Krzesiwo BCB

dział małych piromanów ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Traper98
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2011, 07:26
Lokalizacja: Rzeszów
Gadu Gadu: 4756123
Płeć:

Krzesiwo BCB

Post autor: Traper98 »

Cześć!
Chciałbym zakupić krzesiwo firmy BCB. http://www.bron.pl/shopbron/product/SUR ... -BCB/26064
Nie wiem czy kupić to u siebie w mieście (tylko że w sklepie kosztuje 39zł) czy dopłacić i z neta kupić LMF Scout 2.0 (ono od razu jest z gwizdkiem). Czy to krzesiwko firmy BCB będzie dobre jak na pierwszy raz?
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Witam !
Chłopie odpuść sobie BCB i pogadaj z Pingwiniakiem miał doskonałe krzesiwka za cenę końcówki z ceny BCB ;-) albo kup sobie troszkę droższego ale naprawdę doskonałego i sprawdzonego " Fire flasha " w Bushcrafter.pl :) albo w jakimś innym sklepie , może na alledrogo ;-) jak nie zgubisz to dociągniesz do pełnoletności z tym krzesiwkiem :-D

Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Do mnie już idą krzesiwa 15cmx13mm średnica ;-)
Ale Niedługo zamawiam mniejsze :-)
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
tomasz
Posty: 155
Rejestracja: 08 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Toruń
Płeć:

Post autor: tomasz »

zarowno krzesiwka BCB i te od Pingwiniaka polecam, uzywam, jestem zadowolony, pamietam ze kiedys BCB handlowal Przeszczep i nie byly drogie, cos kolo 19 zl + przesylka
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

borsukwacław pisze:albo kup sobie troszkę droższego ale naprawdę doskonałego i sprawdzonego " Fire flasha " w Bushcrafter.pl
Nie jestem pewien ale chyba TH zlikwidował sklepik. Więc pozostają do dyspozycji inne źródła.
Zasadniczo krzesiwa ściągane przez Pingwiniaka są sprawdzone przez team śląsko-dąbrowski i co najważniejsze niedrogie. :-)
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

Pingwiniak, a nie będziesz może znowu do testów rozsyłał...? :D

Bushcrafter nie działa od dawna niestety. A szkoda, bo akurat DD powiększyło ofertę o tarp taki fajny mały.... :(
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

Może nie BCB, ale znalazłem ostatnio na stronie DX takie oto krzesiwka:

http://www.dealextreme.com/p/wilderness ... in-1-56881

Wysyłka za darmo a i cena krzesiwka bardzo przystępna, jedyny minus jest taki, że bulić trzeba w dolarach... nie wiem czy to dobre krzesiwo, ale może ktoś by się pokusił o sprowadzenie lub zorganizowanie zakupu grupowego celem przetestowania tego wynalazku?
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Ja również polecam poczekać na krzesiwka od Pingwiniaka. Nie narzekam, mam w zapasie, działa. Jak jedno zgubisz to tracisz około dychy, a nie 50zł.

rzuf, ostatnio doszliśmy do wniosku, że nasze plandeki za 6zł są lepsze od DD tarpów.. :P Po pierwsze, jak zniszczysz, to bierzesz nową, po drugie tarp 3x3 waży 720g bez linek, a plandeka 2x3 340g.. :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Traper98, BCB nie bierz. Mam, badziewie straszne. Może i nie jestem w tym choćby przeciętny ale LMF rozpalić mi było dużo łatwiej. Pingwiniakowego nie testowałem, ale chyba to niedługo zmienię ;-)
Abscessus Perianalis, ważyłeś? bo jeśli tak to albo badziewie i słaba strasznie albo materiał wybitnie zaawansowany skoro taki lekki a mocny. Moja o identycznym wymiarze równo 200 gram cięższa...

PS: Gdzieś zdobył plandekę za 6 zł? Ja tez chce ;-)
Lechu333
Posty: 54
Rejestracja: 13 lip 2010, 15:30
Lokalizacja: Stepnica
Gadu Gadu: 9493122

Post autor: Lechu333 »

birken1 pisze:[
PS: Gdzieś zdobył plandekę za 6 zł? Ja tez chce ;-)

W Leroy Merlin są :mrgreen:
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

Abscessus Perianalis, ja po ostatniej demonstracyjnych sesji rozkładania plandeki zabiłem 2 oczka, co mnie niezmiernie zniechęciło... Plus moja plandeka waży spokojnie pół kilo, a to tyle, co nowy DD Tarp Solo... :P

Ja bardzo dbam o sprzęt, więc nie sądzę, żebym go tak łatwo zniszczył :P A co się wam jeszcze w DD tarpie nie podoba?

Żeby nie było offtopu, to przyłącze się do opinii, że krzesiwa pingwiniaka są świetne. Mam małe i bardzo sobie chwalę, jak dojdą to chyba kupie jeszcze jakieś na zapas :)
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Oczka w plasticzanej płachcie bez problemu zastąpisz korkiem od PET, albo małym kamykiem. Można ją również wyposażyć w przyklejoną powertejpem dookoła linkę z pętelkami. Ale pewnie taniej kupić nową...
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Oprócz tych 13mm w srednicy zamówiłem 50szt. tych które chwalicie ;-)
Dla forumowiczów cena będzie 7zł/szt ;-)
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

MlKl, wiem, że można zastąpić, nawet trzeba w moim przypadku. Patent z Duct Tapem z powodzeniem stosuję, z tym, że nie na całą płachtę, tylko miejscowo tam, gdzie powinno być oczko, więc nie kosztuje to aż tak drogo. Mimo wszystko jednak wkurzają mnie ciągle rozlatujące się plandeki...

Pingwiniak, czyli za małe wychodzi gdzieś 10zł z przesyłką. A jaka cena za te duże?
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Ja z takich plandek robiłem żagle do pływadeł - właśnie przez oklejenie linki powertejpem dookoła. Wtedy jest wieczna, nawet, jak przedziurawisz, to łata z powertejpa i dalej służy.
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Rzuf - nie wiem.
Generalnie te małe czyt "zwykłe" są dość tanie. Na alle już za 6.90 sztuka ;/
W ciągu 2-3 miechów może ściągne te krzesiwa tak tanio, że będę je sprzedawal po 4zł ;-)
Za duże proponuje cenę na forum 40zł/1szt.
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Panowie, nie chcę się czepiać, ale przerzuciłem się na PW po moim ostatnim poście w kwestii plandek, ponieważ nie jest to temat o plandekach.. Pingwiniakowe krzesiwa też mają SWÓJ temat.. :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
ODPOWIEDZ