Sezon rozpoczęty

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Sezon rozpoczęty

Post autor: Michal N »

Polazłem sobie dziś wcześnie z rańca nad Wisełkę, z myślą porzucania na spinning, zanim na dobre zacznie smażyć słoneczko. Na samej rzece zero pobicia, za to w starorzeczu miła niespodziewanka - okoń i dwa zębulce :mrgreen: Miło dobrze rozpocząć sezon.
https://picasaweb.google.com/1120101007 ... ajaNadWisA
Obrazek
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Michal N pisze: i dwa zębulce :mrgreen: Miło dobrze rozpocząć sezon.
Wqr.. denerwujecie mnie wszyscy tymi zębulcami 8-) :-?
Jutro jadę i ja :-D
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

W czwartek wybieram się nad Jeziorkę, odcinek Łoś-Głosków. Malownicza mała rzeka, a rybą potrafi obdarzyć. Nawet pstrągiem! ale to już wyższa szkoła jazdy.
Obrazek
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Michal N pisze:nad Jeziorkę
Jeziorka chyba górska woda - nie mam opłaconej na górskie wody :-/
Ja wybijam jutro nad Vistulę i zasiadłszy na noc se tam będę łowił 8-)
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Górska, od źródeł do Głuchowa , dalej nizinna więc się załapujemy. Sprawdzone w rozpisce :-P
Obrazek
Awatar użytkownika
zdybi
Posty: 435
Rejestracja: 01 lut 2009, 22:46
Lokalizacja: zachpom
Gadu Gadu: 9522989
Płeć:
Kontakt:

Post autor: zdybi »

Gratuluję wyprawy no i ryb oczywiście. Piękna rzecz, szczególnie teraz wiosną. Po to się czeka całą zimę ;-)
Michal N pisze:Malownicza mała rzeka, a rybą potrafi obdarzyć. Nawet pstrągiem! ale to już wyższa szkoła jazdy.

Michał to różnie bywa ;-) Nie chodzi mi o rzekę bo tam nigdy nie łowiłem ale o samą rybę. Czasami można się zdziwić. Jeśli pstrągi tam na prawdę są, to nie są to stworzenia aż tak trudne do złowienia (aż się rymuje :mrgreen:)
http://lukaszzdyb.blogspot.com
http://mybushcraft.blogspot.com
"Bo życie przecież po to jest,żeby pożyć"
Mr.Sloth
Posty: 144
Rejestracja: 02 sie 2010, 16:40
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: leń leśny
Płeć:

Post autor: Mr.Sloth »

No ładnie chloru :D
Widze że też na obrotówki, ja ostatnio byłem na zalewie i złapałem 4 szczupeny i 1 okonka :D
Wszystko właśnie na obrotówki.
Mam nadzieje że wszystko wypuściłeś z powrotem, co ?
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

O pstrągach wyczytałem niedawno info, że są w Rządzy, Świdrze, Czarnej i właśnie Jeziorce (to takie małe rzeczki na Mazowszu), więc jak się po cichu podejdzie i dobrze zakamufluje to może się uda. A jak nie to są jeszcze Jazie, Klenie, okonie, Szczupaki :-)
Mr.Sloth, dokładnie, srebrny Mepsik Aglia nr1
Wszystkie ryby w dobrej kondycji trafiły z powrotem do wody :-) Niech rosną, choć nie chcę zapeszyć, bo ja wypuszczę a ktoś inny może już nie :-/
Obrazek
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Zębulce, szczupeny, okony, forfitery, fjordy.... wszystko to jakieś egzotyczne i "wydziwione" ryby...
A Naszych, Polskich Ryb to nie łaska łowić?! Tylko te wynalazki cały czas łowicie. W czym jest gorsza krajowa ryba od tych hipsterskich importów?
:D :D :D

No zacnie Panie Michale. Posiedział bym z Tobą nad rzeką, ale nie da rady w ten weekend. Odezwę się jak w najbliższym czasie będę miał wolną chwilę. Zabierzesz gdzieś na jakiegoś zębulca. Bacik jakiś tam mam.
F..k it, I'll Do It Myself!
RBT
Posty: 356
Rejestracja: 18 gru 2010, 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: RBT »

Michal N pisze:Wszystkie ryby w dobrej kondycji trafiły z powrotem do wody :-) Niech rosną, choć nie chcę zapeszyć, bo ja wypuszczę a ktoś inny może już nie
Szczupaczki wpuściłeś do rzeki? Bo w tym oczku to raczej mają małe szanse na dłuższe życie.
1 05 też byłem nad Wisełką, próbowałem wyjąć bolenia. Niestety, duży nie chodził, miałem tylko dwa wyjścia maluchów. Pogoda paskudna, gorąco, a nad rzeką (tam gdzie łowiłem) nawet podmuchu wiatru! A lekki wiał, tyle, że szedł górą. Już chyba wolę jesienne szarugi...
PS Choć ryb prawie nie jadam, to czasem wezmę, bo w domu lubią. Czy mam wypuszczać i kupować w sklepie? :-/
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Zaliczyłem dwa wypady, i w końcu dzisiaj "zębulca" upolowałem :mrgreen:

Jedna samotna nocka - https://picasaweb.google.com/1113382265 ... y23052012R

I wspólna ze Slothem z której niedawno wróciłem - https://picasaweb.google.com/1113382265 ... m45052012R 8-)

Miałem też miłą akcję.
Polowałem na bolenia od godziny, ale jakiś typ mnie ubiegł w paru rzutach. Koleś wpadł na łowisko, narobił hałasu - prawie wpadł do wody i w takim pokracznym stylu wyjął "mojego bolenia" 70 cm i prawie 4 kg wagi ... :-? Chciałem typa kamieniem i do rzeki :mrgreen:

Woblery bardziej dla mnie łowne są. Blaszki i wirówki nie sprawdziły mi się.
RBT
Posty: 356
Rejestracja: 18 gru 2010, 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: RBT »

Oooo... Widzę, że drepczecie po moich śladach. Chyba jutro się skuszę. :-D
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

RBT pisze:Widzę, że drepczecie po moich śladach.
Nie łażę po czyiś śladach ;)
RBT
Posty: 356
Rejestracja: 18 gru 2010, 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: RBT »

slaq pisze: Nie łażę po czyiś śladach ;)
Cha, cha, a jednak... inaczej się nie da. Za dużo chętnych, a ścieżek niewiele. Chyba, że popylasz na krechę, przez trawy, kleszcze tylko na to czekają. Chociaż po ostatnich powodziach jakby ich mniej.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

No ładnie połowiliście. Kto by pomyślał, że Sloth do niedawna nie miał pojęcia o łowieniu.
Ja nad Jeziorką miałem tylko jednego okonia, który do tego spiął się tuż pod nogami, ale za to widoki wszystko rekompensują.
Piękna rzeczka, trzeba tam wrócić.
Fotki: https://picasaweb.google.com/1120101007 ... adJeziorka
RBT pisze:Chyba, że popylasz na krechę, przez trawy, kleszcze tylko na to czekają.
Mogę się założyć, że było "na krechę" :-) Nad Jeziorką popylałem przez trawy w krótkich spodenkach i żadnego nie wyłapałem :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Michal N pisze:Kto by pomyślał, że Sloth do niedawna nie miał pojęcia o łowieniu.
Chyba deczko przesadzasz 8-)
Jak z nim idę, to zawsze coś wyciąga. Odkąd pamiętam. Tym razem uparł się by złowić klenia, więc mu pokazałem gdzie ów on może pływać, a Sloth cierpliwie czatował i w końcu go wyjął 8-)
Szczupaki łowi na własnoręcznie kolorowane błystki, zatem ma zacięcie.

Jeziorka fajna, trza się tam będzie zasadzić kiedyś ;-)
RBT pisze:Cha, cha, a jednak... inaczej się nie da. Za dużo chętnych, a ścieżek niewiele.
Inaczej rozumiemy chodzenie po czyiś śladach.
Główki na których łowię "odkryłem sam" i wiem gdzie jakie zaczepy, i jakie dołki na nich są 8-) Nikt mi tego nie pokazał. Tak samo Sloth proponuje wypady podczas dużych niżówek, celem dokładnego przyjrzenia się główkom, i ewentualnego odzyskania blach na zaczepach :mrgreen: Dużo dają takie wypady.
Dreptać po Twoich śladach mógł bym wtedy, gdybyś to Ty mi pokazał, gdzie jaki dołek lub zaczep znajduje się, lub ewentualnie podpowiedział mi gdzie rzucać za boleniem 8-)
Pozdrawiam.
RBT
Posty: 356
Rejestracja: 18 gru 2010, 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: RBT »

Michal N pisze:Ja nad Jeziorką miałem tylko jednego okonia
Tak jak ja dziś nad Wisłą. :-( Ale prócz niego było duuużo wiatru. Zimnego wiatru.
slaq pisze:Inaczej rozumiemy chodzenie po czyiś śladach.
Oj, zbyt dosłownie odbierasz słowo pisane! Nikt nie odbiera Ci zasług.
A dlaczego tak napisałem? Ten odcinek Wisły poznałem ze 25 lat temu, wtedy pewnie jeszcze nawet nie wiedziałeś że będziesz łowił. :lol: Pamiętam jak świeżo sypali obecne tamy, które rozpracowałeś. Wówczas kiepsko to wyglądało. Dziś są już stare, częściowo rozmyte, trochę bardziej łączą się z krajobrazem. Ale i tak mnie nie zachwycają, niezłe są w zasadzie trzy pierwsze licząc w górę rzeki od Siekierek.
slaq pisze:Tak samo Sloth proponuje wypady podczas dużych niżówek, celem dokładnego przyjrzenia się główkom,
Też tak miałem za młodu, powiem więcej, robiłem nawet zdjęcia, by później precyzyjnie penetrować łowisko. Ale to z wiekiem przechodzi. Dziś ważniejszy jest spacer, szum wiatru i wody, ryba jest tylko dodatkiem, uzupełnieniem...
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

RBT pisze:Ten odcinek Wisły poznałem ze 25 lat temu, wtedy pewnie jeszcze nawet nie wiedziałeś że będziesz łowił. :lol:
Łowię sam od 5 roku życia - stary mi dał wędkę bambusową, bo wycięta leszczyna okazała się za ciężka ;) Ty poznawałeś odcinek Wisły, ja z drzewa polowałem na okonie i krasnopiórki :mrgreen: Jak już mamy się licytować 8-)

Spoko zatem mam nadzieję, iż kiedyś się spotkamy na którejś główce, to sobie pogadamy.
Tutaj wolał bym Chlorowi nie bruździć w temacie 8-)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

slaq pisze:I wspólna ze Slothem
SSy się zebrały :)
slaq pisze:wyjął "mojego bolenia"
:evil: :evil: ciągnąć końmi takich!
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
RBT
Posty: 356
Rejestracja: 18 gru 2010, 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: RBT »

slaq pisze:Ty poznawałeś odcinek Wisły, ja z drzewa polowałem na okonie i krasnopiórki :mrgreen: Jak już mamy się licytować 8-)
Eech...wolałbym się nie licytować i mieć Twoje lata...
Tutaj wolał bym Chlorowi nie bruździć w temacie
Tak, kończymy, mam nadzieję, że nam wybaczy.
slaq pisze:zatem mam nadzieję, iż kiedyś się spotkamy na którejś główce, to sobie pogadamy.
Zaproszenie przyjęte. Może na naszą stronę jakoś zwabimy Chlora.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Zawsze mi się gęba uśmiecha jak słyszę "nasza/wasza strona" :-) Mnie długo namawiać nie trzeba.
Ale fakt, jesteśmy w galerii, więc może na rybki ustawiajmy się tu: viewtopic.php?t=2085&highlight=ryby
Obrazek
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Wróciłem niedawno ze wspólnego wypadu z Michałem, gdyż przegoniła nas aura :mrgreen: Wpadły nam wichury i deszcze na łowisko, wiec zarządziliśmy ewakuację. Wczoraj wieczorem więcej połowiliśmy i udało mi się uchwycić bolenia :-D
Chloru miał branie tuż pod nogami, ale mu umknął gad :-?

https://picasaweb.google.com/1113382265 ... 9686350242

[ Dodano: 2012-05-15, 00:11 ]
Trafił mi się dziś wieczorem - https://picasaweb.google.com/1113382265 ... 3502346786 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotki survivalowo-turystyczne”