Kijki

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Kijki

Post autor: w0jna »

Witam,
nie starcza mi już sił na przeszukiwanie odmętów internetu w poszukiwaniu informacji, więc zwracam się z pytaniem tutaj.

Poszukuje kijków:
-jednoczęściowe (niezniszczalne)
-z włókna węglowego (chyba j.w.)
-długi uchwyt, ewentualnie uchwyt o regulowanej wysokości (zamiast regulowanej długości kija) - podejścia, zejścia
-mozliwość zainstalowania róznych koncówek (śnieg, skały, asfalt) etc.
-dobrej firmy ;-) Leki? BD?

Był bym wdzięczny o jakiekolwiek info od ludzi którzy choć trochę orientują się w temacie.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

No to masz problem.

Wszystkie trekingowe są o zmiennej długości i moga być z długim chwytem ( wysokość chwytu zmieniamy dowolnie).

Jednoczęsciowe - do NW - ale tutaj rączka jest już zbyt wyspecjalizowana, pod uchwyt wyłacznie do chodzenia i nie przewiduje się w takim układzie jakiś specjalnych zmian w trasie.
Dlatego biegacze narciarscy mają kilka kijków które dostoswują do techniki biegania.
Dlatego też do chodzenia są innej dlugości niż biegania, bo przy bieganiu zakres odbicia jest dużo dłuższy. A korzystając z rękawiczek, stabilizujących czy paska które są zwykle umiejscowione w jednym miejscu nie da się komfortowo zmieniać co chwilie wysokośi chwytu
Jednoczęsciowe też nie są niezniszczalne. Jeśli zależy Ci na malej awaryjności - to poszukaj raczej z zaciskami zewnętrznymi (Leki, BlackDiamond - napewno mają w swojej ofercie) a dwu częsciowych - przy takim wyborze zapewne znajdziesz takie, ktore równoczesnie spełnią także wcześniejsze założenia.
Obawiam się po prostu że nie spoktasz kijków spełnaijących rownoczesnie wszystkie założone kryteria. Przynajmniej ja osobiście jeszcze takich nie spotkałem.
ODPOWIEDZ