Diamenty w Lidlu od 28.03.

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

Ja też nabyłem :) Nawet mnie pozytywnie zaskoczyła, bo spodziewałem się okrągłego pręta, a tu jest z jednej strony płaskie, okrągłe i jeszcze szczelinka do haczyków :D Szkoda tylko, że gradacji nie podali...

Myślicie, że jest sens skracać pręcik tak, żeby w całości chował się w rączce?
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Oooo, jak jest ze szczerbą do haczyków to też zakupię bo posiałem swoją poprzednią ostrzałkę. Dzięki za cynka.
Awatar użytkownika
dziul
Posty: 199
Rejestracja: 06 mar 2010, 14:27
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1399656
Płeć:

Post autor: dziul »

:mrgreen:
No powiem Wam Panowie że też się skusiłem i poleciałem zakupić :D
Bardzo fajna rzecz i dość uniwersalna... a jeszcze za TAAAKĄ kasę to jakby specjalnie dla mnie ;-)

PS
Myślicie, że jest sens skracać pręcik tak, żeby w całości chował się w rączce?
nie ciąłbym ...
Dla wygody wystarczy obrócić pręt i schować "część roboczą" w oprawie. Wtedy wystaje nam "gładkim" na zewnątrz.
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Witam!
Nabyłem drogą kupna 6 szt :) będzie na zapas i do rozdania znajomym jak będą głowę suszyć że chcą "takie samo coś " :) ostrzałeczki prima , tak jak się spodziewałem , tylko trzeba delikatnie gwint przesmarować jakimś łagodnym smarowidłem , lepiej się dokręca pręt w uchwycie .
Dzięki jeszcze raz taki robaczek :)
Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
mucus
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2011, 15:46
Lokalizacja: Zabrze
Gadu Gadu: 4470088
Płeć:

Post autor: mucus »

Ja kupiłem dwie i na pierwszy ogień poszedł cold steel kudu. O dziwo dało się go bardzo ładnie wyostrzyć i to bez wykańczania na pasku. Dzięki za patent z przesmarowaniem gwintu, teraz faktycznie ciężko dociągnąć i słabo trzyma.
Jestem egzemplarz człowieka,
A to znaczy - diabli, czyśćcowy i boski.
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

mucus pisze:Ja kupiłem dwie i na pierwszy ogień poszedł cold steel kudu. O dziwo dało się go bardzo ładnie wyostrzyć i to bez wykańczania na pasku. Dzięki za patent z przesmarowaniem gwintu, teraz faktycznie ciężko dociągnąć i słabo trzyma.
To znaczy po posmarowaniu słabo trzyma :-? czy po posmarowaniu jest lepiej ,bo "nie kaman " :)
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
mucus
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2011, 15:46
Lokalizacja: Zabrze
Gadu Gadu: 4470088
Płeć:

Post autor: mucus »

teraz słabo trzyma bo ciężko dociągnąć, Mam nadzieję, że po posmarowaniu będzie lepiej.
Jestem egzemplarz człowieka,
A to znaczy - diabli, czyśćcowy i boski.
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

Będzie, ja delikatnie przejechałem palcem po szyjce flaszki z oliwą, potem tym palcem po gwincie i dużo lepiej chodziło. Na sucho kiepsko chodzi i gwint się ściera...
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

mucus pisze:teraz słabo trzyma bo ciężko dociągnąć, Mam nadzieję, że po posmarowaniu będzie lepiej.
Tedy jo :) miałem to samo ,po posmarowaniu i dokręceniu pręt sztywno trzyma się w oprawce :)
Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

Tak mi słodzicie, że aż mi głupio, że kupiłem sobie tylko 1 szt :mrgreen:
Chyba będę musiał naprawić swój błąd.
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

Nie przejmuj się, też mam jedną :D A nie sądzę, żeby się zużyła prędzej, niż te osełki znów się pojawią ;)
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

Po krotkich testach powiem, ze fajna sprawa biorac pod uwage cene.
Na pewno diamencik dolaczy do mojego zestawu zabieranego w teren, natomiast w domu chyba bardziej odpowiadaja mi ostrzenie na plytkach diamentowych (jest precyzyjniejsze).

Bardzo ciekawa jest mozliwosc ciecia szkla za pomoca plaskiej krawedzi.
Sprawdzilem, diament radzi sobie dobrze z cieciem szyjek od butelek (trzeba szyjke naciac do 3/4 obwodu na glebokosc 0,5 mm, potem podeprzec od przeciwnej strony i uderzyc z wyczuciem z gory).
Czyli w terenie, mozna sobie zrobic ze znalezionej butelki np. szklanke. Wystarczy odciac szyjke. Natomiast szyjka moze posluzyc jako lejek.

Malo tego, mam na biurku kilka krzemieni, je tez mozna przecinac tym diamentem.
Wyciecie z kawalka szkla albo krzemienia- grotu do strzaly staje sie zupelnie latwe.

W sumie w tym prostym i tanim narzedziu jest duzy potencjal. Bardziej jednak zafascynowala mnie mozliwosc ciecia niz ostrzenia.

Jutro podjade do Lidla i dokupie jeszcze pare sztuk.
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Borsukwaclaw ja takze kupilem 6 :), bede kombinowal z tego ustrojstwa Spyderco triangle dla ubogich :p . Poza tym bardzo fajna zabawka w teren, teraz mam zawsze jeden diament zawsze przy sobie. Co do gradacji to oceniam na jakies 400 bo grubo zbiera ostrze lecz kt jest ostre, jak borsuk mowil, troche sie wyrobia i beda ladnie ostrzyc.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Ostrzałka wyśmienita, własnie takiego czegoś mi brakowało.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Ostrzałka wyśmienita, własnie takiego czegoś mi brakowało.
WOW, właśnie naostrzyłem nóż. Ale maszynka i to za 5. 99 PLN-a, tylko.
:-P
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

yaktra pisze: i to za 5. 99 PLN-a, tylko.
O qrde... Załapałeś się na promocję? ;)
Ja zapłaciłem więcej Czuję się wy.... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2011, 23:00 przez taki robaczek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
dziul
Posty: 199
Rejestracja: 06 mar 2010, 14:27
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1399656
Płeć:

Post autor: dziul »

W Warszawie na Urwisowie w Lidlu pokazały się wczoraj i już nie ma od wczoraj :-? ...
Chyba za głośno o tym mówiliśmy :mrgreen: ...
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Horror normalnie z tymi ostrzałkami. Powinien powstać jakiś czarny rynek, sklepy za firankami i kategoria ostrzałek spod lady :shock:

Dziś pod osłoną nocy będę próbował nabyć ostrzałkę przejeżdżając przez niewielką miejscowość w Lubuskiem w drodze na letnisko (jesiennisko?). Wierzących proszę o modlitwę w mojej intetencji, niewierzących o trzymanie kciuków :)
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Ja pojechalem do Lidla Ząbkowskiego (podobno największy), gdzie ostrzałek było sporo. Jednak pił składanych mieli już jak na lekarstwo.
F..k it, I'll Do It Myself!
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Mogłeś kupić wszyskie i zacząć na nich spekulować ;)
Awatar użytkownika
kalyk3
Posty: 270
Rejestracja: 22 lis 2009, 21:51
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: kalyk3 »

Stała się rzecz straszna! W moich okolicznych Lidlach wykupiono wszystkie ostrzałki. W związku z tym mam prośbę do osoby, która ma jeszcze do nich dostęp i będzie na zlocie o kupno 2 sztuk (w ostateczności jednej). Kasę oddam na zlocie.

Poratujcie w potrzebie! :569:
“All good things are wild and free.” Henry David Thoreau
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Qasz pisze:Borsukwaclaw ja takze kupilem 6 :), bede kombinowal z tego ustrojstwa Spyderco triangle dla ubogich :p . Poza tym bardzo fajna zabawka w teren, teraz mam zawsze jeden diament zawsze przy sobie. Co do gradacji to oceniam na jakies 400 bo grubo zbiera ostrze lecz kt jest ostre, jak borsuk mowil, troche sie wyrobia i beda ladnie ostrzyc.
;-) Ja właśnie też będe kombinował coś takiego i żeby było jeszcze składane , widziałem takie ostrzałki z ceramicznymi prętami ;-)
może nie "dla ubogich"ale dla czujnych ;-)
komplet diamentów do triangla kosztuje chyba ze 20 razy więcej . A wystarczy wziąść kawałek deski i wywiercić pod kątem 20st. 2 otwory , włożyć w nie 2 pręty diamentowe z lidla i masz triangla za 15,-zł ;-) ale to najprostrze powiedziałbym "stacjonarne" rozwiązanie bo nikt nie będzie targał kloca drewna do lasu :lol: ja kombinuję jakiś patent składający się z dwóch ostrzałek rozkładanych tak jak nożyczki do potrzebnego kąta :roll:
a po ostrzeniu składam i do kieszeni ;-) jak coś wykombinuję to pokażę .
Zdrówka.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2011, 20:03 przez borsukwacław, łącznie zmieniany 1 raz.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

kalyk3, policzę co do czego potrzebuję i dam Ci znać. Jak się nie da, to jutro podskoczę do L.D.L i Ci takie zakupię. Jak już nie będzie, to jedną z mojej kolekcji mogę Ci odstąpić.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

puchalsw pisze:to jutro podskoczę do L.D.L i Ci takie zakupię
Dobre sobie :mrgreen:
Lekko zszokowany popularnością rzeczonej ostrzałki postanowiłem dzisiaj wieczorem zrobić "mały" rekonesans po okolicznych sklepach wiadomej sieci.
W efekcie odwiedziłem ... 6 Lidli (!).
Dwa w Dąbrowie Górniczej
Trzy w Sosnowcu
Jeden w Będzinie
Moim trofeum z tego wypadu jest 1 (słownie jedna) ostrzałka.
Miała rozerwane opakowanie i ciężko ją było bez przesmarowania gwintu dokręcić tak aby zablokować część roboczą. Widać ktoś się zawahał ... Jego strata :lol:

Na koniec dodam, że odkryłem kto za tym wszystkim stoi: klik :diabel2:
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Dziś rano byłem w 2 Lidlach w Kołobrzegu i Koszalinie efekt 0 nic nie zdobyłem :evil: ,od obsługi dowiedziałem się że w czwartek z rana był osobnik który to wziął wszystko i z półek i z magazynu :evil: .Coś mi się wydaje że za bardzo były chwalone u nas na 4um jaki na Tact... :cry: lipa pewnie pojawią się za kilka dni na alledrogo po 50 zł .

ups napisałem w sumie to samo co Taki Robaczek
ODPOWIEDZ