Jak to kiedyś robiono...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Jak to kiedyś robiono...

Post autor: maly »

Ciekawy filmik :mrgreen:
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

i to jest dowód na to że program "How it's Made" jest najstarszym formatem na świecie :D
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Kocham takie filmiki , dzięki.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
kuban
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2011, 21:45
Lokalizacja: Ostrowiec Św
Gadu Gadu: 7040874
Płeć:

Post autor: kuban »

Filmik jak dla mnie rewelacja . Ciekawe czy teraz by ta ktoś potrafił...
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Rewelacja ! :p , właśnie taka wiedzę należy zachować dla potomnych. Ile dzis rozwiązań jest odkrywanych na nowo, a przecież od dawna znanych.
Awatar użytkownika
Mr. Wilson
Posty: 422
Rejestracja: 27 paź 2010, 22:55
Lokalizacja: xyz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mr. Wilson »

Filmik niezły to fakt.

Jeśli kogoś interesują takie rzeczy to polecam pokazy organizowane np. w skansenach, kilka razy w roku są pokazy różnych dawnych rzemiosł, można wiele podpatrzeć co i jak się robi, popytać o szczegóły, spróbować samemu.
Las moim domem i najlepszym przyjacielem
Awatar użytkownika
Razowiec
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2011, 18:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Razowiec »

Dzięki Maly! Uwielbiam tego typu filmy. Mogę je oglądać godzinami. :-) Może wogóle spróbujemy tu zrobić małą bazę tego typu nagrań?
Z podobnych mam pod ręką takie: (być może niektóre nawet znalazłem dzięki temu forum a teraz już nie pamiętam )





Zależało mi jeszcze na filmie o fabryce lasek, niestety nie mogę znaleźć. :-?
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Mr. Wilson pisze:Jeśli kogoś interesują takie rzeczy to polecam pokazy organizowane np. w skansenach, kilka razy w roku są pokazy różnych dawnych rzemiosł, można wiele podpatrzeć co i jak się robi, popytać o szczegóły, spróbować samemu.
niestety "instruktorzy" to często barany, szczególnie taki wychowany w dużym mieście, gdzie sztuką tą zainteresował się z zupełnie innych powodów a nie wychował się obok niej. Łyknął coś tam wiedzy i traktuje to jak prawdy objawione. I jest z nimi jak z przewodnikami. Dla laika git. Ale spróbuj na codzień zajmować się daną dziedziną i ich posłuchać - a jak wiadomo przewodnicy, instruktorzy Ci nie lubią innych ludzi z zakresem wiedzy podobnym do nich - bo sobie nawzajem wytykają błędy, ale to przewodnik, instruktor traci autorytet :D.

Lud polski był praktyczny, a Neoinstrukotr często dorabia ideologię do wyrobu. To jest to co mną czasem częsie, jak np. archeolog próbuje wyjaśniać i budować urządzenia zamiast wziąść po prostu jakiegoś mechanika.

Wniosek? : Słuchać, podpatrywać, ale nie traktować jako wyrocznie i jedyną możliwą wersję.
Awatar użytkownika
Razowiec
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2011, 18:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Razowiec »

Niestety to prawda. Sam zetknąłem się podobnymi przypadkami - przy czym raczej dotyczyło to przewodników niż "instruktorów" (tych zresztą jestem w stanie zweryfikować w dosyć nielicznych dziedzinach). Mógłbym się tu rozpisać, ale to w sumie byłby offtop a i godzina późna...
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
ODPOWIEDZ