Proca, proc (katapulta) - bawi się ktoś procą?

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Kolejne pytanie - amunicja - wady i zalety.

Proszę o Wasze opinie i przemyślenia:

kulki stalowe - ...
kulki szklane - ...
kamienie - ...
jarzębina i inne pomysły wynalazki - ...

...
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

Grochem sie niezłe strzela.
Ale to zależy do czego chcesz strzelać :D
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

thrackan, do rajskich jabłuszek to Ty chyba musiałeś big łyka edytować.
Jabłuszka rosnące na "moim" podwórku miały kaliber 2-5zł. Wystarczyło wybierać te nieco mniejsze :-D
Awatar użytkownika
robert
Posty: 87
Rejestracja: 26 sty 2009, 19:04
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: robert »

Kumpla ojciec pracował kiedyś w PGR.Gdy wyjeżdżał w pole miał ze sobą zawsze drewnianą procę i napierniczał do bażantów. :evil:
Jako amunicji używał małych nakrętek.

Kiedyś pokazywał mi jak się strzela, i co ciekawe trzymał palec wskazujący i kciuk na górnych rozwidleniach procy.
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

thrackan pisze:Birken1, a dało się w Twoim patencie wykorzystać jabłuszka rajskie jako ciężką amunicję farbująco-rozpryskową?
:shock: a to mi do głowy nie przyszło. Może dlatego że nie było w zasięgu podobnych jabłuszek.
thrackan pisze:baloniki kosztowały po 20gr za sztukę i były sprzedawane bez zająknięcia. Ile płaciłeś za prezerwatywy? I gdzie je kupowałeś? U mnie w okolicy wszyscy sprzedawcy się mniej więcej orientowali, którego berbecia przypasować do których rodziców. A to mogło rodzić pewne komplikacje.
A cen Ci dokładnie nie podam bo nie pamiętam a co do reszty to... :roll:
Abscessus Perianalis pisze:nie wyobrażam sobie, żeby cokolwiek miało dobrze latać z prezerwatywy.
guma moim zdaniem dużo bardziej dynamiczna niż balon. Pestki z czereśni latały elegancko kamyki z podjazdu też :mrgreen: Mowa o odległościach niewielkich - do nóg lub zadu kumpla :mrgreen:
Marshall pisze:kulki stalowe - ...
kulki szklane - ...
kamienie - ...
jarzębina i inne pomysły wynalazki - ...
dla mnie słuszne były tylko kamienie - przynajmniej się nie śmieci :evil: (mowa już o zwykłej procy którą nosze do dziś tzn prawie do dziś bo od kilkunastu dni niesprawna :-P ). Nakrętki są dobre ale to do jakiś przygotowanych celów żeby móc je potem pozbierać.
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Mam, przyjechała! :)

Proca BARNETT STRIKE 9

[center]
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

[/center]


Kurcze, mocna ta guma, naprawdę trzeba trochę pary, żeby to naciągnąć...
Kulki kupiłem stalowe 7mm, trochę za małe chyba.
Dostanę też szklane 11mm. Ale oczywiście będę siał również kamieniami. :)

Mam nadzieję, że uda mi się w weekend wyrwać do lasu! :)
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Birken1, baloniki są na tyle dynamiczne, że kamykami przebijałem na wylot puszki po pepsi z ok. 6-8 metrów. Czyli nie było źle. ;-)
birken1 pisze: a to mi do głowy nie przyszło. Może dlatego że nie było w zasięgu podobnych jabłuszek.
Okazuje sie, że po prostu każdy dostosowywał sprzęt do najlepiej dostępnej amunicji w regionie :-D
Awatar użytkownika
steppenwolf
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2010, 06:47
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć:

Post autor: steppenwolf »

Marshall pisze:Kolejne pytanie - amunicja - wady i zalety.

Proszę o ....... opinie i przemyślenia:

kulki stalowe - ...
kulki szklane - ...
kamienie - ...
jarzębina i inne pomysły wynalazki - ...

...
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

steppenwolf pisze:
Dobre!
Niezły patent. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Pomysłowość ludzka nie zna granic! :)
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
dziul
Posty: 199
Rejestracja: 06 mar 2010, 14:27
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1399656
Płeć:

Post autor: dziul »

Ważne
Dla tych co nigdy nie wymieniali gumy w tego typu procach jaką kupił Marshall.

Nie natłuszczać, nie namaczać ! Najlepiej poślinić !

Jako zamiennik oryginalnych (sklepowych) gum, świetnie spisuje się lateksowa sonda (cewnik) Foley'a 20ch 6,7mm/ 5-15ML (spisałem z opakowania więc nie wymądrzać się forumowe medyki :-P :mrgreen: )
Do nabycia np TU

Potrzebne 2 szt z których obcina się rozwidlenie zachowując ok 4 cm zgrubienie, które naciągamy na okrachy (poślinione :-P )
Jednak wcześniej, na drugim końcu jest dziurka , którą zapętlamy na skórce tak jak w oryginałach.

Taniej a też mocny i skuteczny kawałek gumy :)

Ed... dodałem obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 gru 2011, 16:47 przez dziul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Mam wrażenie, że lepiej nada się coś w stylu zgłębnika/sondy żołądkowej, nie przypominam sobie, żeby ten cewnik miał jakieś szczególne właściwości, no ale ja używałem go zgodnie z przeznaczeniem, więc mogłem nie zwrócić na to uwagi. :P
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
dziul
Posty: 199
Rejestracja: 06 mar 2010, 14:27
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1399656
Płeć:

Post autor: dziul »

Zalety
1. Gumowa i się dobrze rozciąga a potem ściąga :mrgreen:
2. Ma na końcu fabrycznie zrobiony otworek który można zapętlić na skórce i nie rozedrze się , tak jak bywa w przypadku np samodzielnego nacięcia jakiegoś innego gumowego wężyka.
3. Ma małą średnicę wewnętrzną, co powoduje dość solidne "zakotwiczenie" na okrachach w czasie naciągania.
4. Ma dość grube ścianki , czyli posiada znośną, a nawet oscylującą w stanach wysokich ;), siłę naciągu.
5. można dostać różne długości i dzięki temu dostosować do indywidualnego zasięgu ramion ...
6. Trzykrotnie tańsze niż fabryczne "naciągi" do proc dostępne w sklepach :p

To takie moje spostrzeżenia

Na szczęście nie musiałem go używać zgodnie z przeznaczeniem, więc nie znam jego zalet w tym temacie. :D
Zgłębnika/sondy żołądkowej (też chyba na szczęście), jeszcze na oczy nie widziałem... Zawsze wystarczały mi 2 palce :D

[ Dodano: 2011-12-10, 16:38 ]
Abscessus Perianalis pisze:nie przypominam sobie, żeby ten cewnik miał jakieś szczególne właściwości, no ale ja używałem go zgodnie z przeznaczeniem
Zdumiewające właściwości tego "sprzętu" odkrył mój koleżka od "czasów piaskownicy".
Przebywał swego czasu na łożu szpitalnym, jeszcze w ubiegłym Wieku.
Miał takowe urządzenie zapodane i nadszedł był czas usunięcia tego sprzętu z jego organu.
Wtargnęła na salę taka "szybciutka w ruchach" i mocno energiczna pani (chyba pielęgniarka) o zgrabnej sylwetce miotacza młotem.
Płynnym i niezwykle zamaszystym ruchem pociągnęła za cewnik, jednak wcześniej nie "opróżniła" tego balonika, który był napompowany na końcu cewnika, a znajdującego się gdzieś w okolicach pęcherza kolegi :D.
Skutek łatwy do przewidzenia.
Balonik nie dał się "przeciągnąć" przez organ kolegi.
Choć chłop z niego postawny, to jednak niewielu jest takich, co by eksperyment przeciągania nadmuchanego balonika przez swój "interes" wytrzymać mogło.
Kolega po prostu został "wyrwany z łoża" przez zgrabną (jak lokomotywa) i subtelną panią pielęgniarkę.
Pielęgniarka natomiast nie dawała za wygraną i naciągnęła cewnik na długość około 20-30 cm od organu mojego kolegi... i w tym momencie tenże cewnik "wypsknął" się jej z między zgrabnych palców.
Strzał okazał się bardzo celny i kolega chodził przez kilka dni okrakiem :mrgreen:

Od razu moje myśli powędrowały w stronę wykonania procy z takiego porządnego sprzętu medycznego i do dziś go stosuję :mrgreen:Obrazek
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Racja, ten jest rozciągliwy - miałem taki na myśli:
Obrazek
I ten raczej był mało rozciągliwy. (taki się wydawał - podczas zakładania nie ma okazji sobie go porozciągać)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Bllet
Posty: 13
Rejestracja: 23 sie 2011, 14:13
Lokalizacja: Morąg
Gadu Gadu: 20013631
Tytuł użytkownika: Padawan
Płeć:

Post autor: Bllet »

Czołem
Jeśli chodzi o procę "właściwą" to naprawdę fajna zabawa, tylko trzeba trochę wprawy.
Początkującym polecam tą stronkę(http://slinging.org/) naprawdę dużo informacji na temat budowy tych z pozoru prostych urządzeń ;-) .Na samym początku do strzelania wystarczą dwa/trzy obroty w pionie. Jak będziecie mieli jakieś pytania to śmiało i bez krępacji :-)
Awatar użytkownika
johnson
Posty: 146
Rejestracja: 20 lut 2012, 12:32
Lokalizacja: NW
Gadu Gadu: 6318866
Tytuł użytkownika: Rebel Inside
Płeć:

Post autor: johnson »

a co powiecie na to:

Obrazek

Obrazek

Własnej konstrukcji przeróbka procy Megaline alpha2 miotająca strzały na ok 70m z "para"celownikiem laserowym! :D. Miałem troche wolnego czasu ostatnio i wróciłem do korzeni... Powiem Wam że działa! Tyle że duże to troche i średnio poręczne... nie jest to "Pocket Hunting System"... ale z pewnością "duck hunting system" :D.
ODPOWIEDZ