www.pinguincz.cz

Informacje o sklepach

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

www.pinguincz.cz

Post autor: Qasz »

http://www.pinguincz.cz/en/index.php

Chcę wam przedstawić sklep na który trafiłem zupełnie przypadkiem szukając palnika/kuchenki na gaz. Okazuje się że nasi sąsiedzi z Czech produkują sprzęt (przynajmniej to wynika z opisów) bardzo dobrej jakości, a przede wszystkim bardzo tani względem innych odpowiedników (tu przykładem może być kuchenka którą sobie upatrzyłem - jej protoplasta MSR pocket rocket to koszt około 110 zł - Czesi mają ją za 400 koron czyli 68 zł. Śpiwór zimowy "Blizzard" mają po 212 zł gdzie komfort to -4 stopnie C, przeciw niemu można tylko wystawić Fjorda Nansena w podobnej cenie 219 zł "Stavanger") więc jak widać są konkurencyjni cenowo.

Myślę że warto ich dodać do paska zakładek ;)

Edytka:
Ceny produktów pokazują się tylko w Czeskiej wersji strony, po przełączeniu na Englisz znikają.
Część ich sprzętu ma =0&] e-Horyzont
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Qasz, ja tylko wtrącę - tak całkiem niezłośliwie - że to są czeskie produkty w takim samym stopniu jak Fjord Nanseny, Campusy, itp. Wsio czajna. :)

Chińską kopię Pocket-Rocketa (identyczną jak Ty sobie upatrzyłeś) nieświadomie kupiłem na Alledrogo za 85 zeta z wysyłką i kartuszem 230g w komplecie.
Na razie działa... :)
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Marshall, masz rację, chińszczyzna, ale mam nadzieję chociaż taka która ma dział kontroli jakości... i że żółtych na linii produkcyjnej lepiej karmią ;-)
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Eeee, nie chodziło mi o to, żeby przywalić, że chińskie znaczy gówniane. :)
W wielu przypadkach to się zgadza ale Chińczycy potrafią zrobić też dobre rzeczy.
Np. noże Sanrenmu.

Zwracam jednak tylko uwagę na to, że producentów wszelakiej maści towarów najróżniejszych narobiło się setki (z turystycznych: Campus, Fjord Nansen, Hannah, Hi-Tec, itd.), a wszystko produkują w Chinach.

Co do palnika to będzie działać, mam taki sam i daje radę. :)
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Jak ich produkty będą takiej jakości jak Hannah to można śmiało brać.
A tak swoją drogą to szwedzki Primus też ma przynajmniej część produkcji w chinach.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

SmileOn pisze:Jak ich produkty będą takiej jakości jak Hannah to można śmiało brać.
A tak swoją drogą to szwedzki Primus też ma przynajmniej część produkcji w chinach.
Prościej albo jednak trudniej byłoby napisać kto nie ma... :D

BTW - MSR np. produkuje tylko u siebie, czyli w USA.
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Kiedyś czytałem, że Primus kuchenki produkuje u siebie a innym razem że tylko składa a część podzespołów produkowana jest w chinach. A mniejsze produkty jak np sporki i inne dodatki w chinach produkują. I szczerze powiedziawszy sam już nie wiem jak to jest. Mam od nich np kubek termoizolacyjny i po pewnym czasie przestałem używać bo jak dla mnie nie spełnia wymagań (jest tak zaprojektowany że zbiera się bród w nakrętce i ciężko to domyć bo są małe przestrzenie i trochę łapie zapach, a korek automatyczny po wciśnięciu zaraz po nalaniu wrzątku przestaje pracować tzn nie da się go później przestawić w pozycję off, trzeba odkręcać wieczko i popchnąć go od spodu). A z palnika od nich jak na razie jestem zadowolony.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Primus to nie jest już ta sama jakość co 10 czy 15 lat temu :cry:. Miałem kilka zabawek od primusa z ostatnich lat produkcji i stwierdzam że lipa, termos ciekł. kubek śmierdział plastikiem a z garnków odłaził teflon całymi płatami. Jednym słowem padaka :evil:.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Od czasu, kiedy Primus produkcje przeniósł do Chin, to się zmieniła polityka marketingowa firmy, oni zdają sprawę z upadku jakości, ale teraz wymieniają wadliwy towar od ręki i się nie spierają-tak mi zostało wytłumaczone w przedstawicielstwie Primusa
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

palnik przyszedł z e-horyzontu, made in Korea, jest naprawdę niczego sobie wykonanie. Kupię dziś baterie to zdjęcia zrobię.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
ODPOWIEDZ