Łuk, jaki wybrać?

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

śfiść
Posty: 26
Rejestracja: 17 sty 2012, 15:30
Lokalizacja: Ostrava
Płeć:

Łuk, jaki wybrać?

Post autor: śfiść »

Witam, zamarzyłem sobie kupić łuk, nauczyć się strzelać z takiego narzędzia. Jakiś czas temu miałem okazję postrzelać z łuku, i to naprawdę dobra rozrywka.

Problem w tym że dotychczas nie bardzo interesowałem się takimi narzędziami, na allegro ofert luków jest tyle że po prostu nie wiem co wybrać.

Na pewno chciał bym łuk nie z najwyższej półki, ma on być do strzelania w tarcze a nie polowania na dziki. Ale na pewno nie powinien być "badziewiem" które rozpadnie się po kilku naciągnięciach, a strzały ledwo dolecą na odległość 100m. Ma być silny jednym słowem.

Znawców tematu proszę o podanie linku do łuku na allegro jaki waszym zdaniem jest warty uwagi.
Nie wiem który tym łuku lepszy, na pewno chciał bym aby znalazł się w nim celownik, na początek to diablo przydatne. Myślę też że łuk bloczkowy jest bardziej wytrzymały, precyzyjniejszy i mocniejszy od tradycyjnego.

Dawać linki śmiało! :-P
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Krótka, zwięzła lektura na początek: viewtopic.php?t=343&highlight=%B3ucznictwo
:D
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

A ewentualne dalsze pytania, proszę umieszczać w wątku wskazanym przez kolegę NumLock'a...

(jak ja uwielbiam ten biurokratyczno-urzędniczy styl icon_twisted)

Temat zamykam.
F..k it, I'll Do It Myself!
Zablokowany