Witam i proszę o pomoc!!!

Nowy użytkownik? Przywitaj się i napisz coś o sobie. OK, wyżeracze też mogą się tu pochwalić dokonaniami ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Regent
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2008, 09:04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Płeć:

Post autor: Regent »

Columb pisze:Już planowaliśmy podjąć prace z naszym nadleśnictwem, ale to dopiero od nowego roku bo wątpie żeby zimą była aż tak potrzebna nasza pomoc.
Nie rezygnuj z zimy w lesie. Zima najłatwiej cokolwiek podpatrzeć. Na śniegu tropy zwierząt są widoczne i łatwo się ich ich nauczyć. Brak liści czyni las przejrzystym a ciemno ubarwione zwierzęta na tle białego śniegu są łatwiej zauważalne. No i zbierają się w miejscach dokarmiania. Z drugiej strony o tej porze roku ciepło kominka leśniczego tym bardziej pozwoli docenić jego gościnę. Według mnie dobry pomysł zaoferować grupę harcerzy leśnikom do pomocy. Słowem wytrychem może być bardzo modne pojęcie "wolontariat".
A zimą w lesie jest całkiem sporo rzeczy do zrobienia, dla młodzieży z miasta to może być niezła frajda robić cokolwiek pożytecznego (!!!) na świeżym powietrzu. W zamian można zyskać "przepustkę" do lasu i sympatię leśników, którzy niejedno mogą pokazać.
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

Zima jest piękna. Szczególnie las zimą:) Moja ulubiona pora. :)
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
Regent
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2008, 09:04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Płeć:

Post autor: Regent »

A może zaproponować zdobyć całym zastępem coś takiego:
http://krajoznawca.republika.pl/otk/15- ... ulamin.htm

Co weekend jakaś traska po lesie, z zaliczeniem wymaganej na odznakę atrakcji. Teraz przy zimniejszej porze jednodniówki, z wiosną coś z noclegiem. Regulamin odznaki i jej kolejne stopnie narzucają jakieś scenariusz. Przy okazji zabawa z mapą i kompasem, trochę krajoznawstwa (zabytki, a może coś ciekawego w sobie kryją?), historii "malej ojczyzny", miejsca pamięci = miejsca walk, partyzanckich potyczek.
Już samo planowanie wyjazdów z mapą, przewodnikiem i rozkładem jazdy może być inspirujące.
A przewodnik na początek masz tutaj: http://e-przewodniki.pl/przewodnik-Pusz ... ka-94.html

A i odznaka na mundurze może się całkiem ładnie prezentować.
Awatar użytkownika
Columb
Posty: 0
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:24
Lokalizacja: Wronki
Gadu Gadu: 2687493
Tytuł użytkownika: Columb
Płeć:

Post autor: Columb »

Witam wszystkich1:)

Dzisiaj przedstawiłem mojej drużynie pomysł na zdobycie odznaki "miłośnika puszczy noteckiej" wszyscy bardzo zadowoleni i przyjeli mój, a w sumie wasz pomysł:)
Powiedziałem też że jest możliwość zjazdów linowych czy wspinaczki i już sie zaczeło ;/ a z kąd kasa przecież to bardzo drogie:( dlatego też prosze was o pomoc. Jęli możecie napiszcie ile takie coś kosztuje i czy u was jest możliwość zrobienia takiego czegoś może w formie biwaku integracyjnego:)
Nie wiesz od czego zacząć?? zacznij od zera!
Awatar użytkownika
kpt. Koot
Posty: 7
Rejestracja: 20 lip 2008, 20:29
Lokalizacja: Polska
Tytuł użytkownika: Lead the way!
Płeć:
Kontakt:

Post autor: kpt. Koot »

Jak pisałem wcześniej - napisz do mnie to ustalimy szczegóły
Nie po ordery, nie dla kariery
Do boju rusza komandos szczery
Dla innych sława a dla nas sprawa
i nocka w akcji łaskawa...
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Columb, Napisz mi na priva, opisz co chcesz robic a moze nam sie uda nawiazac wspolprace miedzynarodowa, jestem czlonkiem zarzadu ZHP na Litwie(komiszrzem d/s zagranicznych.)
badz otwarty na swiat a bramy sie otworza! :) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Columb
Posty: 0
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:24
Lokalizacja: Wronki
Gadu Gadu: 2687493
Tytuł użytkownika: Columb
Płeć:

Post autor: Columb »

Valdi, a jakies namiary?? pogadam jeszcze z resztą drużyny i możemy ruszać na obóz letni na litwe:)

[ Dodano: 2008-10-18, 23:34 ]
Nie wiecie czasem gdzie w okolicy Wronek, Poznania można zrobić jakieś kursy, i jakie są koszty?? np strzeleckie, wspinaczka, zjazdy linowe:) Stwierdziłem razem z moją dziewczyną że można by było coś takiego zrobić:) Wszystko się w życiu przydaje:)
Nie wiesz od czego zacząć?? zacznij od zera!
Awatar użytkownika
nordwest
Posty: 100
Rejestracja: 28 sie 2007, 10:27
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: nordwest »

Przede wszystkim postaraj się, żeby docierała do Ciebie poczta elektroniczna z hufca i chorągwi. Maili z różnymi propozycjami programowymi krązy mnóstwo, w tym o różnych kursach. Np. coś takiego:
Zapraszamy Instruktorów Hufców Poznańskich do udziału w Kursie: Rekreacja –Zajęcia Linowe w terenie naturalnym. Kurs odbędzie się w terminie 17-19 października 2008, na terenie ścianki wspinaczkowej AZS oraz terenów zielonych na Cytadeli Poznańskiej.
Warunkiem podstawowym jest stopień instruktorski, pozytywna opinia Komendanta Hufca oraz umiejętność podciągnięcia się na drążku z pełnego zwisu brodą nad drążek.
Z powodu ograniczonej ilości miejsc bardzo proszę o szybką rejestrację uczestników na adres: jacekdrzewiecki@interia.pl, zakwalifikowanym prześlemy szczegółowy plan zajęć.
Ten kurs się akurat NIE ODBYŁ z powodu jakichś tam zdarzeń losowych i jest przełożony na przełom XI i XII br., nie wiem czy jeszcze można się zgłosić, ale może tak.Kurs taki może się bardzo przydać, bo daje jakiś tam formalny papierek do organizowania zajęć typu mosty linowe itd. (nie jest to kurs wspinaczkowy)

Na stronie chorągwi wlkp. w dziale zespoły znajdziesz Harcerski Klub Wspinaczkowy, za ich pośrednictwem znajdziesz na pewno kursy wspinaczkowe.

Jakbyś chciał zabrać swoich ludzi na fajne imprezy w najbliższym czasie, to polecam dwie:
Harcerskie Dni Orienteeringu. Organizuje Harcerski Klub Sportowy "Hades" z Hufca Poznań-Nowe Miasto, 21-23 XI, http://www.hdo.fla.pl/ to impreza poświęcona nocnym i dziennym biegom na orientację, składa się z częsci szkoleniowej i częsci rywalizacyjnej, ekipa która to organizuje to wielokrotni zwycięzcy i organizatorzy zawodów "Nietoperz".

Nocny Bieg Śladami Historii Miasta Poznania, http://www.nocny.siodemka.zhp.wlkp.pl organizuje Hufiec Siódemka z Poznania, gorąco polecam tą imprezę, trasa dla wędrowników i instruktorów trwa od 22 do 3 w nocy, patrole 4-6 osób z pełnoletnim szefem, bardzo klimatyczna akcja, wymaga znajomości topografii miasta albo przynajmniej umiejętności posługiwania się planem, troszkę wiedzy historycznej, sporo intelektu ale też minimum kondycji fizycznej, 5 godzin maszerowania w listopadową noc a pogoda bywa różna (można też biegać...)
Awatar użytkownika
Columb
Posty: 0
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:24
Lokalizacja: Wronki
Gadu Gadu: 2687493
Tytuł użytkownika: Columb
Płeć:

Post autor: Columb »

Witam was bardzo serdecznie:)
Mam dla was bardzo ważną sprawe mam nadzieje że pomożecie.
Może wydać się to śmieszne ale moja drużyna czyli wędrownicy chcą zorganizować pierwszy biwak samodzielny czyli bez udziału całego szczepu.
Potrzebuje jakiś dobry plan biwaku żeby wszystko było ciekawe, nikomu się nie nudziło:)
Biwak będzie organizowany na początku grudnia w szkole blisko lasu.
Napewno macie jakieś ciekawe pomysły, wiec prosze przysyłajcie jakieś plany.
Nie wiesz od czego zacząć?? zacznij od zera!
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Columb, macie jakies instruktora dobrego pod bokiem? Nastepna sprawa, to kiedy macie ten biwak? nie mam nic pod reka teraz akurat a jutro musze wyjechac ze swoja druzyna...
Awatar użytkownika
Columb
Posty: 0
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:24
Lokalizacja: Wronki
Gadu Gadu: 2687493
Tytuł użytkownika: Columb
Płeć:

Post autor: Columb »

Instruktor by się znalazł ale my mamy coś sami wymyśleć a że wy tu zgromadzeni dłużej w tym siedzicie to napewno macie jakieś dobre plany na biwak dlatego pytam. Jak coś będzie to prosze przyślijcie. Może być jakiś plan który wy mieliście jak był dobry to chętnie sprubujemy:)

[ Dodano: 2008-12-01, 22:37 ]
Witam was bardzo serdecznie po dłużżej przerwie, ale starałem się zająć troche drużyną:) Wpadliśmy na pomysł żeby zrobić specjalizacje naszej drużyny.
Chcemy zgłościć się do naszego Bractwa Kurkowego i nawiązać z naimi współprace. Potrzebuje pomocy żeby mi ktoś wyjaśnił jak to wygląda ze strony Prawnej i jak mamy się za to zabrać ?? Jak ich zachęcić bo z tego co wiem to napewno oni mieli by z tego jakies kożyści.

[ Dodano: 2008-12-02, 22:27 ]
Witam was bardzo serdecznie po dłużżej przerwie, ale starałem się zająć troche drużyną:) Wpadliśmy na pomysł żeby zrobić specjalizacje naszej drużyny.
Chcemy zgłościć się do naszego Bractwa Kurkowego i nawiązać z naimi współprace. Potrzebuje pomocy żeby mi ktoś wyjaśnił jak to wygląda ze strony Prawnej i jak mamy się za to zabrać ?? Jak ich zachęcić bo z tego co wiem to napewno oni mieli by z tego jakies kożyści.

[ Dodano: 2008-12-02, 22:27 ]
Witam was bardzo serdecznie po dłużżej przerwie, ale starałem się zająć troche drużyną:) Wpadliśmy na pomysł żeby zrobić specjalizacje naszej drużyny.
Chcemy zgłościć się do naszego Bractwa Kurkowego i nawiązać z naimi współprace. Potrzebuje pomocy żeby mi ktoś wyjaśnił jak to wygląda ze strony Prawnej i jak mamy się za to zabrać ?? Jak ich zachęcić bo z tego co wiem to napewno oni mieli by z tego jakies kożyści.
Nie wiesz od czego zacząć?? zacznij od zera!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem nowy i witam się”