Międzywodzie - Świnoujście klifem 16-18.03.2012

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

szable
Posty: 60
Rejestracja: 07 sie 2011, 22:12
Lokalizacja: Świnoujście
Gadu Gadu: 6355173

Międzywodzie - Świnoujście klifem 16-18.03.2012

Post autor: szable »

Zapraszam na spacer z 2 noclegami na trasie Międzywodzie - Świnoujście - klifem i plażą. Idziemy z Rolandem i Crashem, towarzystwo mile widziane. W planach ponadto poszukiwanie głazu narzutowego Mieszko I w okolicy Warnowa. Dzienny dystans około 20 km, śpimy w lesie lub na plaży. Start w Międzywodziu około 18.

Jest to nasza kolejna wyprawa w tym składzie, pozostałe to trasa piesza jesienna Stepnica - Wolin, trasa późno jesienna Świnoujście-Wolin, styczniowy spływ rzeką Drawą, bytowanie w zamarzniętym trzcinowisku w Lubiewie (2 dni w -20'C), i różne pomniejsze wyjścia w teren.

Zapraszamy chętnych do powiększenia naszej drużyny :)

a fotki to niech wrzucają wyżej przeze mnie wymienieni no.
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Odpadam, jestem w robocie :(
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
szable
Posty: 60
Rejestracja: 07 sie 2011, 22:12
Lokalizacja: Świnoujście
Gadu Gadu: 6355173

Post autor: szable »

no to bądź czujny, bo to na pewno nie ostatni wypad ....
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

szable pisze:no to bądź czujny, bo to na pewno nie ostatni wypad ....
Se przybiłeś "gwoździa do trumny" :mrgreen: Apo to to ta "niby lepsza" płeć :mrgreen:
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Trasę Świnoujście - Międzyzdroje zrobiłem z kiedyś z żonką w jedno popołudnie. Nocleg w Międzyzdrojach i kolejnego dnia do Wolina zaszliśmy. Cała wędrówko była wynikiem spontanicznego pomysłu. Życzę Wam miłej zabawy.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
szable
Posty: 60
Rejestracja: 07 sie 2011, 22:12
Lokalizacja: Świnoujście
Gadu Gadu: 6355173

Post autor: szable »

ano z koleżanką to popełniłem omyłkę ale nie czepiajmy się szczegółów :)
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Młody pisze:Se przybiłeś "gwoździa do trumny" :mrgreen: Apo to to ta "niby lepsza" płeć :mrgreen:
może i "niby" lepsza ale na pewno ładniejsza :)
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
szable
Posty: 60
Rejestracja: 07 sie 2011, 22:12
Lokalizacja: Świnoujście
Gadu Gadu: 6355173

Post autor: szable »

no i po spacerze - parę fotek:
https://picasaweb.google.com/1180368802 ... 8Marca2012
nad relacją chyba pracuje Roland.

z największych wyczynów - znalezienie głazu narzutowego Mieszko I, który to głaz jest jakoś dziwnie pomijany w przewodnikach po Wolińskim Parku Narodowym, w necie o nim mało a i na mapach go dziś już nie dają, a jest to 2-gi największy kamyk na całej wyspie Wolin. Pierwsze miejsce ma głaz Królewski na wyspie Chrząszczewskiej w okolicy Kamienia Pomorskiego. Na "naszym" Mieszku sokojnie wyspało by się czterech tegich chłopaków - kawał grzmota. To tyle ode mnie na razie, pozdrawiam.

ps
w innym, już zamkniętym wątku przeczytałem zapytanie jakiegoś "survivalisty" czy można Morą otwierać puszki - otóż można - ja nawet czyszczę szpary między płytkami przed fugowaniem, choć podskórnie czuję że to niekoszerne jest....
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Sporo autoportretów Ci wyszło ;-)

Klimatyczne zdjęcia z poranka na plaży.

Pogratulować spaceru.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

szable pisze:ano z koleżanką to popełniłem omyłkę ale nie czepiajmy się szczegółów :)
Rzeczywiście szczegół bez znaczenia :P

Widzę, że nocowaliście na plaży - nie za wilgotno? Wiało?
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
crash
Posty: 32
Rejestracja: 19 wrz 2011, 19:01
Lokalizacja: Świnoujście
Gadu Gadu: 611376

Post autor: crash »

autoportrety są moje :D miałem zamiar skasować większość bo była zbędna, ale zostawiłem ;)
Wypadzik świetny, standardowo człowiek nauczył się kilku nowych rzeczy, poznał parę ciekawych miejsc ;]

Na plaży (odsłoniętej) wiało dosyć mocno od zachodu, tam gdzie rozłożyliśmy płachtę było znacznie lepiej. Z wilgocią nie było problemu, drugi nocleg na wysokości ~40 metrów był tak samo mało wilgotny jak ten na plaży, jak na moje oko bez żadnej różnicy.
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Ciekawy spacerek, ładne okolice :) W Międzywodziu byłem kilka lat temu, jednak na lasy nie patrzyłem :) Śmietnisko konkretne - dziwne, że złom nie zebrany jeszcze.
szable
Posty: 60
Rejestracja: 07 sie 2011, 22:12
Lokalizacja: Świnoujście
Gadu Gadu: 6355173

Post autor: szable »

ten złom na zdjęciu to świeżutkie jeszcze ciepłe poniemieckie wykopki, dosłownie przyszliśmy parę chwil po odkrywcach - ziemia z wykopu była mokra. znalezisko w wielkim leju po bombie lotniczej, wszystko na głębokości kilku metrów, setki różniastych przedmiotów, słoików, misek, wiaderek, ceramiki, jakaś maszynka do mięsa, jakaś przekładnia, akumulatory stare - myślę że dałoby się zapełnić stoisko na jarmarku dominikańskim. całośc jeszcze rokowała, bo nie było to do końca przekopane...

co do zimna - było spokojnie, używamy z Rolandem śpiworów Alpinus Fibre Pro - mogę z całego serca polecić - jest to śpiwór tani, mały i [...].ście ciepły. najlepszy jaki do tej pory używałem.

to chyba tyle, zapraszam na nasze następne wyprawy ( w planach 2-3 dniowy biwak na wyspach wstecznej delty Świny, z połowem rybek, termin do ustalenia)

https://www.google.pl/search?hl=pl&q=ws ... tAb4qOyzBQ
crash
Posty: 32
Rejestracja: 19 wrz 2011, 19:01
Lokalizacja: Świnoujście
Gadu Gadu: 611376

Post autor: crash »

https://picasaweb.google.com/1155014235 ... -OA1syDugE
Galeria z wypadu, mix zdjęć moich i Rolanda + podpisy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”