Szukam bucików

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Yoggi
Posty: 161
Rejestracja: 18 kwie 2008, 21:30
Lokalizacja: z Poznania
Płeć:

Szukam bucików

Post autor: Yoggi »

Ponieważ nie mogę się doczekać desantów które miałem otrzymać już kilka miesięcy temu, postanowiłem kupić sobie inne buty. Tylko że nie wiem jakie.
Moje wymagania to:
- tanie, gotówka potrzebna na inne cele zatem na obuwie mogę wydać do 200 złociszy
- wytrzymałe
- w miarę nieprzeciekające
- łatwo dostępne
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Buty bundeshwery (50 złotych ponad budżet, ale za to jakie).
boris
Posty: 46
Rejestracja: 13 mar 2008, 18:14
Lokalizacja: Płock
Gadu Gadu: 345731
Tytuł użytkownika: leń patentowany
Płeć:

Post autor: boris »

to mi aciepku drogi powiedz jeszcze gdzie?
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Allegro, ebay.de i jeszcze trochę sklepów.

A jak nie pasują to może zagrzać się na zakup wz.928, albo Combatów od Kupczaka w niedalekiej przyszłości? A w międzyczasie można kupić wz.928 produkcji Demaru albo Wojasa (Ceny wachają się w okolicach właśnie 200 złotych za parę.).
drv
Posty: 5
Rejestracja: 04 sie 2008, 08:35
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: drv »

Ja po doświadczeniach z desantami oraz wszelkiej maści butami niskobudżetowymi polecam iść i do sklepu i kupić sobie butki 3/4 LaFuma z goretexem. Ja za nie zapłaciłem 300 zł w sklepie bergsona, a wygoda nieporównywalna.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

A u mnie w rodzinie dwie osoby butów tejże firmy nie poleca... Moje rozpadły się po miesiącu (Wcześniej popękały sznurówki), a siostra uskarżała się strasznie na niewygodę.
Awatar użytkownika
Yoggi
Posty: 161
Rejestracja: 18 kwie 2008, 21:30
Lokalizacja: z Poznania
Płeć:

Post autor: Yoggi »

aciepk pisze:Buty bundeshwery (50 złotych ponad budżet, ale za to jakie).
Na alledrogo znalazłem tylko coś takiego
http://www.allegro.pl/item416933357_bw_ ... od_ss.html a o takie chyba nie chodzi- bo 100zł różnicy. No były jeszcze używane z demobilu ale akurat butów bym używanych nie chciał nosić
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

To są miltecowskie kopie starego modelu butów BW identyczne buty ma w swojej ofercie protektor (Firma od trzewików wz.920/P) i myślę że są one o wiele lepszej jakości niż milteci.

A co do używanych butów z BW to ja bym się o nic nie martwił, wszystko co było używane w BW, zanim trafi do sprzedaży zostaje zdezynfekowane (Chyba tylko dlatego można na allegro spotkać używane skarpetki BW :mrgreen: ), bez zapaszku i grzybów. Moje ostatnie buty wojskowe (Marineski) też kupiłem używane i niczego jak dotąd nie złapałem, ani buty nie zasmrodziły półki na której stoją.

Oryginalne buty BW masz np. tutaj.
http://www.allegro.pl/item426616044_but ... nr_40.html
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1057
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Może mi ktoś coś powiedzieć o butach combat usarmy.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Których? Bo trochę ich jest:
ICWB (Bośniaki)
ICB (W tym te dla USMC)
Marineski (Odnoszę wrażenie że o te chodzi)
Itp.
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1057
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

takich
http://allegro.pl/item423887185_nowe_ko ... 9_5_r.html
na nazwach się zbytnio nie znam
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Marineski...
Porządne buty, nie dają na początku tak w kość jak jungle (Skóra jest bardziej miękka), a jeżeli zakupisz buty z nowszymi poliuretanowymi wkładkami, a nie starszymi siatkowymi to i po mieście da radę śmigać.
Jedyną wadą jest podeszwa w zimę można się zabić i przyczepność na błocku i piachu mogłaby być lepsza. Problem przyczepności w grząskim terenie można rozwiązać szukając modelu na podeszwie panama, posiadam takie właśnie na panamie i jestem z nich bardzo zadowolony, mimo, że nie pamiętam kiedy je pastowałem to gdy ostatnio stałem w nich po kostkach w wodzie nie przemokły.
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1057
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

dzięki, a jak podeszwa trzyma się dobrze buta( ku..., trzecia para botów, w których mam problem odklejającej się podeszwy)
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

trzyma dobrze, w moich (Produkcji wellco) podeszwa zaczęła się odklejać gdy się potknąłem (Bo zachaczyłem wystającym kantem podeszwy o krawężnik), ale odrobinka poxipolu załatwiła sprawę.
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Ja używam glanów w internecie zapłacisz za nie około 200/400 zł a w normalnym sklepie 175 zł powinny ci wystarczyć.Kup o rozmiar większe. i do kolan !!.Może się nie wdawać ze są wygodne ale ja w nich przeszedłem 40 km na jednej wyprawie ;-) A przy okazji nie źle wyglądają:P:P:P:P
Ostatnio zmieniony 10 lut 2011, 20:43 przez trumpor113, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Obrazek
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

To chyba jest mistrzostwo. Post z września 2008 odkopany :roll: Złota łopata to mało - powinna być z trzema gwiazdami.
Obrazek
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Jeśli o mnie chodzi,to czytałem. I nic o glanach nie było :-/ :-/
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Tu chodzi o to, że po dwóch i pół roku, raczej już kupił sobie buty.. :lol:
Swoją drogą, to co napisałeś mija się z prawdą. Za 400 zł lepiej kupić sobie treki.

Noszę glany już spokojnie 11 lat i nauczyło mnie to pewnych rzeczy:
- nie kupujemy bazarówek za 170zł,
- nie kupujemy 14tek i wyższych, bo jest to bezsensowne (niepraktyczne, nie ma różnicy w trzymaniu stopy, droższe, generują obtarcia w dziwnych miejscach - 10tki wystarczą całkowicie),
- nie kupujemy glanów na necie, chyba że mamy stały model i nosimy go niezmiennie, albo lubimy wykonywać zwroty towaru.
- nie kupujemy o rozmiar większych, kupujemy dopasowane, ale z lekkim luzem w palcach. Mierzymy w grubej skarpecie, albo w dwóch cienkich, bo i tak zawsze grubaśne skarpety się nosi (chyba że lubimy odciski)
- w glanach przeszedłem na jednej wyprawie 110 km (jedyna dłuższa na której orientacyjnie obliczałem przebytą drogę) z czego 2 dni taplaliśmy się w mokradłach i żyję, co nie zmienia faktu, że ktoś może mieć problemy. Buty jak buty, jedni wolą takie inni wolę inne. Każdy musi znaleźć coś dla siebie. Z tym że, glany - jako to skórzane buty - trzeba rozchodzić, więc 2 tygodnie bólu trzeba sobie zaserwować - potem już jest cudownie, bo but jest idealnie dopasowany do stopy. Mówię w tym przypadku konkretnie o HDkach, bo bazarówy zdarzało mi się rozchadzać miesiąc, albo dwa dni. Te miesięczne zawsze pozostały za sztywne i obcierały tył łydy, te milutkie rozpadły się po kilku miesiącach - dlatego wolę zapłacić 100zł więcej za markę i mieć pewność, że skóra z jakiej zostały wykonane będzie miała takie same właściwości jak zwykle, but się dopasuje - nie noga do buta i będą miały odpowiednią żywotność.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Ja kupiłem swoje glany w sklepie obuwniczym Nie w metal shop.Glany mam 10-tki.I kupiłem większe o rozmiar bo ciężko je włożyć a jak zamarzną to zdjąć.Swoje glany nosze już pół roku .Chodziłem już po zaspach,błocie,polach i jedyne co im się stało to lakier odpadł ale wystarczy pasta i jak nowe :-D :-D .
marcin_cz-dz
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:25
Lokalizacja: czechowice-dziedzice
Płeć:

Post autor: marcin_cz-dz »

http://armyworld.pl/product-pol-646-But ... iltec.html miał ktoś do czynienia z tymi butami ??
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

"Renomowana" firma Mil-Tec oraz materiał corodura, mówią same za siebie.
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
marcin_cz-dz
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:25
Lokalizacja: czechowice-dziedzice
Płeć:

Post autor: marcin_cz-dz »

to jakie buty byście polecali bo szukam do 200 zł ?
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Nie chcę Cię martwić, ale do 200zł to ciężko o dobre buty. Ja jakoś przywykłem do glanów (wiem, że większość forum to potępia, ale jakoś nie znalazłem jeszcze butów, które pasowałyby mi bardziej) i też wydaję na parę minimum 260zł. W tej cenie już jakieś w miarę dobre buty trekkingowe/taktyczne dostaniesz (np. BW 2000 z demobilu na alledrogo [czasem trafią się nie podróbki z wietnamu, bo tam chyba je robią] - nie w sklepach - tam kosztują po 700). Do czego zmierzam? Zwiększ sobie budżet, bo w tym przedziale naprawdę ciężko coś doradzić.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
vladek
Posty: 14
Rejestracja: 13 gru 2010, 16:52
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 10162263
Płeć:

Post autor: vladek »

Wykorzystując ten temat:
Mam podobny problem, szukam butów do 200zł, ale nie muszą być ultra wytrzymałe (po 1-2 sezonach wyrosnę) Mój problem polega także na tym, że muszą być wygodne - w glanach, w których codziennie chodzę po 10km mam obtartą cała piętę. Znacie jakieś tanie i wygodne buty do 200plnów?
ODPOWIEDZ