mój mały zestaw X w

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Rozumie co Ci w duszy gra. Nie jestem rekonstruktorem, ale czasami z synkiem jeżdżę na takie imprezy z racji jego zainteresowań historycznych.
Też mam podobne obserwacje.
Kiedy pierwszy raz pojechałem na turniej rycerski, największym szokiem dla mnie były walki na miecze. Dwóch facetów okładało sie mieczami na oklep. Nie było parowania, postawy, nic z tych rzeczy, które możemy obejrzeć w dokumencie "Reclaiming the Blade".
Wydaje mi się, że mam właściwe oczekiwania, ponieważ zdarza mi się chodzić na treningi szermiercze. Czasami mam okazję popatrzeć na treningi czy sparingi mieczników. Tam widać że to nie jest taka "blogowa naparzanka" jaka obserwujemy na turniejach.
Razowiec pisze:Przepraszam za offtop, ale musiałem.
Jeśli jest taka wola z Waszej strony, mogę wydzielić do Hydeparku, temat o rekonstrukcjach.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Razowiec
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2011, 18:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Razowiec »

O! Cieszę się, że się zgadzamy. Ale to smutne, że poziom bywa tak żenujący, że nawet ludzie nie siedzący w temacie to widzą. Oczywiście środowisko jest bardzo zróżnicowane, nie można wszystkiego wrzucać do jednego worka. A o przeczynie takiego stanu rzeczy można by rozmawiać długo.
Filmu reklajming de blejd nie wodziałem, bo obraziłem się, że na stronie macierzystej ARMA reklamuje go Gandalf czy inny Aragorn ;-) Ale po trailerze mogę się domyślić co tam było. Tematykę ogarniam.

Wydzielać tematu chyba nie ma co. Wydzielony taki został kiedyś z mojego wątku powitalnego ale w ogóle się nie rozwinął. Ot, zginął gdzieś w czeluściach tego forum.
Awatar użytkownika
Red Nose
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2012, 14:49
Lokalizacja: Suwałki
Płeć:

Post autor: Red Nose »

Wloczykiju , piekny zestaw ,toporek podoba mi sie najbardziej.
Mozesz podac wieksze zdjecie krzesiwka?
Obrazek
ODPOWIEDZ