lampka gazowa

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Batura
Posty: 41
Rejestracja: 28 cze 2009, 19:37
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Płeć:

lampka gazowa

Post autor: Batura »

Nabyłem taką lampkę na camping gaz:
http://www.vango.co.uk/accessories/gas-lantern.html

całkiem przyjemnie to świeci i co nawet bardziej istotne, daje nawet sporo ciepła. Muszę jeszcze tylko dorobić do tego lusterko, aby lepiej sterować światłem
Przetestuję już w następnym tygodniu na samotnym spływie kajakiem wisła z Kazimierza Dolnego do Modlina.
viewtopic.php?t=3106 - tu o nim bardziej szvzegółowo napisałem

Relację z uzyteczności bądz braku lampki, zdam po powrocie:).

Batura
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Ciekawe bardzo. Dawaj reckę, ze zdjęciami, czasami zagotowania wody, i takie tam... Sam wiesz.
Pozdrawiam
F..k it, I'll Do It Myself!
Batura
Posty: 41
Rejestracja: 28 cze 2009, 19:37
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Płeć:

Post autor: Batura »

Hmm.... jakiej wody? to lampka jest....
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Aaaa! Nie wiem czemu, założyłem że w komplecie jest dyfuor (takie sitko) dający możliwość podgrzewania.
Tak czy inaczej ja czekam na relacje z użytkowania.
Na czółno w sam raz.
Ile za placiles? Kupowaleś w UK?
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

Batura pisze:Przetestuję już w następnym tygodniu na samotnym spływie kajakiem wisła z Kazimierza Dolnego do Modlina.
kiedy będziesz płynął przez Wawkę?

pozdrawiam
maciek
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

orety pisze:kiedy będziesz płynął przez Wawkę?
Dobre pytanie, bo pewnie będę łowił ryby przed Warszawą 8-)
Zatem na herbatkę, mógł byś podpłynąć ;-)
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Miałem swego czasu chyba ze 2 lampy gazowe.
Jestem zdania że najlepiej kupić coś markowego, bo nie ma później problemów z częściami zamiennymi (najczęściej klosz) oraz z wydajnością. Najlepiej sprawdzałą mi się właśnie taka Primus, która na jednym kartuszu potrafiła świecić długie wieczory.
Uzytecznść takiego ustrojstwa oceniam pół na pół. Na wyjazdy stacjonarne, jakieś bacówkowanie itp dobra sprawa. Na wyjazdy pod namiot, czy włóczenie się z plecorem, raczej zbytek luksusu. Jako ogrzewacz namiotu w zimie też daje radę, ale zdecydowanie odradzam używanie otwartego ognia w namiocie. Chwila nieuwagi i w najlepszym przypadku można sobie zniszczyć namiot
Na kajakach powinna się sprawdzić, ale trzeba ją zabezpieczyć w tym opakowaniu,bo klosze dość delikatne są.
Batura
Posty: 41
Rejestracja: 28 cze 2009, 19:37
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Płeć:

Post autor: Batura »

Przez Warszawę powinienem płynąć w czwartek, ew. piątek - trochę trudno to jednoznacznie zaplanować.

slaq - chętnie się zatrzymam na kawę - gdzie będziesz łowił i w jakim terminie? Poznam Cię po zdjęciu z profilu? :D

Doczu.

Ta lampka ma taki 30 cm łańcuszek do zawieszenia. Wydaje sie, podkreślam wydaje sie, że przy podwieszeniu jej na tym łańcuszku w namiocie, powinno to mocno ograniczyć ryzyko pożaru. Nawet jakbym przy niej zmęczony usnął, to nie ma ryzyka że się przewróci i zeknie z czymś łatwopalnym.

Zapłaciłem 120 zł, a kupiłem w Sklepie Podróżnika. Czyli trochę przepłaciłem porównując do oferty ze strony producenta, choć dodając koszty wysyłki z UK, pewnie wyszłoby na to samo.
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Batura pisze:Doczu.
Ta lampka ma taki 30 cm łańcuszek do zawieszenia. Wydaje sie, podkreślam wydaje sie, że przy podwieszeniu jej na tym łańcuszku w namiocie, powinno to mocno ograniczyć ryzyko pożaru.
Nie wiem jaki masz namiot, ale jeśli masz tyle miejsca że powiesisz sobie taką lampkę i jeszcze możesz swobodnie manewrować to cóż... musi być naprawdę duży.
Zasypiać w namiocie z zapalonym czymkolwiek co nie jest na baterie nie polecam pod żadnym pozorem !!! Już nawet nie o oparzenie/spalenie/stopienie chodzi, ale możesz sie podtruć (zatruć się raczej ciężko w namiocie) tlenkiem węgla !
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Batura pisze:slaq - chętnie się zatrzymam na kawę - gdzie będziesz łowił i w jakim terminie? Poznam Cię po zdjęciu z profilu? :D
Łowić zamierzam gdzieś przed Górą Kalwarią - po praskiej stronie Wisły, czyli prawy brzeg :mrgreen: Jakoś koło piątku planowałem łowić.
Nie wiem jednak czy dam radę dojść daleko - teraz wyglądam tak - https://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=2 ... ry8zbm0&zw :mrgreen: :mrgreen:

Trochu się oskalpowałem o most i mam 4 szwy, i ból łba delikatnie niemiłosierny :-/
Uratował mnie miejski zestaw przetrwania w którym miałem opatrunek WP 8-)
Jacuś dzielnie zatamował krwotok 8-)
Batura
Posty: 41
Rejestracja: 28 cze 2009, 19:37
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Płeć:

Post autor: Batura »

To może nam sie uda spotkac:) - jak zobaczysz taki obładowany kajak dwójkę w kolorze żólto-pomarańczowym (Mango), to to pewnie będę ja.

[ Dodano: 2011-05-04, 21:21 ]
I po praktycznym teście w terenie.
Lampka jak najbardziej spełnia swoją podstawową funkcję.
Dodatkowo zdecydowanie zwiększa komfort wieczornego przebywania w namiocie. Bardzo szybko podnosi temperaturę powietrza i pozwala na komfortowe przejscie z ciuchów dziennych do śpiwora. Barwa światła bardzo przyjemna i "podnosi na duchu".

W skali 1 do 10, przyznam 7.
Polecam na wyprawy, w których nie musimy sie tak bardzo ograniczać ze sprzętem.
ODPOWIEDZ