Zywność o dlugim terminie ważności

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

pastyl
Posty: 27
Rejestracja: 24 sty 2011, 08:16
Lokalizacja: stad

Zywność o dlugim terminie ważności

Post autor: pastyl »

Niestety po prawie 0.5 roku szukania i kombinowania prawie spasowałem.
Czy ktoś jest w stanie pomoc mi w zakupie takiej zywności?
http://wisefoodstorage.com/ lub podobnej (sa jeszcze 3 inne firmy). Niestety przywoz z tego czy to przez Amazon, czy poczte jest ponad 1:1
czyli musze zaplacic za przesylke 100% ceny towaru lub wiecej.
Niestety to jest dosc ciezkie, a dzieki oszolomom od 2012 roku maja teraz zamowien na peczki. Ktoś może ma jakis pomysł?
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Obrazek
pastyl
Posty: 27
Rejestracja: 24 sty 2011, 08:16
Lokalizacja: stad

Post autor: pastyl »

Zobacz termin waznosci. 25-30 lat. Wprawdzie racje sa niewielkie (kwestia ceny jest porownywalne), wise ma np. 250kcal na paczke wiec dziennie 500 lub 750. Racja dla doroslej osoby, ktora sie nie rusza (np. schron) to 800kcal/dzien.

Ale ten termin waznosci to jednak to jest coś co mnie nadal zachwyca.



i jeszcze to
Obrazek
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

a na cholerę ci żarcie co wytrzyma 25-30 lat mamy mieć jakiś armagedon czy jak że się tak zapytam
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Może trochę inaczej się zapytam: czy masz powierzchnię magazynową aby zgromadzić żarcia na 30 lat dla całej rodziny? Jak nie to bez sensu jest gromadzić takie zapasy jeżeli i tak zejdą po kilku miesiącach lub latach więc lepiej kupić coś tańszego i na bieżąco wymieniać.
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Miód można bardzo długo przechowywać. Podobnie jak biały ryż.
I jeszcze wino.
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

pastyl, większość Amerykanów, którzy utrzymują schrony domowe (głównie na wypadek klęsk żywiołowych) po prostu rotuje żywność. Jeśli termin ważności kończy się, puszka jest zjadana i zastępowana nową...
Survival :-) Jak się nie ma co się chce, to się kombinuje z tym co się ma :-D
F..k it, I'll Do It Myself!
pastyl
Posty: 27
Rejestracja: 24 sty 2011, 08:16
Lokalizacja: stad

Post autor: pastyl »

puchalsw pisze:pastyl, większość Amerykanów, którzy utrzymują schrony domowe (głównie na wypadek klęsk żywiołowych) po prostu rotuje żywność. Jeśli termin ważności kończy się, puszka jest zjadana i zastępowana nową...
Survival :-) Jak się nie ma co się chce, to się kombinuje z tym co się ma :-D
To jest watek o zalatwieniu takiej zywnosci. Juz dyskutowalismy kilkanascie razy i tlumaczylem dlaczego tak a nie inaczej. odpowieadam wszystkim

Problem jest w tym, ze wszedzie moge kupic z przesylka lotnicza i to jest strasznie drogie.


Co do rotowania zywnosci to zajmuje to mnostwo czasu i wcale nie jest wygodne. Nie kazdy chce zajmowac sie tym na co dzien. Wygoda.

Chce kuic nie na 30 lat, ale na 40 dni. Jesli pytacie o miejsce to wlasnie jest odwrotnie. Mniej miejsca zajmuje takie jedzenie niz rotowanie jedzenia.

Mam zatem prosbe odpuscie sobie dywagacje i piszcie tylko jesli wiecei jak kupic to w usa i dostarczyc za rozsadne pieniadze.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

pastyl pisze:Niestety to jest dosc ciezkie, a dzieki oszolomom od 2012 roku maja teraz zamowien na peczki. Ktoś może ma jakis pomysł?
Pytałeś o pomysły to ci je koledzy przekazali. Jak napisałem: jak się nie ma co się chce...
Więc albo kupujesz na amazonie i czekasz, albo google twoim przyjacielem.

Znajdź adres takiego sklepu w realu w US, i zwróć sie do jednej z firm zakupowych (masa takich na necie) która Ci zrobi zakupy w US i prześle do PL.

Nikt ci tutaj nie da cudownej recepty, czy adresu tajemniczego i nikomu nie znanego sklepu gdzie takie wynalazki sprzedają online.

A ludzie nie dywagują, ale starają się pomóc. Szkoda że tak to widzisz.
F..k it, I'll Do It Myself!
pastyl
Posty: 27
Rejestracja: 24 sty 2011, 08:16
Lokalizacja: stad

Post autor: pastyl »

puchalsw pisze: A ludzie nie dywagują, ale starają się pomóc. Szkoda że tak to widzisz.
Dywaguja, a od tego jest inny watek. Niestety zakupowe firmy sa fajne jesli rzecz nie jest ciezka. A jesli jest jest tak samo drogo.
Arkadiush
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2011, 15:18
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Arkadiush »

Bardzo dlugi czas ma salami ale takie w kształcie chudych kabanosów, w marketach są na polkach, wiec nie trzeba mieć lodówki. Nie wiem jak w PL ale w niemczech można kupic tanio konserwy ( zupy od pomidorowych do zup ziemniaczanych z malymi kielbaskami, klopsy itp ) wg mnie takie konserwy to najlepszy produkt w jakas kilkudniowa wyprawe, jak komuś za ciezka puszka to można przelać do torebek termoizolacyjnych.

cos takiego:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

niemieckie puszki za zacne:)...mam pare kartonow chleba w puszce..rok pakowania 1989 :) i dalej sa dobre:)....a co do zup...najlepsza moim zdaniem to ta z ziemniakami i kawalkami kielbasy plus jakies wazywa
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Arkadiush pisze:Nie wiem jak w PL ale w niemczech można kupic tanio konserwy ( zupy od pomidorowych do zup ziemniaczanych z malymi kielbaskami, klopsy itp )
Coś takiego u nas można kupić w słoikach, ~6 pulpecików/klopsików z od jakiegoś w miarę wiarygodnego producenta za 6 - 8 zł. Można by się pokusić i porównać skład, wagę oraz ceny pomiędzy towarem 'naszym' i 'ichnim'...
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Zupy w puchach widziałem w LIDLU i w ALDI(m).
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

W Tesco są zupy, pulpety i inne tego typu rzeczy w puchach. Wszędzie tego pełno.

Ale w sumie to piszecie nie na temat z tego co wywnioskowałem.

Na 40 dni, to rotowałbym aż miło. W dodatku 40 dni to jest bardzo krótki okres, więc sama wymiana pożywienia mogłaby następować co pół roku, rok. Wywalasz wsjo z rap kańciapy do domu, zastępujesz nową partią na rok. to sobie spokojnie przejadasz, bo wiesz ze pewnie ma jeszcze ze 2 lata terminu, oprócz tego jesz co tam lubisz, a potem po roku ponawiasz proceder. Masz całkowitą rację, że wygodniej jest coś wpakować raz i przypomnieć sobie o tym dopiero za 15lat, ale zapewniam Cię, że istnieją pewne zwierzątka, które Twoją spiżarkę przetrzebią w tym czasie wielokrotnie. Zwłaszcza, że opakowania są z tworzyw sztucznych.

No ale moja wypowiedź również zakrawa na offtop, więc przejdę do meritum - jedyny sposób aby zakupić tą hamerykańską paszę, to ten który wiąże się z czekaniem i sporymi kosztami. Jednak coś za coś.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
ODPOWIEDZ