimś cudem zimą w biesach bedzie w nocy -10 st i bez wietrznie to może stelaż nie strzeli...Na twoim miejscu zakupił bym stelaż z stopu aluminium bądz olał namiot i spał w bivy bagu ( jeśli posiadasz)
Awatar użytkownika
slawcio89
Posty: 16
Rejestracja: 12 gru 2012, 14:39
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: slawcio89 »

Wróciłem z Bieszczad cały i zdrowy , pierwsza noc w namiocie musze przyznać super sprawa ,
wiatr był ogromny , miałem wrażenie że w tym lesie co chwile przelatywał samolot z taka siłą wiało ,
natomiast szybki w rozstawieniu/złożeniu , dosyć praktyczny , jednak 2 nocy jak już go rozstawiłem w innymi miejscu , podłoga była wilgotna... na szczescie miałem karimate i porządny śpiwór więc dałem rade :)
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

http://allegro.pl/namiot-survivalowy-ar ... 62541.html
namiot armii austriackiej 1,1 kg 79 zł

tylko w nim dna brak i chyba był by DYI rozwiązaniem.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Qasz pisze:http://allegro.pl/namiot-...2870362541.html

namiot armii austriackiej 1,1 kg 79 zł



tylko w nim dna brak i chyba był by DYI rozwiązaniem.
tak i 1,1 kg to waży pół namiotu :-P
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Znajomy ma ten namiot, waży 4,3KG
Razem ze stelażem i szpilkami.
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

slawcio89, ja mam kawałek ortalionu, który podkładam pod podłogę namiotu. Czasami producenci oferują dodatkowo wzmocniony kawałek plandeki do podkładania pod podłogę namiotu. Chroni przez przebiciem, i zawsze łatwiej otrzepuje się z igliwia taki kawałek materiału, niż cały namiot. Dodasz kilka deko do całej wagi, ale korzyści są wymierne.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Slawcio89, z wojska BW są podkładki z grubej zbrojonej folii. Służyły jako podłoga do połączonych pałatek. Używam tego od lat, kosztowało 6pln/szt. Sprawdziłem - jest, nadal 6 zyli.
http://allegro.pl/cerata-izolacyjna-woj ... 52808.html
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Parthagas pisze:Slawcio89, z wojska BW są podkładki z grubej zbrojonej folii. Służyły jako podłoga do połączonych pałatek. Używam tego od lat, kosztowało 6pln/szt. Sprawdziłem - jest, nadal 6 zyli.
http://allegro.pl/cerata-izolacyjna-woj ... 52808.html
280 gram. Trzeszczy gorzej niż plandeka. Ale fakt, nic się tak pięknie nie składa :)
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Co trzeszczy, jak trzeszczy? To jest coś pośredniego miedzy folią a gumą, takie polietylenowate zbrojone cóś. Chyba jasno się wyraziłem?!
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Miałem, używałem, sprzedałem. Plandeka to jest cichutka przy tym. No chyba że rożne były materiały.
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

o sorki nie doczytałem dokładnie na aukcji, ale france wybiegu użyli. No nic, widać w tym temacie nie ma DYI :-(
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Kagieras
Posty: 19
Rejestracja: 20 gru 2012, 23:43
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Kagieras »

Ma ktoś może doświadczenie w skracaniu "rurek" do namiotu iglo -przy jednoczesnym dołożeniu kolejnych żeby długość się zgadzała ofkors-? Będzie to działało, czy się nie uda się ich wygiąć? Ich długość jest strasznie upierdliwa przy pakowaniu. W trójkątnych namiocikach można zastąpić stelaż czymkolwiek: patykiem, kijkami, siekierą, maczetą i uniknąć noszenia stelaża. W chyba nie da się tego niczym zastąpić?
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

Są jakieś takie zakłady, co robią customowe stelaże, ale za zachodnie pieniądze - znaczy drożej od niejednego namiotu. Myślę, że przy doświadczeniu z giętarką da się "łuk" zamienić w "wielokąt":
Obrazek
Nie wiem za to, czy takie coś może się opłacić, bo za komplet materiałów (rurki z włókna węglowego, coś do łączenia tych rurek) pewnie dalej można kupić cały namiot z gatunku takich trójkątnych.
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Doczu pisze:
Gryf pisze:Helsport Ringstind Light I
Ma jeden poważny minus - trzeba się nawbijać trochę szpilek żeby stał poprawnie :(
No i mnie trochę nie podobała się półprzeźroczystość namiotu.
Szpiliki? Standardowo, minimalnie ok. 10 max. 14.

Zanim ja w swoim namiocie wsunę maszty/pałąki, w namiocie Helsportu masz już powbijane śledzie.
W moim Mountain Equipment wbijam w komplecie 14 śledzi co nie stanowi ani zalety ani wady.

A przezroczystość? Nie zauważyłem. Subiektywne wrażenie. Uważam, że jest standardowo.
Kagieras
Posty: 19
Rejestracja: 20 gru 2012, 23:43
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Kagieras »

O wygięciu rurek nie pomyślałem... Proste a genialne.

Przy okazji szukania hamako-namiotu znalazłem to:

http://gadzetomania.pl/2011/08/11/hiperlekki-namiot-rozlozysz-bez-stelazu
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Chce widzieć jak to coś zachowuje się podczas wiatru :lol:
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Kagieras pisze:O wygięciu rurek nie pomyślałem... Proste a genialne.

Przy okazji szukania hamako-namiotu znalazłem to:

http://gadzetomania.pl/2011/08/11/hiperlekki-namiot-rozlozysz-bez-stelazu
Nie ma co news gazetowy wspaniały, pismak się popisał :)
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
ODPOWIEDZ