Filtry do wody kuchenne

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Filtry do wody kuchenne

Post autor: Qasz »

Noszę się z zamiarem kupna filtra pod zlewozmywakowego do domu, mam już coś upatrzonego, za niewielkie pieniądze:
http://filtrydowody.eu/filtr-do-wody-fp-32-p-21.html
w środku tego ustrojstwa są 2 filtry mechaniczne (20 i 5 mikronów) oraz jeden węglowy (czyści z chloru) - mam zamiar wymontować 20 mikronowy filtr, 5-cio mikronowy dać na jego miejsce, a w puste środkowe miejsce dać ceramiczny filtr 0,3 mikrona http://filtrydowody.eu/wklad-antybakter ... p-239.html - i otrzymywać w miarę czystą i bezpieczną wodę (wiem że są bakterie mniejsze niż 0,3 mikrona, ale lepsze to niż pić wodę z Brity która ma tylko filtr węglowy)

I teraz pytania: czy ktoś ma takie filtry w domu, jak się to sprawdza, co ile wymienia filtr danego typu (czas faktyczny a nie "ustawowy"), jakie filtry sprawdzają się najlepiej, czy zwracać na coś uwagę, etc.
Za pomoc bardzo dziękuję.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

Wiesz ....
To zależy jaką wodę masz w w rurach.
U mnie jak trochę postoi (odkręcam rano) to zauważalnie więcej rdzawego syfu leci.
Jeśli od razu dasz gęsty filtr to może go szybko zatkać i doopa :-P
Może zrób jak piszesz ale daj jeszcze pojedynczy wstępny filtr (obudowę - http://filtrydowody.eu/obudowy-filtrow-c-43.html) i wsadź tam ten z którego chcesz zrezygnować.
Będziesz miał o jeden stopień filtracji więcej.
Kocham zwierzęta.
Są takie pyszne ......
budzigniew
Posty: 54
Rejestracja: 23 lut 2010, 00:51
Lokalizacja: asdasd

Post autor: budzigniew »

Jak juz bedziesz montowal, to najlepiej w pionie (tym z licznikami ;P).

Ojciec sobie w chacie zamontowal dwa: "sznurkowy", ktory wymienia co jakies 2 m-ce i "dokladny", ktory wymienia co 4 m-ce.
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

budzigniew, niestety nie mam takiej możliwości, muszę montować na kran - tym bardziej że chodzi mi o czystość wody typowo pitnej a nie dla urządzeń domowych.
taki robaczek pisze:daj jeszcze pojedynczy wstępny filtr
Myślałem o tym ale do tego zestawu chyba się nie da dopiąć dodatkowej obudowy, chyba że się mylę :shock: bo to było by naprawdę fajne i dało by mi możliwość jak napisałeś wstępnej filtracji - potem wymienił bym filtr 20 mikronów na siatkowy o tej samej gradacji i tylko bym go przemywał.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

A czy trzeba dokręcać jeden filtr do drugiego? Po prostu muszą być szeregowo i tyle. Możesz je połączyć krótkim odcinkiem rurki (śrubunkiem) oczywiście o ile wystarczy Ci miejsca.
Kocham zwierzęta.
Są takie pyszne ......
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Z tego co pamiętam z poprzedniej pracy to najlepiej zrobić najpierw badania (SANEPID) i na ich podstawie dobrać filtr.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Qasz, kupiłeś ten filtr?
Myślę o zamontowaniu czegoś takiego, zastanawiam się czy warto, czy nie...
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Marshall, jeszcze nie, czekam na wypłatę, ale nie odpuszczę bo ceny wody butelkowanej dają mi popalić, a zwykła britka to tani badziew do uspakajania sumienia.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Qasz pisze:Marshall, jeszcze nie, czekam na wypłatę, ale nie odpuszczę bo ceny wody butelkowanej dają mi popalić, a zwykła britka to tani badziew do uspakajania sumienia.
Ale jesteś zdecydowany na ten FP 3-2 ?
Zgłębiałeś i znasz temat?

Ja jestem zupełnie ciemny w tym temacie ale wiem, że taki dobrze działający filtr to duży plus.
I z pewnością m.in. pijąc chłodną herbatę nie czuć byłoby delikatnego posmaku jakiegoś syfu... :)
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Marshall - obliczylem ze caly zestaw tego filtra zakosztuje mnie jakies 250 zl. A to z powodu tego ze dodatkowe wymienne filtry biore. Zastosuje czyszczenie 3 stopniowe zaczynajac od filtra siatkowego 5 mikronow, nastepnie ceramik 0,3 mikrona a na koniec filtr mieszany z rudy KDF i wegla z lupin orzechow kokosowych. To powinno zapewnic mi dobry smak wody bez czesci bakterii i chloru i zelaza z wody - o ile bedzie to mozliwe to domontuje dodatkowy filtr na poczatek 20 mikronow dla zmniejszenia zanieczyszczen na pozostalych. Dam znac po montazu.

Sorry ze bez polskich znakow ale pisze z komorki.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

kup niezależne korpusy 10" + szyna do ich montazu i możesz mieć ile chcesz.
nie widzę natomiast dużej potrzeby montażu 4tej sztuki.
Węglowy warto wymieniać dość często. Sznurkowe natomiast jak będziesz widział że zasyfiały już całe. Bo pewnie nawet nie zauważysz jakiejś szczególnej straty na ciśnieniu wody.

Wpisz: korpus narurowy 10". Dlaczego 10? bo to jest najpopularniejszy rozmiar i najłatwiej dostaniesz do niego wkłady. Jeśli trzeba, możesz umieścić jeszcze jonity selektywne lub nie (wtedy uzyskujesz niemal wodę demineralizowaną) lub od razu kupujesz gotowy filtr RO.
Tu niżej masz przykład pojedynczego korpusu:
http://allegro.pl/10-filtr-narurowy-obu ... 22806.html

gdybym mial to montowac, to w szafce pod kranem.
ODPOWIEDZ