spotkania Północy o północy

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Balkon
Posty: 87
Rejestracja: 09 lip 2011, 01:05
Lokalizacja: Bytów
Gadu Gadu: 12477511
Tytuł użytkownika: Błotny Łazęga
Płeć:

Post autor: Balkon »

W drugiej połowie sierpnia jeśli nic się nie wydarzy mam zamiar obejść jezioro Wdzydzkie.
Termin mi jest dowolny więc weekend czy od pon do pt nie gra roli :)
Jest ktoś chętny?
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Z Gdańska Głównego możecie wsiąść w autobus 111 i jechać na Górki Zachodnie. Byliśmy tam na dniach i była to jeden z zacniejszych wyjazdów (Qazimodo świętował wówczas rocznicę ślubu ze swoją połowicą :) ). Nockę spędziliśmy koło "wieży obserwacyjnej", rankiem przewędrowaliśmy na plażę. Miejscówkę zdradził nam właśnie Qazimodo i jest wyśmienita!

TPK to też fajne miejsce, ale wg. mnie południowa część jest dość monotonna w krajobrazie (południowa, czyli na południe od Sopotu Kamiennego Potoku tak mniej więcej). Warto tam się wybrać do Doliny Radości. Jest ładna i malownicza. W okolicach Diabelskiego Kamienia robiliśmy też raz nocną nasiadówę i było bardzo zacnie :) Ciekawsza część jest północna, bo prócz lasów są tam urokliwe jeziorka. Polecam bardzo bardzo! Jednak w części północnej należy uważać na rezerwaty :!:
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Mokry
Posty: 39
Rejestracja: 18 lip 2013, 19:31
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mokry »

"Wieża obserwacyjna" o której mówisz to część Szlaku Fortyfikacji Nadmorskich:
http://www.gdansk.pl/turystyka,624,12645.html

Polecam przejść całość, nie tylko ze względu na obiekty militarne ale i piękne krajobrazy. Dla miłośników fortyfikacji dodam że warto pójść kawałek dalej w stronę portu i obejrzeć wieże kierowania ogniem 25 Baterii Artylerii Stałej:

http://outdooradventure.com.pl/?p=58

Relacja pochodzi z 2007 roku, ostatnio byłem tam w 2010 więc nie wiem ile się pozmieniało, ale wieże na pewno stoją :) W 2007 były tam jeszcze dobrze zachowane opuszczone koszary jednostki wojskowej, teraz na pewno są już zburzone.
Awatar użytkownika
magsg
Posty: 78
Rejestracja: 05 paź 2011, 15:09
Lokalizacja: Obywatel Świata
Płeć:

Post autor: magsg »

Coś cisza w temacie... Może zaplanujemy jakiś wypad??? APO co ty na to???
"Gdy nie ma gdzie zawrócić, trzeba iść naprzód" Marco Polo
Awatar użytkownika
Preano
Posty: 104
Rejestracja: 31 sty 2010, 14:06
Lokalizacja: Konopiska
Gadu Gadu: 7236513
Płeć:

Post autor: Preano »

Cisza, cisza, a chciałbym właśnie zapytać o dwie rzeczy:

1. Planujecie jakiś wypad między 11.08, a 19.08 ?

2. Gdzie można znaleźć miejsce na spokojny nocleg w promieniu godziny - dwóch marszu od Gdańska - Oliwy?
Widzę tu TPK, macie może ciekawe miejscówki w nim upatrzone ?

Wstępnie planuję dostać się stopem do Władysławowa, a stamtąd brzegiem przez Łebę do Słowińskiego PN.
Ogólnie będę gdzieś w czworokącie Władysławowo-Łeba-Lębork-Gdynia.
„Nie mogliśmy dopuścić do siebie myśli o zrezygnowaniu – pokusa byłaby zbyt silna”
J.Pałkiewicz: Syberia - wyprawa na biegun zimna
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

magsg pisze:Coś cisza w temacie... Może zaplanujemy jakiś wypad??? APO co ty na to???
Niestety nie. Ja jestem nieco zwalona pracą i przygotowaniami do urlopu :(
Obawiam się, że będę wolna dopiero we wrześniu (po moich ur 09.09, albo i później)
Preano pisze:Cisza, cisza, a chciałbym właśnie zapytać o dwie rzeczy:

1. Planujecie jakiś wypad między 11.08, a 19.08 ?
Ja niestety nie, odezwij się do Qazimodo albo do Miśki.

Preano pisze:2. Gdzie można znaleźć miejsce na spokojny nocleg w promieniu godziny - dwóch marszu od Gdańska - Oliwy?
Widzę tu TPK, macie może ciekawe miejscówki w nim upatrzone ?
W dwie godziny to przejdziesz z Oliwy na Klukowo/Owczarnię, tzn. przejdziesz TPK wszerz ;P). Jak będziesz nocować, uważaj na rezerwaty: źródliska w Dolinie Ewy, niżej - Wąwóz Huzarów. Cała Dolina Radości również ma być rezerwatem (plany, plany,..).
W Oliwie, na skraju Parku, zahacz o górę Pachołek - świetny widok na okolicę. My nocowaliśmy kiedyś za Diabelskim Kamieniem (miedzy Doliną Radości a Doliną Czystej Wody (Drogą Marnych Mostów). W założeniu chcieliśmy znaleźć "Głaz w Wykopie" - nie udało się :(
Generalnie Bastion uważa, że TPK jest idealny do nocowania. Ano jest. Wystrzegaj się tylko głównych dróg - zwłaszcza asfaltówek, gdyż pomimo zakazu wjazdu do lasu, dużo osób skraca sobie tamtędy drogę z pracy do domu.
Zaopatrz się w mapę "Trójmiejski Parka Krajobrazowy - część południowa". Można ją dostać w Empikach :) Zawiera dużo zaznaczonych atrakcji (kamieni narzutowych etc.), dużo leśnych ścieżek, umiejscowienie leśniczówek ;) i bardzo fajne opisy z tyłu. Albo wpadnij do mnie do pracy (pracuję niedaleko Oliwy) to Ci ją pożyczę :)
Obrazek
Mam też "Wędrówki po TPK "Dolina Radości" - dostałam za friko w Zarządzie TPKu Gdańsk, ul. Polanki 51
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

W końcu, po dwóch pomniejszych próbach w zeszłych latach, udało mi się przeleźć z domu do domu (Grudziądz - Kwidzyn - Prabuty - Miłomłyn - Ostróda) i to w te najgorsze upały (ostatni czwartek-niedziela). Spodobało mi się nawet łażenie w skwarze, ale popylanie po asfalcie w 40C i słońcem prosto w ucho już nie :D No i kleszcza złapałem, czekam, może się cholerstwo zarumieni. Drugi raz w tych samych krzakach dałem się upolować, poprzednio czupakabra dorwała mnie tam trzy lata temu.

Jak się i tym razem prześliznę (tzn. obędzie się bez boreliozy), to gdzieś koło 25.08 wybieram się z Blanków (k. Lidzbarka Warm.) z buta nad morze. Przez Ornetę i chyba Elbąg. Na Mierzei Wiślanej byłbym w okolicach 31.08 - 1.09. W grę wchodzi rejs z Fromborka albo Elbląga do Krynicy - http://www.zegluga.pl/zalew-wislany.html . Na mierzei szedłbym od samej granicy z Rosją (za Piaskami) brzegiem morza, tak daleko, jak dam radę. Darowałbym sobie parcie z buta przez Trójmiasto (w sensie tam, gdzie trzeba leźć miastem, może nawet z Sobieszewa do Chylonii albo Pucka, wsiadłbym w autobus/SKM/PKP), Hel, Władysławowo i dalej, dokąd wystarczy mi czasu (7.09 muszę wracać do domu) - najdalej chyba do Ustki, za bardzo nie chcę łazić po dalszej części wybrzeża, a sama Ustka wydaje mi się do dogonienia w tydzień od postawienia stopy na Mierzei Wiślanej. Mają tam chyba dworzec PKP (mają?), co ułatwiłoby powrót do domu.

W planach mam noclegi po krzakach w hamaku albo na plaży na karimacie pod ponchem, marsz od 5-6 (7...) rano do 20, z 1-2h drzemką okołoobiadową tudzież czasem "gospodarczym" na pranie, wietrzenie i suszenie gratów w słońcu. Żadnego zwiedzania (chyba, że coś się trafi po drodze) - wyłącznie szum fal i niekończąca się plaża od świtu do zmroku, 40km/dzień to raczej moje fizjologiczne maksimum - powyżej tego bolą mnie nogi i robię się zmęczony :D W każdym razie nie będę chciał chodzić tak dużo, a więcej mogę nie dać rady.

Zapraszam gorąco do wspólnego spaceru. Podchodzę do planów mocno nieortodoksyjnie. Jeżeli będzie przed nami 30 km darcia asfaltem w pełnym słońcu - możemy wskoczyć w PKS, jak będzie fatalna pogoda w rodzaju wichury czy oberwania chmury, mogę przegadać cały dzień nie robiąc nawet jednego kilometra, jeżeli ktoś źle się poczuje - odpoczniemy, jak coś pójdzie mocno nie tak, zerwę plan i bez żalu wcześniej zawrócę do domu. Ma być przyjemnie: męcząco, ale rekreacyjnie, nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich, którzy się wybiorą na wspólny marsz.

Zakładam samodzielność współspacerujących(prowiant, noclegi - każdy dba o siebie, dźwiga swoje graty, ma wszystko, co niezbędne ze sobą itd.). W miarę potrzeb możemy zachodzić do wiosek i robić zakupy (pewnie kilka razy dziennie, żeby nie dźwigać po 5l wody), wspólnie planować dzień, żeby nie wylądować o zmierzchu w środku miasta, albo nie znaleźć się bez wody na środku niezamieszkałego kawałka wybrzeża. Moje "plany" są mniej ważne od wygody i zdrowia towarzyszy. No i wszystko jest do dogadania. Po prawdzie chcę się zwyczajnie radośnie zmęczyć, kilometraże i miejscowości to środek, nie cel sam w sobie. Terminy niestety są nieco sztywne, może się poprzesuwają o dzień czy dwa, mało tu zależy ode mnie.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2013, 20:16 przez Q_x, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Preano
Posty: 104
Rejestracja: 31 sty 2010, 14:06
Lokalizacja: Konopiska
Gadu Gadu: 7236513
Płeć:

Post autor: Preano »

Apo, dysponuję mapą siegającą od Łeby do Braniewa i małą mapką Słowińskiego PN. Pięknie będzie jeśli mi ją pożyczysz, szczegóły przez PW.
Szukaliście Głazu w ramach Geocachingu? Spróbuję go znaleźć, pewnie wyląduję z noclegiem gdzieś gdzie Wy w takim razie.
„Nie mogliśmy dopuścić do siebie myśli o zrezygnowaniu – pokusa byłaby zbyt silna”
J.Pałkiewicz: Syberia - wyprawa na biegun zimna
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Preano pisze:Apo, dysponuję mapą siegającą od Łeby do Braniewa i małą mapką Słowińskiego PN. Pięknie będzie jeśli mi ją pożyczysz, szczegóły przez PW.
Szukaliście Głazu w ramach Geocachingu? Spróbuję go znaleźć, pewnie wyląduję z noclegiem gdzieś gdzie Wy w takim razie.
Głaz powinien być na geocochingu, nie wiem czy nie ma tak nawet skrzynki ;)
Mapkę pożyczę, zwrot może być na Zlocie - nie ma problemu. Zgadamy się na PW :)

[ Dodano: 2013-08-13, 22:12 ]
Wieść gminna niesie, iż na weekend najbliższy do naszego wspaniałego Śledziowa zajadą moje ukochane Pyrki pod postacią Martyny i Weissmana. Jako że pedałują do nas ze swoich kartoflanych ziem w trudzie i znoju, razem z Tomkiem zaoferowaliśmy im dach nad głową, gorącą strawę i grzejące procenty, coby po trudach podróży nieco mniej leśnie (acz dalej survivalowo ;) ) wypoczęli.
W związku z tym zwołujemy wieczorne ognisko przywitalne dnia 17.08.2013 A.D. Ogień zapłonie w Gdyni na Dąbrowie. Info dalsze na prv. Gorąco zapraszamy pozostałych Reconnetowiczów z okolic, aby okazję tę zacnie uczcić :) Czas i miejsce nie ulegną zmianie.

[ Dodano: 2013-10-18, 18:16 ]
Wybieramy się z T. pod Elbląg (mamy już mniej więcej ustaloną trasę i obieekty do zobaczeniau), wyjazd rano z 3miasta w środę 30.10, powrót w czwartek 31.10. Jak ktoś jest chętny, żeby dołączyć to zapraszamy :-)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Balkon
Posty: 87
Rejestracja: 09 lip 2011, 01:05
Lokalizacja: Bytów
Gadu Gadu: 12477511
Tytuł użytkownika: Błotny Łazęga
Płeć:

Post autor: Balkon »

Siema ludzie, może jakiś wspólny wypad w jakiś weekend po świętach, np w majówke?
Awatar użytkownika
magsg
Posty: 78
Rejestracja: 05 paź 2011, 15:09
Lokalizacja: Obywatel Świata
Płeć:

Post autor: magsg »

A może zaraz po świętach??? Mam wolne i szukam jakiejś inspiracja :)
"Gdy nie ma gdzie zawrócić, trzeba iść naprzód" Marco Polo
Balkon
Posty: 87
Rejestracja: 09 lip 2011, 01:05
Lokalizacja: Bytów
Gadu Gadu: 12477511
Tytuł użytkownika: Błotny Łazęga
Płeć:

Post autor: Balkon »

Zaraz po świętach? Ale w weekend? Bo u mnie tylko weekendy wchodzą w grę.
Awatar użytkownika
magsg
Posty: 78
Rejestracja: 05 paź 2011, 15:09
Lokalizacja: Obywatel Świata
Płeć:

Post autor: magsg »

I wyjechałem ale nadal mam wolne :) Długi weekend??? A może już od 28????
"Gdy nie ma gdzie zawrócić, trzeba iść naprzód" Marco Polo
Balkon
Posty: 87
Rejestracja: 09 lip 2011, 01:05
Lokalizacja: Bytów
Gadu Gadu: 12477511
Tytuł użytkownika: Błotny Łazęga
Płeć:

Post autor: Balkon »

W tygodniu nie dostanę wolnego gdyż urlop mam wykorzystany dlatego w grę wchodzą u mnie tylko terminy weekendowe jak nie ma studiów :)

[ Dodano: 2014-07-07, 16:59 ]
Ktoś wybiera się na Harpagan na jesieni?
Awatar użytkownika
Preano
Posty: 104
Rejestracja: 31 sty 2010, 14:06
Lokalizacja: Konopiska
Gadu Gadu: 7236513
Płeć:

Post autor: Preano »

Cisza u Was przerażająca :D .

Od 31.VII będę szedł od Kołobrzegu przez Rowy-Kluki-Łebę-Lębork do Gdyni. Do 10. będę w tych okolicach, jak stoicie z czasem Pomorzanie?
gizmo
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2013, 21:04
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: gizmo »

Preano, będziesz niedaleko mnie niestety z czasem krucho miałbym gdzieś sobotę i pół niedzieli, o ile do roboty bym nie szedł więc nie wiadomo. W którym miejscu byłbyś w sobotę mniej więcej w planowanym przez ciebie rejonie ???
Awatar użytkownika
Preano
Posty: 104
Rejestracja: 31 sty 2010, 14:06
Lokalizacja: Konopiska
Gadu Gadu: 7236513
Płeć:

Post autor: Preano »

W sobotę 2.VIII to między Mielnem, a Darłowem. 9.VIII myślę, że w TPKu.
gizmo
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2013, 21:04
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: gizmo »

Preano, myślałem, że bliżej Łeby będziesz w sobote tak bym wyruszył w twoją stronę no ale trudno następnym razem ;-) . Polecam iść przez wydmy około 8 lub 10 km od Łeby jest tam na co patrzeć. Potem laskiem się idzie w przyjemnym cieniu aż po Rąbkę i Łeba. Jeśli idąc plażą zobaczysz napis wyrzutnia (idzie się tam do wyrzutni pocisków V2 wjazd płatny) to znaczy że musisz się minimalnie cofnąć żeby wejść na wydmy jak ja tam rowerem jeździłem to niebyło żadnej tablicy informacyjnej tylko ta wyrzutnia. Uwierz mi wydm nie widać z plaży łatwo je ominąć. Niepamiętam już jak jest w lesie z dojściem nad jezioro Łebskie ale jak w Rąbce idąc w stronę Łeby skręcisz w prawo to za około 200m powinieneś zobaczyć jezioro. Może przydadzą ci się te informacje na szlaku.
Awatar użytkownika
Preano
Posty: 104
Rejestracja: 31 sty 2010, 14:06
Lokalizacja: Konopiska
Gadu Gadu: 7236513
Płeć:

Post autor: Preano »

gizmo, dzięki! W tamtym roku szedłem od Władysławowa do Ustki i zaliczyłem atrakcje, o których mówisz. Pewnie odwiedzę raz jeszcze.
Na przyszły rok też myślę na North Coast przyjechać, także może się uda :D .
Awatar użytkownika
magsg
Posty: 78
Rejestracja: 05 paź 2011, 15:09
Lokalizacja: Obywatel Świata
Płeć:

Zimowy wypad do lasuuuuuuuuuuuuuu

Post autor: magsg »

Cisza w temacie... :diabel2:
:569: Chciałbym zaproponować marsz uwieńczony noclegiem w lesie przy ognisku.

Ostatnio wybrałem się do lasu popołudniem z zamiarem zrobienia ogniska i wypicia przygotowanej na nim herbaty. Przy temperaturze -6 i po ostatnich drobnych opadach ogień nie chciał się solidnie rozpalić ale jakoś poszło :) I nie zapomnę tej chwili gdy usiadłem przy ogniu gdy dokoła panował mróz :)

Termin - byle przed świętami choć okres po nich też wchodzi w grę.

Miejsce... Widziałem fajne miejsca po drodze z Mrągowa na Szczytno (zalesiony pagórkowaty teren) ale nie upieram się przy nich.

Najważniejsze żeby mieć do kogo mordę otworzyć i z kim pogaworzyć.
:569: Kto się pisze!!!???
"Gdy nie ma gdzie zawrócić, trzeba iść naprzód" Marco Polo
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

Obecny
Balkon
Posty: 87
Rejestracja: 09 lip 2011, 01:05
Lokalizacja: Bytów
Gadu Gadu: 12477511
Tytuł użytkownika: Błotny Łazęga
Płeć:

Post autor: Balkon »

Jak nie będzie to termin 12-14.12 to się pisze.
Awatar użytkownika
magsg
Posty: 78
Rejestracja: 05 paź 2011, 15:09
Lokalizacja: Obywatel Świata
Płeć:

Post autor: magsg »

"Gdy nie ma gdzie zawrócić, trzeba iść naprzód" Marco Polo
Balkon
Posty: 87
Rejestracja: 09 lip 2011, 01:05
Lokalizacja: Bytów
Gadu Gadu: 12477511
Tytuł użytkownika: Błotny Łazęga
Płeć:

Post autor: Balkon »

Jak dla mnie to ok ;)
Pasuje mi taka trasa no i termin.
Awatar użytkownika
magsg
Posty: 78
Rejestracja: 05 paź 2011, 15:09
Lokalizacja: Obywatel Świata
Płeć:

Post autor: magsg »

I muszę wszystkich bardzo przeprosić... Z uwagi na przedświąteczny czas muszę popracować w weekend... I na nic się zdały próby negocjacji z szefem... Wybaczcie :( :roll:
"Gdy nie ma gdzie zawrócić, trzeba iść naprzód" Marco Polo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”