Mały lekki śpiwór na (w miarę) ciepłe dni?

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Trza bylo podelko zapalek dla oskalowania polozyc :)
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

A po co? Wszystkie taśmy widoczne na zdjęciu są szerokości 25mm :mrgreen:
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Ale to tak stylowo by wygladalo :) rozumiem, ze polecasz....spiworek?
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Polecam polecam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

wejdzie to w kieszen 7 litrowa od wollwerina? :-/
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Nie jestem na sto procent pewien, ale ten śpiworek można bez mniejszych problemów upchnąć w kieszeni bocznej do bergena (10L). Zresztą myślę, że naddupnik od IIFSa, w którym śpiwór ma zdjęcie ma chyba mniej niż 7 litrów...
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Valdi - do kieszeni powinien wejść. Ja do niej mieszczę dosyć ciężki śpiwór letni (1750 gram).

PS. Kieszenie od Wolverina są o tyle dobre, że można z nich zrobić plecak (spokojnie wystarczający na jednodniowe wypady). Dwa troki (jak trzeba to jeden dodatkowy jako biodrowy) jako szelki. Mieści się wszystko co niezbędne (apteczka, woda, jedzenie, mała kurtka, skarpety, mapa, papier, jakieś szpargały, aparat).
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Zapomniałem dodać jeszcze jedno. Po skompresowaniu do poziomu jak na zdjęciach (Da się jeszcze bardziej, ale w sumie po co?) śpiwór jest dość miękki po bokach, zatem z upychaniem nie powinno być większych problemów. Zawsze można użyć dodatkowych strapsów do skompresowania tego co wyszło bokiem :-P
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Deuter dreamlite 500 zajmuje 3/4 kieszeni wolwiego i jest w zwyklym worku i pewnie daloby sie go troche skompresowac.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

ja tam sobie pewna Lafume przylukalem...nie jest to ultra light, bo kilo to to wazy ale jest stosunkowo male , nie mierzylem, ale zmiesci sie do mojej kieszeni bocznej Wollwerina, temperatury niby do -4, ale okolo 0 musi byc ok

http://www.lafuma.com.pl/site/view/Prod ... &context=5

Cena na dodatek jest ok, bo niby za stowke moge to miec
makato
Posty: 23
Rejestracja: 09 mar 2008, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: makato »

Valdi pisze:wejdzie to w kieszen 7 litrowa od wollwerina? :-/
Valdi w Wolverinie który kupiłeś masz juz kieszenie 10litrowe.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

makato, Jak wejdzie w 7litrowy, to w dziesoatke spokojnie :) jeszcze je nawet nie przypinalem, wiec nie sprawdzilem, jaka maja pojemnosc :)jakos mi wystarcza plecaka bez kieszeni :mrgreen:
torreadorro
Posty: 8
Rejestracja: 15 sty 2009, 10:16
Lokalizacja: Piła
Płeć:

Post autor: torreadorro »

moim rozwiązaniem na temp do powiedzmy 5 stopni (w komforcie) jest snugpak jungle bag http://arizzon.com/html/produkty/030-00 ... ve/spiwory
jak jest zimniej to wiadomo, trzeba albo przerzucić się na coś bardziej odpowiedniego na niższe temperatury, albo dogrzać się jakoś.
Śpiwór mam kilka zalet:
- xxxxxxxxxxxx się kompresuje,
- nie ma problemu z wsadzeniem go do worka kompresyjnego,
- lekki - 750 gr
- z moskitirą
- antybakteryjny
- na szczęście jest kopertą, bo szczerze nienawidzę mumii (chociaż używam w zimie, bo mniej powietrza do ogrzania)
Ostatnio zmieniony 16 sty 2009, 14:31 przez torreadorro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

No chyba ten http://www.decathlon.com.pl/PL/s15-ultralight-16089350/ jest bezkonkurencyjny w kategorii waga/rozmiar/cena/jakośc :-)
Po sciągnieciu trokami spiwór bez problemu miesci się do kieszeni cargo spodni M65 i jeszcze zostaje luz.
No ale wiadomo - nadaje się tylko na sezon letni lub do schroniska/schronu/bacówki w innych okresach.
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Ja się szykuję na Softie 3 Merlin ze Snugpaka. Ze zdjęć które widziałem, jest bardzo mały. Komfort ponoć też trzyma, ktoś spał w nim przy - 1 st. C. pod płachtą i wszystko ok. Sporo pozytywnych opinii na forach angielskich zbiera. Cenowo również przedstawia się nieźle (~60 funtów), jak zamówię i otrzymam to skrobnę cosik.
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

To jest śpiwór dla małych żółtych chińskich ludzików.

Doczu,

Nocowanie w tym worku w bacówkach w okresie innym niż letni może być wysoce ryzykowne, zwłaszcza kiedy bacówka ma charakter np. gorczański ;)
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Gryf pisze:To jest śpiwór dla małych żółtych chińskich ludzików.
Cóż - nie moge decydowac za kogoś. Ja mam "kompaktowy" wzrost więc w L się mieszczę bez problemów, ale rzeczywiscie jak ktoś ma pod 2m to bedzie problem
Gryf pisze:Nocowanie w tym worku w bacówkach w okresie innym niż letni może być wysoce ryzykowne, zwłaszcza kiedy bacówka ma charakter np. gorczański ;)
heh - ten wątek właśnie chyab miał z założenia spełniac głowne kryterium - czyli ciepłe dni :)
Do tego celu miałem dotychczas Campusa Scouta, ale cholernie wielki był i ciężki jak na letni spiwór, no i jednak trochę za ciepły na lato :( S15 wydaje się być idealny do moich potrzeb. czekam aż się ociepli i będę się nim bawił.
Awatar użytkownika
PA
Posty: 298
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:01
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 3500980
Płeć:

Post autor: PA »

S15 ma jedną fajną rzecz - kolor. Resztę ocenisz sam :D Przynajmniej sprzedawca nie ściemnia - śpiwór może nadawać się faktycznie na temperatury powyżej 11 st.C.
Those who travel far must travel light.
http://just-hike.blogspot.com/
"Use dehydrated water whenever possible, despite the expense." - The Ultralighter
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

PA pisze:Przynajmniej sprzedawca nie ściemnia - śpiwór może nadawać się faktycznie na temperatury powyżej 11 st.C.
No i własnie na takie warunki go kupiłem więc raczej spodziewam sie zaskoczenia in plus jesli będzie mi w nim ciepło poniżej 15 stopni. Jak się sprawdzi to zamierzam go zabrac na letni wyjazd na Syberię 8-)
Awatar użytkownika
PA
Posty: 298
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:01
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 3500980
Płeć:

Post autor: PA »

Na Syberii może być latem zimno jak w naszą zimę (szczególnie w górach) lub cieplej niż na nasze najbardziej upalne lato (w zeszłym roku były upały po 38 stC) i bardzo wilgotno. Jak dobrze trafisz to będzie Ci ciepło :D Ale przyznam, że syntetyk będzie lepszy - szczególnie taki, o którego nie będzie trzeba drżeć. W jakie rejony się wybierasz ?
Those who travel far must travel light.
http://just-hike.blogspot.com/
"Use dehydrated water whenever possible, despite the expense." - The Ultralighter
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

PA pisze:Na Syberii może być latem zimno jak w naszą zimę (szczególnie w górach) lub cieplej niż na nasze najbardziej upalne lato (w zeszłym roku były upały po 38 stC) i bardzo wilgotno. Jak dobrze trafisz to będzie Ci ciepło :D Ale przyznam, że syntetyk będzie lepszy - szczególnie taki, o którego nie będzie trzeba drżeć. W jakie rejony się wybierasz ?
Do tego nie trzeba Syberii. Ostatnio na Czarnohorze miałem latem taki surprise na przełomie lipca i sierpnia, gdy w nocy temp spadła poniżej zera, a ja z letnim spiworkiem :-)
A co do rejonu w jaki się udaje, to w zasadzie przybajkale, może uda się trochę o Sajany zahaczyć. Zaczynamy od aklimatyzacji i 'standardów jazzowych" czyli Chamar-Daban i Pik Czerskiego, a potem przenosimy się na drugi brzeg Bajkału - do Siewierobajkalska i tam robimy Górę Czerskiego
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Wielu was jedzie? Co to za zgraja?
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

3 jest pewniaków, 2 kolejnych jest zdecydowanych, i 2 osoby jeszcze sie zastanawiają (jakieś komplikacje z rodziną)

[ Dodano: 2009-04-21, 07:20 ]
Nie ma bata - S15 nie nadaje się na Syberię :-)
Spałem w nim w weekend i zmarzłem okropnie :/
Temp była w okolicy 2-3, może 4 stopnie .
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

A jednak, z Softie 3 wygrała puchówka ważąca ok. 430 gram :D, jutro może sprawdzę jak będzie się spisywała :)
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
ODPOWIEDZ